Motorola T180 – slovo do pranice?

Talkabout 180 je novým telefonem pro nenáročné telefonisty. Má příjemný vzhled, dobře se drží v ruce, ale v konkurenčním boji může lehce ztrácet. Nemá totiž některé dnes již běžné funkce.
Motorola T180 – slovo do pranice?
Svojí velikostí a hmotností připomíná Motorola Talkabout 180 telefon Nokia 5110. Má modrý přední kryt, který však nelze měnit jako u této Nokie. Telefon je ale určen pro stejnou skupinu zákazníků, proto ho Paegas nabízí za podobnou cenu. Je to malý sympaťák, který dobře padne do ruky a vše by mohlo napovídat, že jde o zajímavý telefon.

První, co vás asi zarazí, je textový displej. Má celkem čtyři řádky, z čehož jsou dva pro stavové informace a ikony. Další dva řádky jsou matricové, není tedy možné měnit dynamicky velikost písem – písmo je neproporcionální; každý řádek zobrazí 12 písmen. To je v porovnání s již zmíněnou Nokií 5110 poměrně málo a je to málo i v porovnání s jinými konkurenčními mobily této kategorie. Stejný displej mají snad jen telefony Alcatel One Touch Easy/Max/Club db.

Žádné speciality šéfkuchaře

Telefon nabízí všechny základní funkce, které potřebujete pro telefonování. Ovšem není tu žádná specialita, žádná z dalších funkcí, na které jsme dnes zvyklí. Vůbec nevadí, že nemá WAP, oželet lze organizér, hry i kalkulačku. Hodily by se však profily alespoň v nějaké základní formě a přiřazování různých zvonění jednotlivým číslům v seznamu. Ocenil bych také více melodických typů zvonění – T180 má celkem jen jedenáct typů vyzvánění a z toho pouze jednu melodii.

Klávesnice je poměrně tvrdá, klávesy se mačkají dost ztuha. Na druhou stranu nemusíte mít strach, že se vám v kapse samo vytočí číslo, i když bude klávesnice odemčená. Mimochodem, zamyká se současným stiskem kláves „*“ a „#“, stejně jako u všech telefonů Motoroly. Jednou rukou to však zvládne možná klavírní virtuos, pro zamčení klávesnice budete tedy potřebovat obě ruce. Výtku bych měl také ke staré známé vlastnosti: došlé textové zprávě není přiřazeno jméno ze seznamu.

Tip: Pokud chcete klávesnici telefonu zamknout jednou rukou, vezměte jej do ruky obráceně a ukazovákem a prostředníkem stiskněte zároveň zmíněné klávesy.

Je libo dvě menu?

Stejně jako ostatní Motoroly má i T180 kromě klasického také rychlé menu. To však není grafické, jako u jiných modelů, ale jen textové. Má deset položek, které nejčastěji potřebujete. Zvláštní jsou také klávesy pro ovládání hlasitosti hovoru – místo aby byly na boku, jsou umístěny na předním panelu pod displejem a při hovoru špatně ovládají. Telefon má také poměrně hodně ovládacích prvků. Zatímco některým Nokiím stačí jen čtyři funkční klávesy, T180 jich má devět: kurzorové šipky nahoru a dolů, klávesy pro normální a rychlé menu, ovládání hlasitosti, poslech schránky, potvrzení a zrušení volby. Klávesa pro zapnutí přístroje je na spodní straně telefonu.

Mnohým postačí

Motorola Talkabout 180 je mobil pro nenáročné telefonisty. Je hezká, dobře sedne v ruce, a má všechny podstatné funkce. Aby byla úspěšná, je však potřeba trošku víc – za stejnou cenu lze sehnat lépe vybavené mobily. Ostatně, porovnejte nabízené předplacené sady v cenové relaci okolo pěti tisíc korun; Motorola T180 se u Paegasu prodává za 4 999 Kč.

Parametry

  • Rozměry: 130 x 47 x 27 mm
  • Hmotnost: 140 g
  • Pásma: 900 a 1 800 MHz
  • Pohotovostní doba: 100–135 hodin
  • Doba hovoru: 140–210 minut
  • Baterie: NiMH 700 mAh
  • Displej: textový, dva řádky pro ikony, dva řádky pro text
  • Zvonění: 11 typů
  • Cena: 4 999 Kč v předplacené sadě Twist

Témata článku: Motorola, Motor, Slovo

Určitě si přečtěte

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

** Moto Z je velmi štíhlý smartphone s podporou přídavných modulů ** Nešetří ani na vlastní výbavě ** Kladů je většina, chyb jen několik

8.  1.  2017 | Láska Jan | 1

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

** Moto Mods je první modulární systém, který dává smysl ** Moro Mods půjdou použít i s budoucími modely Moto Z ** Cena je vysoká, pro Moto Mods musíte najít využití

21.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 10

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Jaký vybrat model, aby příliš nestál, ale byl dostatečně kvalitní? ** Vybíráme 11 nejvýhodnějších smartphonů ** Připravte si pět až deset tisíc korun

19.  12.  2016 | Láska Jan

Lenovo Moto Z Play: transformer, co konečně dává smysl. S Moto Mods, i bez nich [recenze]

Lenovo Moto Z Play: transformer, co konečně dává smysl. S Moto Mods, i bez nich [recenze]

** Výborně vybavený smartphone za rozumnou cenu ** Rozšiřitelnost i změna vzhledu za pomocí Moto Mods ** podpora pro dvě SIM a micro SD kartu zároveň

11.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 20

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

** Modulární mobil zkoušel Google i LG, ale za správný konec to bere až Lenovo/Moto ** Smartphony Moto Z a Z Play jsou skvělé samy o sobě ** Moto Mods fungují jako nenásilný bonus

8.  12.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 8