Motorola V700 - nový smartphone s Microsoft Windows

Do konce roku rozšíří trh chytrých mobilů véčko od Motoroly s operačním systémem od Microsoftu. Přinášíme vám první obrázky nového modelu. Ani rozsah výbavy nestojí u této novinky k zahození.
Motorola V700 - nový smartphone s Microsoft Windows

Ve středu jsme vám přinesli první informace ohledně jedné z novinek americké Motoroly. Tím bude smartphone (tzv. chytrý mobil) s operačním systémem od Microsoftu. Podobný přístroj byl očekáván již delší dobu, vedle něj bychom se měli dočkat ještě Motoroly s Linuxem pod označením A760 (psali jsme zde). Aby toho ještě nebylo dost, hodlá Motorola dále uvést model A920 se Symbianem a GPS, který bude schopen pracovat i v sítích třetí generace UMTS.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Poznámka: výše umístěné fotografie pochází z webu MoDaCo.

Američan se žlutou krví

Klepněte pro větší obrázekTeď se ale vraťme zpátky k našemu smartphonu. Motorola sice ještě nezveřejnila oficiální snímky modelu V700, již nyní je ale známa jeho podoba. Motorola výrobou pověřila asijskou společnost Chi Mei Communication Systems. Jak jsem avizoval již dříve, "vé-sedmistovka" je hodně podobná dalšímu chytrému véčku z Asie - modelu MiTac Mio 8380. V našem případě ale chybí anténa, která je integrována do těla přístroje, které má poněkud větší rozměry. Dle našich obrázků taky trošku připomíná rodinu véček okolo Panasonicu GD87. Design zkrátka nepřínáší až na integraci antény žádné radikální řezy.

Fotit se nebude

Vnitřní displej tohoto véčka bude samozřejmě barevný s podporou až 65 000 barev. Mělo by se jednat o aktivní TFT displej s rozlišením 176 x 220 bodů. Vnější displej bude s největší pravděpodobností černobílý, což je daleko praktičtější řešení než použití barvy. O tom jsme se mohli už několikrát přesvědčit u Samsungů. Klávesnice je dostatečně rozměrná s velkými rozestupy jednotlivých kláves. Co nás však znepokojilo je absence integrovaného foťáčku, který ve výbavě zkrátka nenajdete. Chybí i bezdrátová technologie Bluetooth. MMS zprávy telefon údajně nabízí.

Proměnlivá výbava

Co můžeme očekávat, je podpora paměťových karet Multi Media Card (MMD) a Secure Digital (SD). Pro připojení k internetu nebude chybět ani GPRS v konfiguraci 4 + 2. S počítačem by měl jít telefon propojit přes infračervený port nebo USB kabel. Díky operačnímu systému od Microsoftu můžeme očekávat bohatou podporu nejrůznějšího softwaru jako například Windows Media Player, Microsoft Outlook, Internet Explorer a další. Ve výbavě dále nechybí hlasové ovládání, polyfonní melodie, e-mailový klient, MP3 přehrávač, video přehrávač atd. Spoustu aplikací si díky operačnímu systému můžete nainstalovat dodatečně.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Motorola V700 se má na trhu objevit někdy na konci roku, cena zatím není známa. Jakmile budeme mít další informace a oficiální fotografie, okamžítě je zveřejníme.

Témata článku: Microsoft, Motorola, Microsoft

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Mac 5. 8. 2003 23:25:15
    Nemá Multi Media Card náhodou zkratku MMC ?
  • Warlock 4. 8. 2003 23:02:15
    Na mobil.cz psali neco okolo 15 tisic, mozna i min... Spis me znepokujuje,...
  • vashek 4. 8. 2003 20:10:38

    Mobil se mi po technické stránce zdá zajímavý, foták stejně...

Určitě si přečtěte

Microsoft chce vládnout A.I. Umělou inteligenci by potřebovaly hlavně Windows 10

Microsoft chce vládnout A.I. Umělou inteligenci by potřebovaly hlavně Windows 10

** Microsoft upravil svoji letitou vizi ** Místo mobile-first to má být AI-first ** Inteligenci by potřebovaly hlavně Desítky

12.  8.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 1

Desítky jsou nejbezpečnější systém, ale Microsoft nestíhá

Desítky jsou nejbezpečnější systém, ale Microsoft nestíhá

** Desítky jsou nejbezpečnější systém Microsoftu ** V zámoří se daří i jeho Bingu ** Jenže firma stejně nestíhá a ruší dřívější sliby

8.  7.  2017 | Čížek Jakub | 9

Windows XP patří do koše! Ne na počítač připojený do internetu

Windows XP patří do koše! Ne na počítač připojený do internetu

** Windows XP patří do koše ** Microsoft ale pořád vydává aktualizace, což je chyba ** Podpora přitom skončila už před lety

17.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 17

Microsoft má problém. Kaspersky si na něj stěžuje u Evropské komise

Microsoft má problém. Kaspersky si na něj stěžuje u Evropské komise

** Kaspersky si stěžuje v Evropě ** Nelíbí se mu antivirus od Microsoftu ** Ten je totiž součástí Windows 10

10.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 8


komerční sdělení

Komerční sdělení