Motorola V3x: nedoceňovaný mistr 3G (uživatelské zkušenosti)

Přečtěte si o zkušenostech uživatele nejvybavenější Motoroly na trhu. Nadupané véčko nabízí špičkový displej, 2Mpx fotoaparát, slot pro paměťové karty, podporu 3G sítí a mnoho dalšího. Má však také několik závažných nedostatků. Video!
Motorola V3x: nedoceňovaný mistr 3G (uživatelské zkušenosti) | wikipedia
Kapitoly článku

Rychlé odkazy

 parametry telefonu v katalogu mobilů 
 
• fotogalerie se všemi obrázky
 • megarecenze

 •
nerozdělený článek v textové verzi

Motorola Razr V3x: ve zkratce
cena 14 500 Kč (předběžná)
hodnocení výborný (82 %)
rozměry 99 × 52 × 20 mm, středně velký telefon
hmotnost 125 g, velmi těžký telefon
hlavní displej 34 × 45 mm, 240 × 320 bodů, aktivní, 262 tisíc barev
udávaná výdrž až 250 h (pohotovost), 300 min (hovor)
komunikace Bluetooth, systémový konektor, GPRS (třída 10), 3G
paměť 61 MB, paměťová karta: TransFlash
operační systém ne
adresář sdílená , vícepoložkový, vyhledávání postupným psaním
vyzvánění polyfonní, 45 hlasů, MP3
zprávy SMS (sdílená), iTap zkracuje, MMS, e-mail
multimédia Java, MP3 přehrávač,
fotoaparát 1 600 × 1 200 bodů, 1,92 Mpx, natáčení videa
Podrobné parametry telefonu najdete v katalogu mobilů

Konstrukce může zklamat

Jestliže se vám líbí původní Motorola Razr V3 kvůli své tloušťce, budete model V3x v tomto směru proklínat. Je to pořádný cvalík. Nicméně jeden prvek z původní žiletky zde najdete. Jedná se o integrovanou anténu umístěnou vespod mobilu a tím pádem je horní část kratší a při zaklopení zapadá jakoby do „misky“. Na jejím okraji je informační svítící proužek. Telefon díky svému pryžovému povrchu spíše připomíná model V300, než Razr V3.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola Razr V3x zavřená a otevřená

Čelní sklíčko se mi zdá zbytečně velké a zůstává na něm mastnota. Kryt baterie má pro změnu sklon vrzat, a to docela dost, především při psaní zpráv. Šikovně umístěný papírek nebo vypodložení druhou SIM kartou to částečně vyřeší.

Akumulátor má výbornou výdrž. Při neustálé práci s telefonem se zapnutým podsvícením displeje vydrží asi 8 hodin. Při běžném používání vydrží průměrně 4 dny. V letadlovém režimu (bez aktivní GSM části) vydrží přehrávat hudbu do sluchátek asi 20 hodin. Jako na všech Motorolách i zde se mi nelíbí ukazatel stavu baterie. Plný stav tvoří asi 45 % kapacity, dvě čárky 40 %, jedna čárka asi 14 % a při ukazateli slabé baterie telefon vydrží při plném podsvícení pouze asi pět minut. Pokud víte, že budete celý den bez nabíječky, je lepší telefon dobít, i když má stále dvě čárky ze tří. To se mi zdá docela nesmyslné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefon v ruce

Druhou podivnou věcí je modře svítící proužek umístěný hned pod horní částí telefonu v zavřeném stavu (výše zmiňovaný okraj „misky“). Má několik funkcí. Spolu s akustickým a vibračním signálem upozorňuje na hovor či přijatou zprávu nebo na příjem souboru pomocí bluetooth. Při nabíjení telefonu ustavičně bliká. Na jednu stranu je to výhodné, protože po ukončení dobíjení proužek blikat přestane, ale pokud nabíjíte telefon přes noc, vytvoří vám v pokoji malou diskotéku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pulzující proužek

Na mobilu najdete jediný konektor – miniUSB. Slouží ke všem věcem, které potřebujete mít. Připojíte na něj nabíječku, datový kabel, stereo sluchátka i handsfree. Všechno toto příslušenství k mobilu dostanete.

Ovládání a klávesnice

Motorola V3x tradičně nabízí velké možnosti personalizace a několik zkratek k nejpoužívanějším funkcím. K tomuto účelu slouží pět postranních tlačítek. Dvě mají pevně dané funkce. Je to tlačítko pro spuštění fotoaparátu a hlasové vytáčení. Fotoaparát je dobrá věc a tlačítko mi přijde navrženo výborně, ale s hlasovým vytáčením je to horší. Neustále o něj zavádím při otevírání telefonu. To by samo o sobě nebylo nejhorší, kdyby při tom telefon nevydával odporný pisklavý zvuk a to i v tichém režimu!

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přepracovaná klávesnice

Zbývající tři tlačítka jsou na druhé straně telefonu – dvě šipky a jedno potvrzovací tlačítko s tečkou. V zavřeném stavu ovládají nastavení vyzvánění nebo MP3 přehrávač a jeho hlasitost. Při otevření lze přiřadit tlačítku s tečkou libovolnou funkci. Dvě šipky slouží k změně hlasitosti telefonu, k listovaní v menu nebo ve wapovém prohlížeči.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ze všech stran

Klávesnice doznala oproti Razru V3 jistých změn. Tou největší se mi zdá absence tlačítka menu, jež bylo umístěno nad hlavním navigační klávesou. Místo něj přibylo nové tlačítko “C“ sloužící výhradně k opravování. Tento krok se mi vůbec nezamlouvá. Žádné místo se tedy neušetřilo a navíc v telefonu nelze vytvářet zkratky kombinací klávesy menu a čísla.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hlavní ovládací prvek • podsvícení klávesnice je velmi syté a rovnoměrné

Tlačítka jsou poměrně velká a tvrdá, ale fungují naprosto spolehlivě. Navíc díky výstupkům se brzy naučíte psát i poslepu. Reakce jsou skutečně bleskové a to i se zapnutým mp3 přehrávačem. Podsvícení je rovněž výborné.


V druhé kapitole se zaměříme na displeje, uživatelské prostředí, telefonování a psaní zpráv

Témata článku: Motorola, 3G, Motorola Razr, Motorola Razr V3, Motorola Razr V3x, Kvalitní záznam, Motor, Stejné prostředí, Plný stav, Zkušenost


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11