Motorola: telefony s rádiem dostupné všem!

Motorola představila osm nových telefonů – za všimnutí stojí čtyři levné novinky vybavené kvalitními displeji a rádiem.

Motorola včera večer představila osm nových telefonů. Po odhalení svých klíčových produktů na 3GSM kongresu se nyní zaměřila na levnější telefony určené k masovému prodeji. Rovnou musím předznamenat, že ceny nových telefonů zatím nejsou známy.

Motorola W218 – dobrý displej a rádio

Jednoduchý telefon klasické konstrukce, který si zájemce získá kvalitním aktivním TFT displejem a vestavěným rádiem. U levných podobných levných telefonů je bohužel stále nepsaným standardem displej pasivní, kvalitnější TFT displej s rozlišením 128 × 128 bodů a schopností zobrazit 65 tisíc barev by tedy mohl být dobrým lákadlem této Motoroly.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefon je dále vybaven VGA fotoaparátem, jedním megabajtem paměti, kapacitou pro 500 jmen v adresáři a 750 textových zpráv. Telefon přijde na trh ve 2. čtvrtletí tohoto roku.

Motorola W360 – když chcete něco navíc

Pro trochu náročnější je určen model W360. Aktivní TFT displej má v tomto případě rozlišení 128 × 160 bodů, zobrazí 65 tisíc barev. VGA fotoaparát s čtyřnásobným digitálním zoomem zůstal zachován, stejně tak vestavěné rádio. Telefon má však větší vnitřní paměť, konkrétně 5 MB, a jako vyzváněcí tóny můžete nastavit zvuky nebo skladby v MP3 formátu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

U tohoto modelu uvádí výrobce i rozměry: 47 × 113 × 12 mm. A poukazuje především na velmi malou tloušťku, která dává na vědomí příbuznost s dražšími modely řady SLVR. Na telefonu dále najdete konektor pro připojení USB kabelu a záznamy v telefonu je možné synchronizovat prostřednictvím softwaru Motorola Phone Tools s počítačem. Telefon se dostane na trh ve třetím čtvrtletí.

Motorola W380 – rádio v levném véčku

Jednoduché véčko, které si vzalo několik typických designových prvků z legendárního Razru. Je vybaveno dvěma displeji – vnitřní je aktivní TFT s rozlišením 128 × 160 bodů, vnější displej je monochromatický a orientovaný na výšku. Toto řešení už jsme viděli u Peblu a zjevně se jedná o stejný displej.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefon je vybaven VGA fotoaprátem, vestavěným FM rádiem a chlubí se možností přehrávat MP3 soubory. Ty však využijete jen jako vyzváněcí melodie, protože telefon nemá dostatek paměti proto, aby posloužil jako přehrávač hudby. Telefon je možné synchronizovat s počítačem.

Na trh se dostane ve čtyřech barevných variantách: Silver Quartz, California Dream Fade, Fire Red a Stone Grey. Dostupný bude ve třetím čtvrtletí.

Motorola W395 – něco z Razru, něco z Krzru

Nový model W395 je velmi podobný na svého slavného předchůdce Razr V3. Ale po vzoru Krzru trochu zeštíhlel. Každopádně se jedná o cenově dostupný stylový telefon, který nese typické designové prvky klíčových modelů Motoroly. A tak například nechybí ani leptaná klávesnice.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ve výbavě najdeme aktivní TFT displej (rozlišení výrobce neuvádí, proto předpokládáme 128 × 160 bodů), megapixelový fotoaparát, Bleutooth a slot pro paměťové karty microSD. Telefon má 5MB vnitřní paměti a dále v ní uchová 700 záznamů v adresáři. Mezi funkcemi najdete samozřejmě i organizér času a telefon je možné synchronizovat s počítačem. Na trh se dostane ve třetím čtvrtletí.

 


Následující telefony už se na náš trh nedostanou.

 

Motorola W355 – levné véčko pro Asii

Tento telefon se nás netýká. Atraktivní véčko, u kterého vnější displej nahrazují svítící symboly jako u modelu W220, pracuje v sítích CDMA a je tedy určen pro asijské trhy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Motorola W385 – s vestavěnou navigací

Atraktivní véčko konstrukčně vychází z modelu W380. Výbava však povyrostla o dva zásadní prvky – tím prvním je Bluetooth, druhým pak podpora lokalizační služby aGPS. Ta je dostupná jen na některých trzích a na ty se bude nová Motorola dodávat. S prodejem u nás nepočítáme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Motorola MotoRokr Z6m – asijský Rokr dostal jack

MotoRokr Z6 se měl původně jmenovat MotoRizr Z6, ale výrobce se nakonec rozhodl udělat z tohoto telefonu hudební mobil. Předpoklady k tomu má dobré. Inovovaný model s názvem Z6m je určen pro asijské sítě CDMA, na našem trhu se s ním proto nesetkáme. Kromě podpory jiného typu sítě však novinka nese i jednu další drobnou inovaci – je vybavena klasickým 3,5mm jackem pro připojení sluchátek. Ostatní výbava je stejná s klasickým MotoRokrem Z6.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Motorola MotoRazr Maxx Ve

Poslední představenou novinkou je upravená Motorola Razr Maxx pro operátora Verizon. Úprava zaujme především grafikou a zvuky ve stylu Formule 1.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (19) Další článek: Sony Ericsson Z310i: jde to i bez multimédií (test)

Témata článku: Motorola, Telefony, Motorola Razr, Motorola Razr Maxx, Motorola Razr V3, Motorola W218, Motorola W360, Motorola W380, Motorola W395 , Typický design, Nepsaný standard, Telefon, Vestavěné rádio, Motor

Určitě si přečtěte