Motorola T180 – slovo do pranice?

Talkabout 180 je novým telefonem pro nenáročné telefonisty. Má příjemný vzhled, dobře se drží v ruce, ale v konkurenčním boji může lehce ztrácet. Nemá totiž některé dnes již běžné funkce.
Motorola T180 – slovo do pranice? | wikipedia
Svojí velikostí a hmotností připomíná Motorola Talkabout 180 telefon Nokia 5110. Má modrý přední kryt, který však nelze měnit jako u této Nokie. Telefon je ale určen pro stejnou skupinu zákazníků, proto ho Paegas nabízí za podobnou cenu. Je to malý sympaťák, který dobře padne do ruky a vše by mohlo napovídat, že jde o zajímavý telefon.

První, co vás asi zarazí, je textový displej. Má celkem čtyři řádky, z čehož jsou dva pro stavové informace a ikony. Další dva řádky jsou matricové, není tedy možné měnit dynamicky velikost písem – písmo je neproporcionální; každý řádek zobrazí 12 písmen. To je v porovnání s již zmíněnou Nokií 5110 poměrně málo a je to málo i v porovnání s jinými konkurenčními mobily této kategorie. Stejný displej mají snad jen telefony Alcatel One Touch Easy/Max/Club db.

Žádné speciality šéfkuchaře

Telefon nabízí všechny základní funkce, které potřebujete pro telefonování. Ovšem není tu žádná specialita, žádná z dalších funkcí, na které jsme dnes zvyklí. Vůbec nevadí, že nemá WAP, oželet lze organizér, hry i kalkulačku. Hodily by se však profily alespoň v nějaké základní formě a přiřazování různých zvonění jednotlivým číslům v seznamu. Ocenil bych také více melodických typů zvonění – T180 má celkem jen jedenáct typů vyzvánění a z toho pouze jednu melodii.

Klávesnice je poměrně tvrdá, klávesy se mačkají dost ztuha. Na druhou stranu nemusíte mít strach, že se vám v kapse samo vytočí číslo, i když bude klávesnice odemčená. Mimochodem, zamyká se současným stiskem kláves „*“ a „#“, stejně jako u všech telefonů Motoroly. Jednou rukou to však zvládne možná klavírní virtuos, pro zamčení klávesnice budete tedy potřebovat obě ruce. Výtku bych měl také ke staré známé vlastnosti: došlé textové zprávě není přiřazeno jméno ze seznamu.

Tip: Pokud chcete klávesnici telefonu zamknout jednou rukou, vezměte jej do ruky obráceně a ukazovákem a prostředníkem stiskněte zároveň zmíněné klávesy.

Je libo dvě menu?

Stejně jako ostatní Motoroly má i T180 kromě klasického také rychlé menu. To však není grafické, jako u jiných modelů, ale jen textové. Má deset položek, které nejčastěji potřebujete. Zvláštní jsou také klávesy pro ovládání hlasitosti hovoru – místo aby byly na boku, jsou umístěny na předním panelu pod displejem a při hovoru špatně ovládají. Telefon má také poměrně hodně ovládacích prvků. Zatímco některým Nokiím stačí jen čtyři funkční klávesy, T180 jich má devět: kurzorové šipky nahoru a dolů, klávesy pro normální a rychlé menu, ovládání hlasitosti, poslech schránky, potvrzení a zrušení volby. Klávesa pro zapnutí přístroje je na spodní straně telefonu.

Mnohým postačí

Motorola Talkabout 180 je mobil pro nenáročné telefonisty. Je hezká, dobře sedne v ruce, a má všechny podstatné funkce. Aby byla úspěšná, je však potřeba trošku víc – za stejnou cenu lze sehnat lépe vybavené mobily. Ostatně, porovnejte nabízené předplacené sady v cenové relaci okolo pěti tisíc korun; Motorola T180 se u Paegasu prodává za 4 999 Kč.

Parametry

  • Rozměry: 130 x 47 x 27 mm
  • Hmotnost: 140 g
  • Pásma: 900 a 1 800 MHz
  • Pohotovostní doba: 100–135 hodin
  • Doba hovoru: 140–210 minut
  • Baterie: NiMH 700 mAh
  • Displej: textový, dva řádky pro ikony, dva řádky pro text
  • Zvonění: 11 typů
  • Cena: 4 999 Kč v předplacené sadě Twist
Diskuze (8) Další článek: Kde hledat manuály k mobilním telefonům

Témata článku: Motorola, Slovo, Motor


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39