Motorola Timeport 280: horké želízko v ohni

Motorola T280 je špičkovým modelem mezi přístroji této značky, který by se měl každou chvíli objevit na trhu. Telefon s rychlými daty a moderními funkcemi však má relativně velké rozměry a zcela jiné ovládání, než na jaké jsme byli zvyklí.
Motorola Timeport 280: horké želízko v ohni | wikipedia

Je libo rychlá data?

Klepněte pro větší obrázek

Motorola Timeport 280 má konkurovat telefonům jako Ericsson R520s či Nokia 6310, které již jsou či teprve přijdou na evropský trh. Stejně jako výše zmíněné modely bude T280 nabízet především rychlá data GPRS (4+1 timeslot) a HSCSD. Samozřejmostí je také WAP, infračervený port a možnost propojení telefonu s notebookem přes datový kabel (je součástí dodávky). Ten v případě T280 můžete zasouvat do portu USB, což je více než příjemné překvapení (přeci jen v porovnání s sériovém portem je rychlost a propustnost USB o něčem jiném). Telefon také disponuje hlasovým vytáčením a ovládáním (celkem můžete používat až 25 hlasových příkazů), hlasovým záznamníkem na 60 sekund hovoru (to není v dnešní době zrovna nejvíce, i T250 měl více), pamětí na 500 čísel, třemi hrami a stejně jako jeho sourozenci z řady Timeport podporuje všechna tři pásma GSM 900/1800 a 1900 MHz. Velkou výhodou mobilu je e-mailový klient, který podporuje protokoly SMTP (odesílání) a POP3 (příjem).

Hezké, hezké, ale velké

Od dob T250 a T260 se toho mnoho změnilo a Motorola v tomto směru vykonala velký kus práce. Telefon má šedostříbřitou barvu a svým vzhledem se řadí mezi ty vydařenější. Na kráse mu pak přidává velký šestiřádkový zeleně podsvícený displej s holografickou fólií. Co ale telefonu příliš neprospívá, jsou poněkud „přerostlejší“ rozměry 125×49×24 mm. Pokud tedy toužíte po miniaturním telefonu od Motoroly, pak se spíše poohlédněte po Motorole V66, který bohužel nemá takovou funkčnost.

Hmotnost nového Timeportu se vyšplhala až ke hranici 109 gramů, což také není zrovna nejméně, na druhou stranu R520m nebo 6310 váží skoro stejné. Akumulátor je typu Li-Ion a telefon udrží v běhu až 200 hodin. Doba, za kterou se akumulátor dobije se pohybuje kolem 2 hodin.

Ale to ovládání...

Majitelé zejména starších modelů od Motoroly již asi vědí, co je čeká. T280 sice disponuje joystickem, jaký známe z Alcatelů OT501 a OT701, ovládání je však o něco komplikovanější a je třeba si zvyknout. Jediné, co vadí, je nepotvrzování voleb stiskem joysticku, jak bychom očekávali, musíte totiž zmáčknout jinou klávesu. Podobně je na tom i T250, kde je „joystick“ dvousměrový a také neumí potvrzení.

Při psaní SMS máte k dispozici prediktivní psaní textu iTAP. Co ale mnohé z českých uživatelů nepotěší, je absence českého slovníku. T280 také umí vybrat číslo adresáta vaší SMS z telefonního seznamu. Ačkoliv u jiných výrobců je to běžná funkce, u telefonů této značky to nebylo do nedávna běžné.

Umí vše, co potřebujete

Motorola T280 určitě nejednoho člověka osloví svými funkcemi a designem. Mohla být o něco menší, na druhou stranu Nokia 6310 nebo Ericsson R520m jsou také macíčci, takže není co řešit. Manažerské mobily zatím malé nejsou a myslím, že to ani není nutné. Konečná cena by se měla pohybovat okolo 15 tisíc, což je vzhledem k funkcím přiměřené a současně srovnatelné s dnes prodávanou konkurencí.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Motorola Timeport 280
  • Síť: 900/1800/1900 MHz
  • Rozměry: 125 x 49 x 24 milimetrů
  • Hmotnost: 109 gramů
  • Pohotovostní doba: 200 hodin
  • Doba hovoru: 190 minut
  • Paměť v telefonu: 500 položek pro čísla
  • Datové přenosů: GPRS 4 + 1 timeslot, HSCSD
  • Podporované funkce: iTAP, WAP, infračervený port, vibrační vyzvánění, hry, hlasové ovládání, hlasové vytáčení, e-mailový klient

 

Diskuze (47) Další článek: Nokia: sonda do minulosti aneb finská legenda

Témata článku: Motorola, Motorola Timeport 280, Nokia 6310, Timeport, Motor, Tim, Běžná funkce, TimePort P


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21