mStránky: vytvořte si vlastní mobilní web

Je to zadarmo, zvládne to každý, vše je optimalizované pro mobily, takže datové přenosy návšetěvníkům nezruinují kapsu.

Společnost Mediatel dnes v Praze představila novou službu www.mStranky.cz pro jednoduché vytváření a provozování webových stránek optimalizovaných pro mobilní telefony. Po kliknutí na uvedenou adresu na vás vykoukne heslo „Vytvořte si vlastní mobilní web během 5 minut“ a přesně tomu je všechno podřízeno. Administrace je tak jednoduchá, že ji zvládne téměř každý. Na výsledných stránkách mohou být texty, odkazy a obrázky s libovolnou strukturou. Vtip je v tom, že se uživatel stará pouze o obsah, formu výsledná stránka dostane s jedním z předpřipravených skinů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Úvodní stránka a založení uživatelského účtu ve dvou krocích

Technologie mStránek umí automaticky rozpoznat typ mobilního telefonu uživatele, takže automaticky přizpůsobí prohlížený obsah displeji daného telefonu. Kromě neomezeného prostoru pro svůj vlastní mobilní web získávají uživatelé také doménu .mobi a speciální funkce mobilního webu pro zavolání nebo zaslání dotazu přímo z telefonu.

My jsme si vytvoření takové jednoduché stránky také vyzkoušeli. Výsledek asi tříminutového (ne)snažení můžete vidět na adrese http://mobilmania.mstranky.mobi. Nejsem sice webdesigner, ale věřím že s nápadem a cílem se dá vytvořit něco mnohem lepšího.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Editor mobilních stránek – HTML kód neuvidíte ani z dálky • Vložení obrázku z disku počítače
Klepněte pro větší obrázek
Volba jednoho z připravených skinů, který dá vašim mobilním stránkám výslednou podobu
Klepněte pro větší obrázek
Takhle vypadá naše narychlo vytvořená mStránky-MobilMania v běžném desktopovém prohlížeči 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
...a takhle v mobilu
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
I ke zdarma vytvořenému účtu dostanete základní diagnostiku (která je v našem případě hned po založení pochopitelně prázdná)

Mobilní web vytvořený pomocí mStránek lze prostřednictvím technologie RSS kanálů propojit se standardním webem. Jde tak snadno publikovat aktuality na „standardní“ i mobilní web z jednoho místa. Tvůrci osobních stránek zase ocení možnost propojení se službou Twitter. Uživatelé služeb mStránek si sami mohou vybrat doménu 3. řádu v rámci domény mstranky.mobi, kterou mají k dispozici zdarma.

Doména .mobi je určena výhradně pro web optimalizovaný pro mobilní telefony. Dle studie AKQA’s Research & Insights by 86% uživatelů chtělo předem poznat, že daný web resp. webová adresa je optimalizovaná pro mobilní telefon, a že tedy mohou očekávat web, který jim bude na mobilu fungovat (nebudou tudíž muset platit stahování stovek kB na jednu stránku). Přesně to splňuje jakýkoliv web na mstranky.mobi, a to beze zbytku.

Služba mStránky je pro soukromé uživatele zdarma. Je ale také možné zřídit si firemní mobilní stránky, tato služba je však zpoplatněna. Placená verze mStránek nabízí kromě neomezeného prostoru, webového editoru a domény .mobi i některé funkce navíc a obsahuje také možnost zdarma inzerovat daný mobilní web ve Zlatých stránkách (v tištěném katalogu, na internetu i v mobilu). Brzy by měla být k dispozici také nabídka mobilní bannerové reklamy, která přivede uživatele na mobilní stránky z portálů jednotlivých operátorů. Mezi další připravované funkce mStránek patří například propojení s Facebook a SMS službami.

Diskuze (9) Další článek: Prostřednictvím Premium SMS lze nyní zakoupit také filmy a hudbu

Témata článku: Ostatní, Web, Research & AMP, Mobil, Webová adresa


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39