Motorola zabuduje podporu pro Memory Stick do procesoru

Sony má na kontě další úspěch, počítače založené na Palm OS budou mít v jádru podporu pro paměťové karty Memory Stick.
V současnosti Sony nabízí své vlastní kapesní počítače s konektorem pro Memory Stick. Samotný operační systém Palm OS tyto karty podporuje, je ale nutné přidat jejich hardwarovou podporu na desku počítače. Nyní ale Motorola oznámila, že zabuduje podporu pro Memory Stick přímo do jádra nově připravovaných procesorů DragonBall na bázi procesorů ARM a nové 680x0. To znamená jednak úsporu nákladů pro Sony, které nebude muset přidávat další obvody, jednak také další výrobci Palm OS přístrojů budou motivováni využívat Memory Stick.

V současné době Palm začal prosazovat SD karty a upřímně u nic ještě nejméně rok zůstane. Stejně tak u jiných výrobců bude případná podpora Memory Sticku zabudována až později. Memory Stick totiž bude zabudován až do další generace procesorů DragonBall, která bude silně vzdálená současné podobě a umožní Palm počítačům stejné výkony jako Pocket PC.

Zcela jistě ale oznámení o licencování této technologie nahrává spekulacím, že se Sony chystá pohltit samotný Palm. Sony se nyní chytá drápky v technologii, přichází s vylepšeními hardwaru a nyní proniká i do jádra počítače, určitě bude mít nejpříjemnější pozici při uvádění dalších počítačů s novými procesory.

Váš názor Další článek: Sagem MW3020: změňte pohled na věc (test)

Témata článku: Motorola, Motor, Procesor

Určitě si přečtěte