Motorola W233 Renew: ekologický mobil z PET lahví

Motorola se chová šetrně k životnímu prostředí. Vyrobila mobil z PET lahví, který je znovu plně recyklovatelný.
Motorola W233 Renew: ekologický mobil z PET lahví

Motorola dokazuje, že třídit odpad se vyplatí. Na veletrhu spotřební elektroniky CES 2009 v Las Vegas představila první mobilní telefon vyrobený z plastů recyklovaných PET lahví. Samotný mobil, označovaný jako W233 Renew, je potom stoprocentně recyklovatelný. Motorola se díky spojenectví s organizací Carbonfund podílí na investicích do obnovitelných zdrojů energie a zalesňování.

Bez recyklačních poplatků

Ekologickým zpracováním plastů se při výrobě W233 ušetří proti ostatním mobilům až 20% energie. Stejně jako telefon uvnitř, splňuje i jeho vnější balení ekologické nároky. Rozměry i hmotnost krabice byly minimalizovány a všechny její části jsou vyrobeny ze stoprocentně recyklovaného papíru. Majitelé nové Motoroly W233 Renew budou navíc osvobozeni od recyklačních poplatků.

Klepněte pro větší obrázek 

Pokud se na novou Motorolu podíváme po funkční stránce, žádné překvapení nás nečeká. Jedná se o lowendový model, jehož hlavním úkolem je telefonovat, posílat zprávy a nezatěžovat životní prostředí. W233 Renew je vybavena technologií Crystal Talk pro lepší zvukovou kvalitu hovorů. Rozměry se řadí mezi středně velké telefony (111 × 54 × 15 mm), váží 83 g.

Displej je pouze pasivní barevný se čtvercovým rozlišením 128 × 128 pixelů a úhlopříčkou 1,6". Zobrazí 65 tisíc barev. Běžná numerická klávesnice zahrnuje 12 tlačítka, funkční blok obsahuje na směrovém kurzoru i rychlé ovládání hudebních funkcí. V telefonu najdeme pravděpodobně pouze přehrávač hudebních souborů, o rádiu se specifikace nezmiňují. Do multimediální výbavy nebyl zahrnut ani fotoaparát.

Klepněte pro větší obrázek 

Vnitřní uživatelská paměť je zanedbatelná, lze ovšem použít microSD kartu s maximální kapacitou 2 GB. K počítači se nová Motorola připojí přes USB kabel s konektorem miniUSB. Bluetooth chybí. Koncipována je jako jednoduchý duální telefon, sítě třetí generace proto nepodporuje. Při datových přenosech bude muset stačit rychlost GPRS.

Motorola podle papírových propočtů vydrží na příjmu 9 hodin hovoru a 18 dní v pohotovostním režimu. Jako první se s ekologickou W233 Renew setkají zákazníci amerického T-Mobilu, a to už v prvním čtvrtletí 2009. V průběhu roku by se měla rozšířit i do Evropy. Cena prozatím nebyla zveřejněna.

Motorola W233 Renew
Klepněte pro větší obrázekPrvní telefon vyrobený z plastů složených z recyklovaných PET lahví. To ušetří dvacet procent energie při výrobě a materiály jsou dále recyklovatelné. Pokud jde o výbavu, jedná se o jednoduchý mobil s barevným displejem, GPRS a slotem pro karty microSD.rozměry a hmotnost: 111 × 45 × 15 mm, 83 g
displej: 1,6'', pasivní CSTN, 128 × 128, 65 tisíc barev
sítě: GSM (900/1 800 MHz)
data: GPRS tř. 10
konekt.: miniUSB
paměť: ?, paměťové karty microSD
baterie: ?
hudba: přehrávač hudby
31 %
(567. místo z 1001)
kataloginfo výrobce
cena: ještě se neprodává

Diskuze (7) Další článek: O2 Pokec Nonstop: volání za 1 Kč jen na 6 měsíců

Témata článku: Motorola, Motorola W233, Mobil, Duální telefon, Motor

Určitě si přečtěte