Motorola představila šest nových telefonů

Motorola bere útokem nejnižší patra cenové nabídky a slavný Motofone dostane rovnou šest různých nástupců.

Jedná se o šest nových kousků W-série zaměřených na zákazníky poptávající přístroje za nízkou cenu ve stylovém balení. Zatím neznáme podrobnosti, ale je docela pravděpodobné, že i Motorola se bude snažit více orientovat na rozvíjející se trhy například v Africe a Indii, kde je mobilní telefon stále spíše vzácností. Z důvodu špatné ekonomické situace se na těchto trzích dokáží uplatnit pouze levné přístroje se základními funkcemi jako je například již starší počin tohoto výrobce Motorola Fone F3 neboli Motofone.

Motorola W156 / Motorola W160

Motorola W156 (vlevo) a W160 (vpravo) jsou dva shodně vypadající telefony s monochromatickým displejem s rozlišením 128 × 128 bodů modře podsvícenou klávesnicí. W160 bude mít FM rádio, nižší model nikoli. Na obou telefonech najdeme USB konektor pro připojení k počítači a standardní jack konektor. Na hudební přehrávač ovšem můžeme v této cenové kategorii zapomenout, využití si tak najde jen pro poslech rádia u W160 a nebo telefonování se sluchátky. Jak už bývá podobných přístrojů zvykem, pro svůj provoz nevyžadují mnoho energie a při běžném používání vydrží mnoho dní. Dodávaná sluchátka budou svou kvalitou rovněž odpovídat cenové relaci telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motoroly W156 a W160

Motorola W175 / Motorola W180

Přidáním barevného displeje vzniknou dvojčata W175 a W180. Podobně jako u nich má W180 FM rádio, W175 nikoli. Až na výdrž baterie, která se při použití barevného displeje sníží jsou oba modely funkčně naprosto shodné s předchozí dvojicí. Další charakteristiky nejsou zatím známy, víme jen tolik, že telefony by měly vážit příjemných 80 gramů a délka hovoru dosáhne sedmi hodin.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motoroly W175 a W180

Motorola W206 / Motorola W213

Tak trochu návrat k designu, který Motorola používala před několika lety představují dva nejvyšší modely W206 a W213. Pořád se ovšem jedná o low-end mobily a i do třetice je jeden z nich, konkrétně W213 vybaven FM rádiem. Trochu překvapivě ani jeden z nich nemá vůbec žádný fotoaparát. Těžko soudit, zda se alespoň v tomto případě dočkáme pokročilejších funkcí, v každém případě stačí vydržet do Vánoc kdy by se všechny novinky měly začít prodávat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motoroly W206 a W213
Diskuze (11) Další článek: Srpnový ceník T-Mobilu: Nokia E90 a HTC Touch

Témata článku: Motorola, Motorola Fone F3, Motorola W156, Motorola W160, Motorola W175, Motorola W180, Motorola W206, Motorola W213, Motor, Nový telefon, Telefon


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 13

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113