Motorola: najděte si svého vraha

Rozšíření platformy J2ME na mobilní telefony dává zavděk vzniku roztodivným aplikacím. Proč pomocí telefonu neodhalit hledaného zločince? Již brzy se dočkáme.
Motorola: najděte si svého vraha

Hledaní to budou mít težší

Na konferenci JavaOneSM Developer, která se konala v americkém San Francisku, byla představena aplikace, která umožňuje identifikovat zločince přímo na místě. Zásluhu na tom má především firma Visionics Corporation a Wirehound LLC. Testování probíhalo na telefonech Motorola s podporou Javy. Klepněte pro větší obrázek

Aplikace, speciálně vyvinuta pro agentury a úředníky zastávající zákon, využívá platformu FaceIt ARGUR od Visonicsu pro její rozpoznávací schopnosti, které dokáží porovnat  obličeje z fotografií a software od Wirehoudu - Birddog, který pracuje v prostředí J2ME na mobilních telefonech. Systém FaceIt automaticky rozpozná obličej a porovná jej s obličeji v databázi. Při úspěšné identifikaci hledaného obličeje, Birddog vygeneruje a pošle "hlášku" na mobilní telefon odpovědné osobě, která je schopna ověřit identitu dané osoby. V telefonu může být uloženo několik fotografií, přičemž software každou novou příchozí ohlásí. Neidentifikované fotografie jsou automaticky ze systému odstraněny.

Velká výhoda v posílání identifikovaných obličejů na různá zařízení podobná telefonu, spočívá v tom, že si nemusíme pořizovat žádný speciální hardware. Stačí například telefon s barevným displejem a podporou Javy. Pro bližší informace navštivte stránky Visionics.

Váš názor Další článek: WAP versus i-mode: co je lepší?

Témata článku: Motorola, Ostatní, Motor

Určitě si přečtěte