Motorola VE75: dualSIM na čínský způsob (preview)

Motorola v krizi zkouší cokoliv. S modelem VE75 pro dvě SIM se chce prosadit na východních trzích a zastavit úpadek značky.

Telefony pro dvě SIM karty získávají stále větší popularitu, jejich výrobní kolébkou je už tradičně Čína. Z toho důvodu také většina dualSIM přístrojů pochází z tamních továren a prodává se pod neznámými značkami těžko vyslovitelného názvu. Jako jeden z prvních velkých výrobců si mezeru na trhu s mobily, jež umožní zároveň přijímat signál dvou operátorů, uvědomil Samsung. Dnes už má ve svém portfoliu hned několik takových modelů v sérii DuoS.

Netypická Motorola

Nyní korejského výrobce následuje Motorola, která se sice zmítá ve vážných problémech, ale právě aktivní dualSIM telefon by jí mohl pomoci vytáhnout velmi bolavý trn z paty. Spásou alespoň na čínském trhu má být vysouvací model Motorola VE75. Designem se příliš nepodobá dosud představovaným Motorolám, ty tam jsou ostře řezané hrany i útlé rozměry. Daní za dvě SIM jsou parametry 112 × 51 × 20 mm a hmotnost 137 g.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přední straně slideru dominuje překvapivě velký displej s úhlopříčkou 2,6“, s aktivní podporou 262 tisíc barev a netypickým rozlišením 240 × 400 bodů. Podobné displeje známe z některých mobilů LG (např. KF700), kde jsou zároveň přizpůsobeny dotykovému ovládání. Motorola ale takovou vlastnost neuvádí.

Širokoúhlý displej je vhodný k promítání videa, k tomuto účelu má Motorola VE75 zabudovaný multimediální přehrávač, jenž slouží zároveň pro hudební soubory. FM rádio chybí. K uchování souborů slouží vedle zanedbatelné kapacity vnitřní paměti zejména paměťová karta microSD s maximální velikostí 2 GB. Výhodou je, že karty je možné měnit bez nutnosti vypnutí telefonu. K surfování po internetu je připraven prohlížeč WAP 2.0.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Motorola VE75 bude fungovat na třech frekvencích sítě GSM (900/1 800/1 900 MHz), k datovým přenosům musí stačit GPRS nebo EDGE, obojí třídy 10. Sítě UMTS nejsou podporovány. Spojení s počítačem lze uskutečnit pomocí Bluetooth nebo USB. S Wi-Fi nebo GPS u tohoto modelu počítat nemůžeme.

Jen pro Čínu?

Energii telefonu dodá Li-Ion akumulátor s kapacitou 850 mAh, jehož výdrž se úzce odvíjí od způsobu používání. Dva současně aktivní přijímače stojí spoustu energie, a tak by baterie v dualSIM režimu měla vydržet na příjmu až 140 hodin nebo 4 hodiny hovoru. Pokud bude v telefonu aktivní pouze jedna SIM karta, výdrž se prodlouží až na 190 hodin v pohotovosti nebo 6 hodin hovoru.

Nová dualSIM Motorola VE75 je sice primárně určena pro Čínu, kde byla také představena, ale protože dualSIM telefony si získávají čím dál větší oblibu také v Rusku a na Ukrajině, je možné že se přes tyto země dostanou i dál do Evropy. Černá nebo stříbrná varianta by v přepočtu neměla stát více než 7 tisíc korun.

Diskuze (6) | Sony Ericsson v krizi: pokles zisků, propouštění zaměstnanců

Témata článku: Motorola, Motorola VE75, Způsob, Motor

Určitě si přečtěte

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

** Moto Z je velmi štíhlý smartphone s podporou přídavných modulů ** Nešetří ani na vlastní výbavě ** Kladů je většina, chyb jen několik

8.  1.  2017 | Láska Jan | 1

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

** Moto Mods je první modulární systém, který dává smysl ** Moro Mods půjdou použít i s budoucími modely Moto Z ** Cena je vysoká, pro Moto Mods musíte najít využití

21.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 10

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Jaký vybrat model, aby příliš nestál, ale byl dostatečně kvalitní? ** Vybíráme 11 nejvýhodnějších smartphonů ** Připravte si pět až deset tisíc korun

19.  12.  2016 | Láska Jan

Lenovo Moto Z Play: transformer, co konečně dává smysl. S Moto Mods, i bez nich [recenze]

Lenovo Moto Z Play: transformer, co konečně dává smysl. S Moto Mods, i bez nich [recenze]

** Výborně vybavený smartphone za rozumnou cenu ** Rozšiřitelnost i změna vzhledu za pomocí Moto Mods ** podpora pro dvě SIM a micro SD kartu zároveň

11.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 20

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

** Modulární mobil zkoušel Google i LG, ale za správný konec to bere až Lenovo/Moto ** Smartphony Moto Z a Z Play jsou skvělé samy o sobě ** Moto Mods fungují jako nenásilný bonus

8.  12.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 8