Motorola Timeport 280: špičkový manažerský mobil

Na CeBITu Motorola představí novou Motorolu Timeport 280, malý triální mobil pro manažery. Nejdůležitější vlastností jsou bezesporu datové přenosy GPRS 4+1 timeslot.
Motorola Timeport 280: špičkový manažerský mobil
Na CeBITu Motorola představí novou Motorolu Timeport 280, malý triální mobil pro manažery. Nejdůležitější vlastností jsou bezesporu datové přenosy GPRS 4+1 timeslot.

Jak? Hodně rychle!

Nový Timeport 280 je dalším nově představeným triálním telefonem americké Motoroly, který podporuje rychlé datové přenosy technologií GPRS. Přestože se běžným uživatelům mobilních telefonů může zdát zavádění této datové technologie zbytečné, poskytuje i pro ně spoustu nových možností – rychlejší a levnější WAP, možnost posílání multimediálních textových zpráv, rychlejší surfování po Internetu.

Mobil na cesty

Jak jsem již několikrát zmínil, nový Timeport 280 je telefon triální. Díky tomu můžete takový mobilní telefon použít nejen v evropských GSM sítích (které pracují na frekvenci 900 a 1800 Mhz), ale i v Severní Americe, kde mobilní sítě používají frekvenci 1900 MHz. Jednoduše a prostě: letíte-li do Ameriky, můžete používat svůj stávající telefon.

Téměř bezchybný

Timeport 280 je běžně velký mobil, jehož rozměry jsou 125 x 49 x 24 milimetrů a hmotnost nepřesáhla 109 gramů. Na mobilu najdete pevnou anténu, velký grafický displej s rozlišením 128 x 100 bodů. Prohlížeč WAPu je běžnou součástí i těch nejlevnějších telefonů – proto jej najdete i zde. Pokročilá technologie iTAP usnadňuje a urychluje psaní textových zpráv. Ze stolním počítačem můžete dvěstěosmdesátku propojit prostřednictvím infračerveného rozhraní, sériového portu nebo rychlého USB portu, o bezchybnou synchronizaci se postará program TrueSync, který používají také miniaturní organizery REX. Přítomnost hlasového ovládání i hlasového zápisníku, vibračního vyzvánění, kalendáře nebo 32 různých vyzváněcích signálů již nikoho nepřekvapí. Zajímavá je jen velikost paměti pro uložení kontaktů – těch můžete mít v mobilu až tisíc! Běžně dodávaná 500 mAh baterie udrží mobil až 200 hodin v pohotovosti nebo 3 hodiny při hovoru.

Někde mezi

Timeport se bude vyrábět ve stříbrné barvě – stejné, jakou mají další Timeporty 250 a 260. Cena celého mobil ještě není známa, měla by se však pohybovat někde ve středu cenové nabídky – nebude tedy určitě nejdražší, ale také nebude zrovna levný.
Váš názor Další článek: Pod pokličkou Oskara: baterie nám vydrží déle

Témata článku: Motorola, Motorola Timeport 280, Tim, Manažerský mobil, Timeport, Pokročilá technologie, Motor, Manažer, Mobil

Určitě si přečtěte