Motorola ZN300: pro mladé, kteří chtějí sdílet svůj život

Nová Motorola ZN300 přichází s 3,1Mpx fotoaparátem, přehrávačem a podporou nejznámějších sociálních sítí.

Motorola nedávno oznámila, že chce revitalizovat svou mobilní divizi, hodlá omezit náklady na nutné minimum a bude se soustředit na významné trhy. Těmi jsou pro tradičního amerického výrobce domovské Spojené státy, dále Latinská Amerika a Čína. Přesto se i v Evropě brzy setkáme s novinkou ZN300, kterou výrobce představil v průběhu konání veletrhu CeBIT.

Motorola ZN300 je multimediální vysouvák střední třídy s 3,1Mpx fotoaparátem a prostornou klávesnicí. Zaměřuje se zejména na mladé lidi, kteří jsou neustále v kontaktu prostřednictvím sociálních sítí, kde spolu sdílejí hudbu, video a obrázky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vysouvací konstrukce není pro Motorolu úplně typická

Fotoaparát s rozlišením 3,1Mpx je jednoduchý, s osminásobným digitálním zoomem a přisvětlovací LED diodou. Zajímavostí je přepínač na boční straně, který podobně jako u digitálních fotoaparátů slouží k přepínání z režimu fotografování (natáčení videa) do režimu prohlížení pořízených snímků. Nahrávání i následné přehrávání videa bude probíhat rychlostí 15 snímků za sekundu, rozlišení výrobce neuvádí. Pro mladé uživatele bude připravena aplikace Video Mixer, která umožní vytváření koláží ze zvuků, videoklipů a fotografií, které pak mohou být snadno nahrány na některý z komunitních webů nebo sociálních sítí. Podporovány jsou YouTube, Facebook, MySpace a Photobucket.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
V zavřeném stavu připomíná ZN300 obyčejný hudební přehrávač, dedikovaná hudební tlačítka ale nemá

Nová Motorola disponuje vestavěným hudebním přehrávačem, o FM rádiu se specifikace nezmiňují, ale lze předpokládat, že nebude chybět. Sluchátka se připojí přes 3,5mm jack. Nevelkou vestavěnou paměť 8 MB lze rozšířit paměťovou kartou microSD až na 32 GB. Tato podporovaná hodnota nebývá u telefonů nižší třídy zdaleka samozřejmostí.

Motorola ZN300 je podobně jako jiné telefony amerického výrobce vybavena technologií Crystal Talk, která pomáhá vyčistit hlasový přenos od okolního hluku. Telefonovat půjde na všech čtyřech frekvencích GSM, sítě 3G nejsou podporovány. Motorola ZN300 by se měla na trhu objevit ještě v průběhu prvního čtvrtletí tohoto roku. Cena zatím nebyla zveřejněna.

Motorola ZN300 ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 46 × 96 × 15 mm, 103 g
  • sítě: GSM 850/900/1800/1900
  • displej: barevný QVGA
  • fotoaparát: 3,1 Mpx, LED dioda, 8× digitální zoom, video 15 snímků za sekundu
  • paměť: vnitřní uživatelská 8 MB, podpora karet microSD (až 32 GB)
  • multimédia: hudební a videopřehrávač, FM rádio (?)
  • podporované formáty: audio AAC, AAC+, AMR NB, MP3, Midi, WAV, WMA, video H.263, MPEG4
  • konektivita: 3,5mm audio konektor, Bluetooth 2.0, USB 2.0
  • baterie a výdrž: 940 mAh, 7 hodin hovoru, 400 hodin v pohotovostním režimu
Diskuze (1) Další článek: Sony Ericssonu W380i: hranáč (test)

Témata článku: Motorola, Pro mladé, Motorola ZN300, Nutné minimum, Latinská Amerika, Motor

Určitě si přečtěte