Můj mobil: Alcatel One Touch 735

(čtenářská recenze) Alcatel One Touch 735 je poměrně dobře vybavený mobil s velmi velkým barevným displejem. Mobil se ovládá jak je u Alcatelu zvykem joystickem. Od svého levnějšího sourozence 535 se liší jen vestavěným digitálním fotoaparátem a větší pamětí.
Můj mobil: Alcatel One Touch 735
Autor: Pavel Mareček

Proč jsem si koupil tento telefon?

Alcatel One Touch 735 má v sobě skoro všechno, co jsem v době nákupu od telefonu vyžadoval. Zásadní plus pro mě znamenal fotoaparát, veliký displej, líbivý vzhled, a to vše za přijatelnou cenu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce, design, ovládání

Telefon vypadá na první pohled elegantně a možná i trochu luxusně. Uvítal jsem, že kryt ani po delším používání nevrže, což je asi dáno použitím kovu. Ten na dotek mírně studí. S displejem bych byl spokojen nebýt toho, že je na slunci takřka nečitelný. Na konstrukci mě zklamala zdánlivě nevinná škvírka nad sklíčkem displeje, kudy se pod něj dostal prach.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zpočátku jsem se obával joysticku, ale ten si mě podmanil. Je vážně skvělý. Stejně tak klávesnice je výborná a krásně bíle podsvícená. Nikdy se mi nestalo, že bych zmáčkl špatnou klávesu, nebo hýbl joystickem špatným směrem. Dobrá věc je vlastní tlačítko nad displejem, které jsem si nastavil na kalendář. Zajímavé je řešení hraní her, při kterém mobil pootočím o 90° doleva tak, že tlačítko nad displejem ovládám palcem pravé ruky a joystick rukou levou. Nejdřív jsem si myslel, že tato zvláštnost bude pro mě jako praváka nepohodlná, ale joystick se ovládá dobře i levou rukou.

Výdrž telefonu bohužel nesplnila moje očekávání. Jsem rád, když vydrží tři dny, a to ho moc nepřetěžuji.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej v pohotovostním režimu • hlavní nabídka v maticovém.. • ..a ikonovém zobrazení

Telefonování a zprávy

Na co jsem se u telefonu těšil bylo vyzvánění, Alcatel totiž přidal na zadní stranu silný reproduktor. Vyzvánění telefonu zní solidně. Další výhodou je, že si můžu namluvit další, až půlminutové vyzvánění sám. Trochu mě mrzí, že nemohu zvoněním odlišit volající.

Na vícepoložkový telefonní seznam je ve sdílené paměti (1,8 MB) dost místa. Zvuk je při hovoru docela čistý a dostatečně hlasitý. Poměrně často využívám i vestavěné handsfree. Výhodou je, že při prvním zmáčknutí C se jen vypne vyzvánění a až po druhém se hovor položí. Vyzváněcí profily mi ze začátku dost chyběly, ale už jsem si zvykl.

Co se týče zpráv první chybou je slovník Zi. Proč jen Alcatel nepoužil T9? Jinak se mi ale zprávy píší díky výtečné klávesnici dobře. MMS zprávy pro jejich cenu nevyužívám, a proto je nemůžu hodnotit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Telefonní seznam • psaní a čtení textových zpráv

Organizace času a další funkce

Organizátor je dobře zpracovaný, zobrazuje celý měsíc na jednom displeji a zadávání událostí mi nedělá sebemenší problém. Budík mi udělal radost možností opakování.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Kalendář a budík

Škoda že Alcatel použil herní technologii In-Fusio, která je sice rychlejší než Java, ale není podporována žádným operátorem. Nezbývá mi, než hrát tři hry stále dokola.

Pro připojení k počítači slouží infraport nebo datový kabel. Protože v počítači nemám infraport, zvolil jsem možnost kabelu, ke kterému jsem dostal speciální kryt s otvorem nad konektorem. Ten se totiž nachází na zadní straně pod krytem. Poté už stačilo nainstalovat program Alcatel PC Suite a už jsem mohl přenášet melodie, obrázky a další soubory oběma směry. Se spojením zatím žádné problémy nebyly.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hry se hrají v pozici naležato

Mobilní datové přenosy

S telefonem se občas připojím přes GPRS (třída 10) na wap a nemám, co bych telefonu vytknul. Snad jen to, že při každém spuštění wapu naskočí domovská stránka.

Fotoaparát

O fotoaparátu si myslím jen to nejlepší. Jsem rád, že se do něj dostanu přímo ze stavové obrazovky. Sice nemá nejlepší rozlišení, ale s ostrostí a hlavně barevností snímků jsem spokojen (válcuje například i T610). Často používám i zoom, ale kvalita s ním je pokulhávající a lze ho používat jen při střední velikosti snímku. Výhodou je také zrcátko pro autoportréty. Mrzí mě jen, že foťák nedisponuje VGA rozlišením.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázkové fotografie z vestavěného fotoaparátu

Koupil bych si telefon znovu?

Alcatel One Touch 735 jsem koupil před půl rokem a jsem s ním spokojen. Přesto bych si ho dnes nekoupil, ale sáhl bych po Alcatelu 735i s podporou Javy, nebo bych počkal na Alcatel One Touch 756. Tato značka má velice příznivý poměr ceny a výkonu.

Hodnocení

 • Design: 2
 • Zpracování: 2
 • Klávesnice: 1
 • Displej: 3
 • Pohodlné ovládání: 2
 • Výdrž: 4
 • Funkce pro telefonování: 1
 • Funkce pro práci se zprávami: 2
 • Organizace času: 1
 • Mobilní datové přenosy: 2
 • Vestavěný nebo přídavný fotoaparát: 2
 • Celkové hodnocení telefonu: 2
Podrobné informace k telefonu najdete v katalogu mobilů.


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (16) Další článek: Philips 355: málo peněz a hodně muziky (malý test)

Témata článku: Alcatel, Ostatní, Alcatel One Touch 735, Alcatel One Touch 756, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80