Motorole unikla půlka letošního portfolia. Chystá displej jako iPhone X, čtečku ukryje do loga

Motorola, mobilní divize Lenova, na uplynulém veletrhu CES 2018 uvedla pouze dva nové Moto Mods určené pro nejvyšší smartphonovou řadu Z. Přísun novinek tak očekáváme až v Barceloně a nyní se díky výraznému úniku marketingových materiálů zveřejněných portálem Droidlife dozvídáme, které to nejspíš budou.

Po pouhém půl roce na trhu se má nástupnického modelu dočkat smartphone vyšší střední třídy Motorola Moto X4. Výrobce pokračuje v číselné řadě, takže nás čeká Moto X5. Novinka přejde na modernější protáhlý tvar s menšími rámečky okolo displeje. Čtečka se vytratí zpod displeje a otázkou zůstává kam. Bude Moto X5 po Vivu další telefon se čtečkou pod sklem? Anebo to Motorola zkusí se skenem obličeje? Patrná je dvojice fotoaparátů na přední i zadní straně. Všimněte si také „vykouslého“ displeje po vzoru iPhonu X.

Protáhlý displej se dostane také do střední třídy, kterou opanuje trojice modelů legendární řady G v její už šesté generaci. Motoroly Moto G6, G6 Plus a G6 Play vsadí na sklo, výrazný kruhový objektiv fotoaparátu (u vyšších modelů duálního) a opět menší rámečky. Vypadá to, že nejnižší z trojice Moto G6 Play by mohla mít čtečku integrovanou do loga ve tvaru písmene M na zádech zařízení. U vyšších dvou modelů se zploštělá čtečka vejde na displejovou stranu.

Podobně řešenou čtečku bude mít i model nižší střední třídy Moto E5, který sklo na zádech vymění za plast a nabídne pouze jednoduchý fotoaparát. Jak už jsme si zvykli, Motorola opět připraví velké množství kombinací pamětí a vnitřního úložiště u všech modelů, a tak se vyznat v jejím portfoliu roku 2018 bude opět celkem fuška. První novinky by měly být oficiálně představeny na konci února v Barceloně.

Diskuze (13) Další článek: Huawei Mediapad M3 Lite 10: Překvapivě zajímavý společník [recenze]

Témata článku: Lenovo, Motorola, Smartphony, Střední třída, Spekulace, Fotoaparát, Barcelona, Notch, Moto, Portfolio, Únik, krevní tlak, Vnitřní úložiště, Logo, Uplynulý veletrh, První novinka, Čtečka, Displej, Displejová strana, Protáhlý displej, Model, Malý rámeček, Letošní portfolio, Mobilní divize, Velké množství


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26

RECENZE: Honor 7A je dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A je dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 19

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 61