Motorola V100 - lidový esemeskovač naživo

Pro vánoční trh si EuroTel nachystal lahůdku – malý „komunikátor“ Motorola V100 v ceně pod deset tisíc. Podívejte se na dvanáct obrázků a čtyři skvělá videa!
Motorola V100 - lidový esemeskovač naživo | wikipedia
Pro vánoční trh si EuroTel nachystal lahůdku – malý „komunikátor“ Motorola V100, který je určen zejména pro psaní textovek pod lavicí.

Motorola V100 je zvláštním telefon. Je otevírací a má kompletní klávesnici, tedy nejen čísla, ale také písmena. Výhoda je jasné – rychlé psaní textovek. Spíše než rychlé by sedělo více rychlejší: klávesnice je totiž tak malá, že velké prsty budou mít trochu problémy. Ale studenti a studentky, kterým je tato věcička určena, zas tak velké prsty nemají. Nebo se snad mýlím?

Véstovka je příjemně malá a poměrně lehká (rozměry jsou 92 x 72 x 25 mm). Zavřená není o mnoho větší než kreditní karta, výška mobilu je dokonce menší než výška Nokie 8210 nebo Siemense S35i. Displej je velký, ovšem má malé rozlišení. Pokud si vzpomínáte na recenzi Motoroly Timeport 250, vězte, že se na displej o moc informací více nevejde. Písmo je velké, takže ani lidé se špatným zrakem nebudou mít se čtením a psaním textovek problémy.

Po kliknutí na následující náhledy se otevřou okna s velkými obrázky. Jejich velikost je 57-72 kB, snadno je tedy stáhnou i čtenáři připojeni přes modem.

Motorola V100 nastojato (64 kB)   Porovnání s kreditní kartou (62 kB)   Průhledný kryt odhaluje spodní část komunikátoru (57 kB)   Detail na ovládácí prvky: tlačítko OK a tlačítko pro telefonní seznam (62 kB)

S Timeportem 250 má véstovka společné také menu a většinu funkcí. Pokud jste někdy Timeporta měli v ruce (vzhledem k tomu, že stále není na trhu, tak tomu nevěřím), zvyknete si na ovládání opravdu rychle. Je poměrně pohodlné a logické, snad jen ty klávesy pro psaní SMS jsou až příliš malé. Telefonovat lze bohužel jen s přiloženou bondovkou, komunikátor nemá hlasitý reproduktor.

Baterie, kryt a V100 (64 kB)   Porovnání velikosti se Siemensem S35i (67 kB)   Otevřený komunikátor, celkový pohled (70 kB)   Detail na klávesnici (72 kB)

A jak Motorola V100 vypadá? Na obrázcích velmi jasně září modrá; véstovka je stejně jako iMac průhledná, takže vidíte všechny vnitřnosti. Sám tomu trendu neholduji, ale budiž. Studentíci průhledné plasty nejspíše uvítají. Na přední straně jsou tlačítka OK (má stejný význam jako to na klávesnici) a tlačítko pro vyvolání telefonního seznamu. Vlevo pak konektor pro bondovku a vpravo po nabíjení.

Pohotovostní stav displeje - škoda, že chybí datum (62 kB)   Hlavní menu (63 kB)   Píše se textová zpráva (66 kB)

Podrobnou recenzi najdete na Mobilmanii koncem příštího týdne. Protože týden je dlouhá doba, natočili jsme už nyní pro vás čtyři videoklipy, na nichž si můžete prohlédnou V100 zblízka, jak se vyměňuje karta SIM, jak se píší textové zprávy a jak se telefonuje v praxi.

Telefon bude nabízen v sadě EuroTel Go za poměrně příjemných deset tisíc korun. Na trhu bude dostupné v modré (na obrázcích), hnědé a zelené.

Diskuze (19) Další článek: Oskar snižuje ceny mobilů

Témata článku: Motorola, Špatný zrak, Motor

Určitě si přečtěte