Můj mobil: Alcatel One Touch Club db

(čtenářská recenze) Každý ho zná a pro mnohé to byl první mobilní telefon. Buclatý Alcatel One Touch Club byl před několika lety jedním z nejoblíbenějších telefonů a přesto, že už hodně pamatuje, najdou se lidé, kteří ho spokojeně požívají dodnes.
Můj mobil: Alcatel One Touch Club db
Autor: Michal Křen

Alcatel One Touch Club db je jeden z mála mobilních telefonů, který nabízí dvouřádkový negrafický displej. Jedná se o populární přístroj, do kterého lze vkládat alkalické baterie. Přečtěte si tříletou zkušenost s tímto mobilním telefonem.

Proč jsem si koupil tento telefon?

Tento mobil jsem si koupil hlavně kvůli nízké ceně a pro mě přitažlivému vzhledu. V roce 2001 jsem se rozhodoval především mezi tímto mobilem a Motorolou T180. Alcatel zvítězil proto, že má datum a hodiny. Když jsem viděl, jak kamarád na své Nokii 5110 hraje hada, tak mi hry v mém telefonu trochu chyběly, ale to už jsem musel překousnout.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce, design, ovládání

Hmotnost 150 gramů a rozměry 122 × 48 × 25 mm nebyly špičkové ani na tehdejší dobu, ale aspoň mám při telefonování pocit, že v ruce něco držím. Design se mně osobně velmi líbí dodnes. Mobil má větší gumová tlačítka, se kterými se velmi dobře píší SMS. Co mně dost vadí jsou postranní tlačítka pro pohyb v nabídce a k regulaci hlasitosti. Ta se špatně mačkají a celý telefon se kvůli nim musí ovládat oběma rukama. Naštěstí existuje další způsob ovládání, a to tlačítky 2 a 8.

Dost mně vadí, že telefon nemá grafický displej. Má pouze dva řádky se dvanácti znaky a nahoře ikony pro různé události, např. přijatou SMS, naprogramovanou schůzku apod. U displeje ale oceňuji možnost nastavení podsvícení a kontrastu.

Baterie u mého mobilu už začíná pomalu odcházet. Teď mně telefon vydrží dva dny bez nabití, ale ze začátku to bylo kolem 4–5 dnů za běžného provozu s vypnutím na noc. Představte si, že jedete z výletu a potřebujete nutně zavolat rodičům, kdy vás mají čekat, a tu se vám náhle vybije baterie. U normálního telefonu je to celkem problém, u Alcatel One Touch Club ovšem nikoli. Koupíte si pouze alkalické baterie typu AAA, které pak můžete využít i jinde.

Telefonování a zprávy

Když mobil ohlásí, že přišla SMS, vždy se modlím, aby nebyla s diakritikou, protože tu můj mobil nemá rád. Dále mi dost vadí, že když píši SMS a někdo mě prozvoní, celá SMS je ztracena a můžu psát znovu. Ale to vše vynahrazují dobrá tlačítka pro psaní.

S tímto mobilem se dobře telefonuje, zvláště ocením jeho dobrý signál. Když jsme byli se třídou v atomovém krytu, jako jediný jsem tam měl signál. Také se mi líbí hlasité handsfree, ale kvalita není dobrá, mikrofon hodně prská. Ani v zahraničí jsem neměl žádné problémy s telefonováním. Když podržím nulu a zmáčknu tlačítka pro regulaci hlasitosti, mám seznam téměř všech státu na světě s jejich předvolbami.

Organizace času a další funkce

Jednou z funkcí, která se mi velmi líbí, je programovatelná nabídka. Můžu si přesunout do hlavní nabídky položku, ke které jsem se předtím musel složitě dostávat. Telefon sice nemá budík, ale použitím funkce Schůzka ho lehce nahradím. Správné užití funkce má umožnit naprogramovat schůzku vložením data a popisu, ale na ten mám pouze dvanáct znaků, takže musím být hodně stručný. Další celkem užitečnou funkcí je převodník měn, kde máte na výběr z mnoha měn a můžete si měnu dokonce i naprogramovat. Jedna z převáděných měn musí být vždy euro.

Koupil bych si telefon znovu?

Tento telefon používám více než tři roky a jsem s ním v podstatě spokojen, i když nedisponuje žádnými pokročilými funkcemi. Přesto se s ním dovolám a SMS taky napíšu. Celkem mě mrzí, že Alcatel už v dnešní době není příliš konkurenceschopný. Zatím v nejbližší době neplánuji koupi nového mobilu, ale pokud bych si měl vybrat, nejvíce mě oslovuje Siemens CX65 nebo Sony Ericsson T630. Pro případné zájemce mám špatnou zprávu – Alcatel One Touch Club db se již nevyrábí ani neprodává, ale cena v bazaru se pohybuje kolem 600 Kč.

Hodnocení

 • Design: 1
 • Zpracování: 2
 • Klávesnice: 1
 • Displej: 5
 • Pohodlné ovládání: 2
 • Výdrž: 2
 • Funkce pro telefonování: 2
 • Funkce pro práci se zprávami: 3
 • Organizace času: 4
 • Mobilní datové přenosy: 5
 • Vestavěný nebo přídavný fotoaparát: 5
 • Celkové hodnocení telefonu: 3


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (24) Další článek: Vysvětlujeme: proč operátoři dostali milionové pokuty?

Témata článku: Alcatel, Ostatní, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Siemens CX65, Sony Ericsson T630, Mobil

Určitě si přečtěte