Motorola Timeport 260 – další špička na obzoru

Motorola Timeport 260 je nástupcem velmi dobré dvěstěpadesátky. Jde o špičkový manažerský mobil, který bude jako jeden z prvních podporovat datové přenosy GPRS.
Motorola Timeport 260 – další špička na obzoru | wikipedia
Motorola Timeport 260 je nástupcem velmi dobré dvěstěpadesátky. Jde o špičkový manažerský mobil, který bude jako jeden z prvních podporovat datové přenosy GPRS.

Jak už je u řady Timeport zvykem, mobil je triální, podporuje tedy kromě evropského pásma 900 a 1800 MHz také americkou síť PCS 1900 MHz. Vzhled je velmi podobný modelu Timeport P7389i, dodávat se bude v stříbrně chromovaném odstínu. Je tedy jasné, že Motorola nechce tímto mobilem zaujmout školáky, ale manažery firem. Tomu samozřejmě bude odpovídat také výbava.

Modrý holograf na displeji

Velikost mobilu je běžných 130 x 47 x 24 mm, hmotnost příjemných 108 gramů. Displej je jako obvykle holografický – pokud se na něj tedy podíváte z určitého úhlu, bude velmi kontrastní a dobře čitelný. Jeho rozměry sice nejsou nijak velké, 96 x 32 pixelů, ale i to postačuje. Do této velikosti se totiž nepočítá stavový řádek. Displej bude mít údajně modré podsvícení, i když je na obrázku jasně zelené.

Baterie je lithiová s kapacitou 500 mAh a měla by udržet mobil naživu až 140 hodin a čtyři hodiny při telefonování. Výbava je prakticky stejná jako u dvěstěpadesátky: kalendář, časové funkce, budík, vibrační vyzvánění, WAP, hardwarový modem, datové přenosy a infračervený port. Hlasové vytáčení si můžete přiřadit až k 25 číslům, hlasové poznámky mají stejně jako u T250 tři minuty, jejich počet je libovolný. Poznámkám také můžete přiřadit alarm, což velmi ulehčuje úkolování – nemusíte jej zapisovat do kalendáře, ale rovnou si úkol namluvíte. Zatím není známo, zda bude podporovat skvělé funkce hlasového záznamníku, jako má T250, a Silent Answer – o těchto výborných funkcích jsem psal již v recenzi na mobil T250.

Nepříliš běžné je hlasové ovládání – až devíti funkcím si můžete přiřadit hlasový povel, užitečné to může být např. pro přístup do seznamu, pro psaní textovek nebo otevření kalendáře. Nechybí ani funkce iTAP pro rychlé psaní textovek, samozřejmostí už je přiřazení jména k příchozím textovkám, pokud je máte v seznamu. Zvonění je bohužel stále jen jedenáct (a navíc jde o ta samá jako měly mobily Motorola před lety), jedno zvonění si můžete sami složit nebo nechat poslat přes SMS.

A má GPRS!

Vzhledem tedy T260 připomíná P7389i, funkcemi T250; z obou si bere to nejlepší. Na trhu brzy nahradí P7389i, který se nyní dodává v balíčku EuroTelu se službou GPRS Instant. Cena by neměla být nijak vysoká, podle mého soukromého odhadu okolo 15 tisíc s daní (v zahraničí se bude pohybovat okolo 275 euro). Na trhu tedy budou v dohledné době dva opravdu skvělé mobily společnosti Motorola – T250 v průběhu prosince a T260 snad začátkem příštího roku.

Tip: Co je GPRS a k čemu slouží, si můžete přečíst v tomto článku.

Ve zkratce:

  • Rozměry: 130 x 47 x 24 mm
  • Hmotnost: 108 g
  • Sítě: 900/1800 MHz, 1900 MHz
  • Baterie: Li-Ion 500 mAh
  • Pohotovostní doba: až 140 hodin
  • Doba hovoru: až 4 hodiny
  • Displej: holografický, modré podsvětlení, 96 x 32 bodů + stavový řádek
  • Zvonění: 11 + 1 vlastní, vibrace
  • Funkce: kalendář, rychlé psaní SMS, datové přenosy GPRS, hardwarový modem, infračervený port, hlasový záznamník, časové funkce, budík, hlasové vytáčení a ovládání, WAP, vibrační vyzvánění
Váš názor Další článek: Jakou sadu Go k Vánocům?

Témata článku: Motorola, Motorola Timeport 260, Motor, Tim, Obzor, Timeport, Špička


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 16