Motorola VE75: dualSIM na čínský způsob (preview)

Motorola v krizi zkouší cokoliv. S modelem VE75 pro dvě SIM se chce prosadit na východních trzích a zastavit úpadek značky.

Telefony pro dvě SIM karty získávají stále větší popularitu, jejich výrobní kolébkou je už tradičně Čína. Z toho důvodu také většina dualSIM přístrojů pochází z tamních továren a prodává se pod neznámými značkami těžko vyslovitelného názvu. Jako jeden z prvních velkých výrobců si mezeru na trhu s mobily, jež umožní zároveň přijímat signál dvou operátorů, uvědomil Samsung. Dnes už má ve svém portfoliu hned několik takových modelů v sérii DuoS.

Netypická Motorola

Nyní korejského výrobce následuje Motorola, která se sice zmítá ve vážných problémech, ale právě aktivní dualSIM telefon by jí mohl pomoci vytáhnout velmi bolavý trn z paty. Spásou alespoň na čínském trhu má být vysouvací model Motorola VE75. Designem se příliš nepodobá dosud představovaným Motorolám, ty tam jsou ostře řezané hrany i útlé rozměry. Daní za dvě SIM jsou parametry 112 × 51 × 20 mm a hmotnost 137 g.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přední straně slideru dominuje překvapivě velký displej s úhlopříčkou 2,6“, s aktivní podporou 262 tisíc barev a netypickým rozlišením 240 × 400 bodů. Podobné displeje známe z některých mobilů LG (např. KF700), kde jsou zároveň přizpůsobeny dotykovému ovládání. Motorola ale takovou vlastnost neuvádí.

Širokoúhlý displej je vhodný k promítání videa, k tomuto účelu má Motorola VE75 zabudovaný multimediální přehrávač, jenž slouží zároveň pro hudební soubory. FM rádio chybí. K uchování souborů slouží vedle zanedbatelné kapacity vnitřní paměti zejména paměťová karta microSD s maximální velikostí 2 GB. Výhodou je, že karty je možné měnit bez nutnosti vypnutí telefonu. K surfování po internetu je připraven prohlížeč WAP 2.0.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Motorola VE75 bude fungovat na třech frekvencích sítě GSM (900/1 800/1 900 MHz), k datovým přenosům musí stačit GPRS nebo EDGE, obojí třídy 10. Sítě UMTS nejsou podporovány. Spojení s počítačem lze uskutečnit pomocí Bluetooth nebo USB. S Wi-Fi nebo GPS u tohoto modelu počítat nemůžeme.

Jen pro Čínu?

Energii telefonu dodá Li-Ion akumulátor s kapacitou 850 mAh, jehož výdrž se úzce odvíjí od způsobu používání. Dva současně aktivní přijímače stojí spoustu energie, a tak by baterie v dualSIM režimu měla vydržet na příjmu až 140 hodin nebo 4 hodiny hovoru. Pokud bude v telefonu aktivní pouze jedna SIM karta, výdrž se prodlouží až na 190 hodin v pohotovosti nebo 6 hodin hovoru.

Nová dualSIM Motorola VE75 je sice primárně určena pro Čínu, kde byla také představena, ale protože dualSIM telefony si získávají čím dál větší oblibu také v Rusku a na Ukrajině, je možné že se přes tyto země dostanou i dál do Evropy. Černá nebo stříbrná varianta by v přepočtu neměla stát více než 7 tisíc korun.

Diskuze (6) Další článek: Sony Ericsson v krizi: pokles zisků, propouštění zaměstnanců

Témata článku: Motorola, Motorola VE75, Motor, Způsob


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80