Motorola v150 – nejlevnější barevné véčko Motoroly

Jelikož obliba véčkových telefonů stále stoupá, brzy se s touto konstrukcí setkáte i v kategorii lowend. Čeká vás totiž nová Motorola s barevným displejem a směšnou cenou.
Motorola v150 – nejlevnější barevné véčko Motoroly | wikipedia

Snaha výrobců směřuje k co největšímu počtu prodaných mobilních telefonů. Největšího obratu se dosahuje v kategorii pro začínající a nenáročné uživatele, tedy v kategorii low-end. Tuto kategorii má Motorola plně pokrytou svou modelovou řadou „C“. Počínaje oblíbeným triem C3xx a konče „barevňákem“ Motorolou C350. Svou silnou pozici v kategorii stylových telefonů konstrukce „V“ hodlá nyní uplatnit i v této vstupní kategorií.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Model V.50 stále žije

Povedenou kombinací nestárnoucího modelu V.50 a technické vyspělosti modelu C350 vznikl nejnovější počin s označením Motorola V150. Vzhledově se novinka od svého véčkového vzoru příliš neliší. Rozdíly hledejme hlavně uvnitř a v útrobách mobilu. Lákadlem pro mnohé uživatele bude jistě barevný displej s dostatečnou paletou  4 096 barev. Ten je totožný s displejem u modelu Motorola C350 a má tedy rozlišení 96 × 64 pixelů. Je dostatečně detailní a dostačující je i podání barev. Více vám o displeji a nejen o něm prozradí recenze modelu C350. Stejně jsou na tom i ostatní parametry telefonu, které jsou až na drobné výjimky totožné s Motorolou C350.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Model C350 byl při svém nasazení nejlevnějším mobilním telefonem s barevným displejem na trhu. Model Motorola V150 bude držet také primát -  a to nejlevnější véčkový telefon s barevným displejem. Již teď nemá téměř žádné konkurenty v nižší třídě co se týče konstrukce. Snad jen nová véčka od Philipse by mohla konkurovat, oproti nim však V150 nabízí barevný displej. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Motorole se s modelem V150 povedl šibalský kousek. O pár let prodloužila životnost osvědčené platformy modelu v.50 a kromě nejlevnějšího „barevňáka“ v nižší kategorii nabídne také i nejlevnější véčko. Na evropském trhu ještě dlouho nebude mít konkurenci. Cena novinky bude asi 120 dolarů – tedy nějakých 3 600 až 4 000 Kč. Po nějaké době jistě klesne až k hranici 2 500 Kč. Co říkáte, to už je slušná cena. Na pultech obchodů se začne objevovat od poloviny září tohoto roku.

Fotografie pocházejí z webu Mobile-Review.com

Diskuze (6) Další článek: Nejlepší mobily: tři od každé značky

Témata článku: Motorola, Véčko, Motorola C350, Motor


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10