MP3 na komunikátoru Nokia 9210? Žádný problém!

Pokud máte Nokii 9210, určitě vám bylo líto, že komunikátor nepodporuje nativně hudební formát MP3 stejně jako kapesní počítače s PocketPC. Naštěstí si už déle zoufat nemusíte. Tuto funkci již delší dobu zvládá program MP3Go od asijské firmy m-internet.

Protože tento program není možné stáhnout z Internetu v demoverzi, musel jsem požádat přímo autory, aby mi demo poslali; byli velmi ochotní a za pár hodin jsem jej měl v mailu i s podrobným návodem. Tato demoverze je omezena přehráváním písniček do jedné minuty; více si prostě neposlechnete. Jinak program funguje zcela normálně. Jeho plná verze však stojí 60 dolarů, což je na jeho možnosti snad až příliš; k tomu si připočtěte 7 dolarů pro zákazníky ze zahraničí (firma je z Hong Kongu).

Stručný přehled funkcí, které prográmek zvládá:

  • podpora MPEG-1 layer 3, tedy běžné soubory MP3,
  • bitrate od 64 do 320 kb/s,
  • přehrávání přes hlasitý reproduktor, sluchátko mobilu (v zavřeném stavu) nebo bondovku,
  • přerušení přehrávání při příchozím hovoru,
  • možnost změny skinů,
  • základní funkce: přehrání, zastavení, pauza, další a předchozí písnička,
  • rozšířené funkce: grafické zobrazení pozice, ovládání hlasitosti, playlist (možnost přehrát více písniček po sobě), náhodné přehrávání, opakování,
  • zobrazení názvu písničky, jména autora, alba, bitrate, samplovací rychlosti, délky,
  • podpora souboru M3U s playlistem (kompatibilní s Winampem a WMP).

Program tedy umí prakticky vše, na co jste zvyklí z podobných přehrávačů na kapesních počítačích s PocketPC.

Klepněte pro větší obrázek

Instalační program má nějakých 450 kB, po instalaci zabral v paměti 313 kB; pro spuštění potřebuje dalších 700 kB. Soubory MP3 mohou být uloženy jak v paměti, tak na kartě MMC, bohužel, paměť se svými 4 MB prostoru asi příliš vhodným místem pro hudbu nebude - já sám ji mám zcela zaplněnu a dalších asi 5 MB mi běrou programy na MMC. Protože běžná velikost souboru MP3 je 3-4 MB (128 kb/s), je lepší mít více než základní 16MB MMC - na ni se vejdou tři až čtyři písničky a to není mnoho. Pokud budete měnit hudbu v paměti častěji, doporučuji používat čtečku MMC karet přes USB, protože hrnutí přes kabel či infra je příliš zdlouhavé.

Při přehrávání hudby bohužel není možné s komunikátorem pracovat, protože jakmile se přepnete do jiné aplikace, hudba se přeruší a obnoví se opět, až se vrátíte k přehrávači. To je snad jediná chybička, kterou program má.

Klepněte pro větší obrázek

MP3Go umí kromě přehrávání hudby také vylepšit svůj vzhled, můžete si totiž nastavit uživatelské skiny. Jeden z jich, Golden, mi autoři poslali zároveň s programem (v paměti bere 166 kB):

Klepněte pro větší obrázek

Ve zkratce:

Poznámka: m-internet má na svém kontě podobný program WavGo, který má tytéž funkce, jen přehrává soubory WAV.

Váš názor | Za korunu ušetříme aneb přehled dočasných slev našich operátorů

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Problém, Komunikátor, Běžná velikost

Určitě si přečtěte

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

** Stojíte o In kartu, ale nikdy se vám nechtělo ji složitě vyřizovat? ** S aplikací Můj Vlak je to snadné, fyzicky už kartu potřebovat nebudete ** 25% sleva na tři roky vyjde na necelou tisícovku, pro mladé 490 Kč

Včera | Pospíšil Aleš | 15

Tohle bude hit roku 2018. Čtečka v displeji je pomalejší, ale stejně ji budete chtít

Tohle bude hit roku 2018. Čtečka v displeji je pomalejší, ale stejně ji budete chtít

** Vivo všem vypálilo rybník, má první smartphone se čtečkou v displeji ** Vivo začne prodávat v prvním čtvrtletí a brzy dostane řadu konkurentů ** Čtečka od Synaptics pracuje s OLED panely, IPS displeje mají smůlu

15.  1.  2018 | Chroust Martin, Kůžel Filip | 108