Motorola ZN50 Rokr: dotykový hudebník s digitální televizí

Motorola zachytila trend dotykových displejů a představuje multimediální vysouvák ZN50. Konkurovat může zejména Samsungu S8300 UltraTouch.

Motorola o sobě po delší době dává vědět novým telefonem. V duchu posledních trendů dotykového ovládání představuje slider ZN50 s dotykovým displejem. Uživatelům zvyklým na numerickou klávesnici nebude ale přechod na jiný způsob ovládání činit větší potíže, Motorola totiž zachovala na výsuvné části i tradiční dvanáctiprvkovou matici s tlačítky.

Design Motoroly ZN50 na první pohled připomene chystaný Sony Ericsson Satio (Idou). Také rozměry dosahují podobných hodnot: 109 × 54 × 14 mm. Hmotnost činí pro telefon vyrobený z plastů možná až nadprůměrných 143 g. Významný podíl na tom má integrovaný přijímač digitální televize, pro našince však bohužel v nevyužitelném formátu T-DMB.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podobně jako ostatní velcí výrobci také Motorola zapracovala na vlastním grafickém rozhraní. ZN50 sice není vybaven otevřeným operačním systémem, ale jeho uživatelské prostředí disponuje širokou možností personalizace a nabízí hned tři pracovní plochy, na které si může majitel z horizontální lišty widgetů vytáhnout požadované ikony aplikací jako zástupce. Na pohled grafické prostředí Motoroly nejvíce připomíná TouchWiz od konkurenčního Samsungu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Aktivní barevný displej má atypické rozlišení 240 × 427 bodů, na dostatečně velké úhlopříčce 3,2“ vykreslí 262 tisíc barev. Použitá technologie dotykové vrstvy není známa, ale protože v těle telefonu nikde nefiguruje stylus, je možné, že už i Motorola sáhne po přesnějším kapacitním displeji.

ZN50 je primárně zaměřen na poslech hudby. Proto byl osazen 3,5mm audio výstupem na sluchátka, nechybí ani speciální vestavěný sound systém pro kvalitnější reprodukci a prostorový zvuk. Hudební přehrávač není ochuzen o funkci ekvalizéru. Dokonce i k ovládání přehrávače se našlo místo pro dedikovaná hardwarová tlačítka, která najdeme na boční hraně vlevo od displeje. Písničky lze ukládat do nevelké vnitřní paměti telefonu nebo na microSD kartu. Paměť lze takto rozšířit až o 16 GB.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vedle přijímače digitální televize se nezapomnělo ani na fotoaparát. Ten je dnes už průměrný s rozlišením 3,2 Mpx, chybí mu přisvětlení i krytka. Výbavu doplňuje GPS modul a vestavěný pohybový senzor. Ten najde své uplatnění zejména v některé z 16 předinstalovaných her.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sekundární kamera na přední straně napovídá, že Motorola ZN50 je 3G telefon a lze s ním uskutečňovat videohovory. V pásmu UMTS podporuje i datovou nástavbu HSDPA pro stahování dat max. rychlostí až 7,2 Mb/s. V sítích GSM funguje telefon jako triální na frekvencích 900/1 800/1 900 MHz. Konektivitu s počítačem zajistí USB 2.0 nebo Bluetooth 2.0.

Novou multimediální Motorolu bude napájet subtilní akumulátor s kapacitou 950 mAh, výrobce však tvrdí, že například při přehrávání hudby vydrží pracovat až 30 hodin. ZN50 se objeví v červenočerné a modrostříbrné variantě, primárně je určen pro korejský trh a tamního operátora SK Telecom.
 

Diskuze (3) Další článek: Tchajwan brojí proti čínským napodobeninám, hrozí pokutami

Témata článku: Motorola, Sony Ericsson Satio, Uživatel zvyklý, Motor, Rok, Atypické rozlišení, Dot, Dotyk

Určitě si přečtěte