Můj den s kapesním počítačem Pocket PC

V dnešním článku nehledejte výčet schopností a funkcí nějakého zbrusu nového zařízení. Rozhodl jsem se, že vám popíšu svůj běžný den s kapesním počítačem. Poznáte tak rozličné způsoby, jak PDA využívat.
Můj den s kapesním počítačem Pocket PC

Potenciál kapesního počítače považuji za nezměrný. Vyjmenování všech schopností, dovedností a možností dnešních moderních PDA by si žádalo dlouhou dobu a spoustu úhozů. Dnešní článek nebude popisem zlomku těchto možností. Bude popisem mého obyčejného dne s kapesním počítačem.

Možná zde najdete odpovědi na své otázky, proč investovat do tak malých a stále poměrně drahých „hraček“. Jsem stále školou povinný, proto se zřejmě bude mé využívání kapesního počítače odlišovat od potřeb manažera, správce sítě či technologického fandy.

S PDA od rána do večera

S kapesním počítačem vstávám. Ne, netisknu jej jako plyšového medvěda, kterého měl svého času snad každý z nás, můj kapesní počítač je totiž na mne ráno zlý. Budí mne. Na druhou stranu se rád nechávám budit oblíbenou písní, nežli budíkem se dvěma zvonky, který nelidsky vzbudí půl paneláku.

Přiznám se, že jsem propadnul vášni mobilního internetování. Snad proto, že mi neomezené brouzdání dovoluje Data Nonstop. A tak mne každý den, vedle kapesního počítače a hlavního mobilu, doprovází i Ericsson T39m jakožto datové spojení s internetem. Nebudu si vymýšlet, cestou do školy empétrojky opravdu neposlouchám, snad proto, že má cesta trvá sotva deset minut. Přehrávání empétrojek však umí kapesní počítače chvalitebně. Výborně ne, zvukový výstup rozhodně nelze označovat jako hi-fi.

Chytrý spolužák

Kapesní počítač je mým věrným přítelem ve školní lavici a dnes si bez něj svůj studentský život ani nedokážu představit. Snad každou hodinu zaplňuji kalendář novými událostmi a úkolovník povinnostmi. Přinést, napsat, zaplatit, vypracovat, vyplnit. Když pak přijdu ze školy domů, mohu se spolehnout, že mne následující den nepřekvapí nic, o čemž bych nevěděl. Ovšem pozor – spolehlivost kalendáře stojí a padá na ochotě majitele věnovat mu minutku a vše si řádně zapsat. Pokud si do PDA zapíšete jen každou pátou povinnost, brzy od užívání kalendáře upustíte a váš vztah ke kapesním počítačům coby organizátorům času ochladne.

PDA využiji téměř při každé hodině cizího jazyka. Elektronický překladač je mnohem rychlejší a pohodlnější nežli papírový oboustranný slovník. Nebojte, PDA mne na abecedu zapomenout nepřinutí.

Mobilní internet

Za nejužitečnější funkci kapesního počítače, vedle kalendáře, považuji přístup k internetu prostřednictvím mobilního telefonu. Dříve jsem využíval pro spojení infračervené paprsky, což ale nebylo příliš pohodlné. S Bluetooth je to o něčem jiném. I když nejsem u PC, mohu stahovat e-maily nebo číst příspěvky v diskusních fórech a odpovídat na ně. Ve chvíli nejnudnější pak podá pomocnou ruku ICQ. Během školního dopoledne také přečtu novinky na oblíbených serverech, a tak mám po příchodu k PC ušetřený čas.

Dobrá, přiznám se. Kapesní počítač používám i pro nejrůznější ptákovinky. Znáte to: humorná krátká videa či vtipné obrázky. A to nejen z nejrůznějších internetových zdrojů, ale i z vlastní produkce - fotky z digitálního fotoaparátu či krátká videa z kamery. Občas také vyzkouším nějakou tu hru.

Pomocná ruka

Kapesní počítač mi také pomáhá při cestování. I když zatím ještě moc nejezdím, mapa od TomTomu mi již párkrát pomohla. Pokud budu v budoucnu (třeba v zaměstnání) více cestovat, plánuji koupi GPS v podobě rozšiřující karty. Proč si připlácet za navigační systém, když jej mohu mít v kapesním počítači? Jednou, dvakrát týdně se také zahloubám do vln internetu a zkouším najít nějaké nové zajímavé programy.

Bez kapesního počítače ani ránu

Kapesní počítač po svých zkušenostech považuji za velmi užitečné zařízení. Na rozdíl od mobilního telefonu investice do nového PDA nelituji. Vyšších cen je ale škoda; myslím, že možností kapesních počítačů by využila drtivá většina studentů. Kapesní počítače toho umí mnohem víc a myslím, že za rok či dva bude moje struktura využívání PDA naprosto odlišná.

Diskuze (58) Další článek: RSS Feed Reader i pro Sony Ericsson P900

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Počítače, Ericsson T39m, Pomocná ruka, Kapesní počítač, Den, Počítač, Pocket, Mobilní internetování


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 61

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14