Můj malý virtuální pejsek

„Virtuální mazlíček“ v síti německého T-Mobilu demonstruje výkonnost technologie GPRS – tato hra vám umožní umožňuje starat se o virtuálního pejska.
Můj malý virtuální pejsek | wikipedia
ARLINGTON HEIGHTS, 19. února 2001: Péče o psa bude od nynějška jednodušší – tedy o elektronického psa. Divize Global Telecom Solutions Sector (GTSS) společnosti Motorola Inc. (NYSE:MOT) se spojila se společností T-Motion a vyvinuly hru, ve které se uživatelé mohou bezdrátově a intuitivně starat o virtuálního pejska.

Pomocí telefonů podporujících WAP a díky nové infrastruktuře společnosti T-Mobil pro radiový paketový přenos dat (General Packet Radio Service – GPRS), kterou dodaly firmy Motorola a Cisco Systems, Inc., si zákazníci společnosti T-Mobil mohou vybrat jednoho ze tří virtuálních pejsků a ovládat ho povely v němčině, angličtině či maďarštině.

Telefony Motorola s podporou technologie GPRS uživatelům umožňují starat se o umělý život svých mazlíčků – musí je krmit, dát jim napít, cvičit je, uložit ke spánku a dokonce je i ošetřit, v případě, že onemocní. Displej telefonu ukazuje, zda je pejsek unavený či zda má hlad nebo žízeň. Díky technologii GPRS společnosti Motorola se uživateli účtuje využití sítě pouze v době, kdy dochází ke kontaktu, např. když je čas pejska nakrmit nebo napojit.

Každý kontakt s pejskem začne tak, že se zobrazí momentální stav pejska (např. únava, hlad, žízeň atd.) jako krátká animace nebo jednoduchý rámeček. Uživatel poté zadá příkaz 'Go' a zobrazí se hlavní nabídka.

Doba života pejska je zkrácená, takže trvá dny a nikoli roky. Život pejska se vyvíjí stejně jako život uživatele, tedy jeden den uživatele se rovná jednomu dni pejska. Pejsek má tři fáze života – štěně, dospělý pes a starý jedinec. Štěnětem je čtyři dny, dospělým psem šest dnů a další čtyři dny trvá stáří. Pokud se uživateli podaří udržet pejska naživu po celou příslušnou fázi, postoupí do další fáze, která má jiné vlastnosti.

Pejsek dá uživateli najevo překročení určitých limitních hodnot, například když má maximální hlad či velké bolesti, nicméně většina kontaktu vychází z vlastní iniciativy uživatele, který tak může simulovat péči o skutečné živé domácí zvíře.

Divize GTSS společnosti Motorola provozuje aplikaci Virtual Pet na serverech v britském Swindonu a uživatelé k ní mají přístup přes wapovou bránu společnosti T-Mobil. Spotřebitelé mohou tuto aplikaci využívat přes portál T-Motion, což je nová internetová služba vyvinutá pro zařízení, která podporují WAP. T-Motion je prvním mezinárodním produktem firem T-Mobile International a T-Online, které obě spadají pod Deutsche Telekom. Společnost T-Motion poskytuje širokou škálu internetových služeb pro mobilní telefony, které podporují WAP.

Každý večer v deset hodin aplikační server portálu T-Motion uloží pejska ke spánku pomocí serveru Virtual Pet společnosti Motorola a probudí ho následující ráno v osm hodin. Během této doby se pejsek neprobudí, nebudou-li překročeny limitní hodnoty pro spánek. Uživatel však může svého pejska vzbudit kdykoli během spánku.

Plány společnosti Motorola na budoucí vývoj aplikace Virtual Pet se zaměřují na nástup umělé inteligence a on-line herních funkcí i zlepšení grafiky, díky němuž bude možné využít výhod technologie GPRS společnosti Motorola a mobilních terminálů 3G (3. generace), které budou uvedeny na trh v letech 2001 a 2002.

O společnosti T-Motion PLC

Firma T-Motion poskytuje na míru vytvářené internetové služby pro mobilní telefony, které zahrnují portfolio potřebných i zajímavých služeb, specificky navržených pro dané cílové skupiny. Jedná se o první mezinárodní produkt společností T-Mobile International a T-Online, které obě spadají pod společnost Deutsche Telekom, přední telekomunikační koncern v Evropě a pátý největší na světě.

Společnost T-Motion sídlí v Londýně. Byla založena v roce 2000 jako společný podnik firem T-Mobile International AG (60 %) a T-Online International AG (40 %), které odpovídají za globální sítě pro mobilní telefony a za pevnou internetovou infrastrukturu společnosti Deutsche Telekom.

O společnosti Motorola

Motorola, Inc. (NYSE: MOT) je předním světovým poskytovatelem integrovaných komunikačních řešení a zabudovaných elektronických řešení. Tržby společnosti v roce 2000 dosáhly 37,6 miliard dolarů. Pro více informací o společnosti Motorola navštivte internetové stránky na www.motorola.com nebo www.motorola.cz.
Diskuze (3) Další článek: Ujíždí Paegasu vlak?

Témata článku: Motorola, Krátká animace, Vir, Cisco Systems


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11