Můj mobil: napište o svém telefonu a vyhrajte (čtenářská soutěž)

Právě dnes (14.7.2004) začíná nová prázdninová soutěž Můj mobil. Napište článek o svém mobilním telefonu, vaše zkušenosti vydáme na MobilManii a když budete dobří, můžete vyhrát hlavní cenu: megapixelovou Nokii 7610.
Můj mobil: napište o svém telefonu a vyhrajte (čtenářská soutěž)
Kapitoly článku

Pozor: toto je návod k soutěži léta 2004. Pokud se chcete zúčastnit letošního ročníku soutěže Můj mobil, přečtěte si nová pravidla.

O prázdninách je hodně volného času; někdy možná ani nevíte, co dělat. Zkuste proto napsat článek se zkušenostmi se svým mobilním telefonem. Když splní základní požadavky, vydáme ho na MobilManii a v soutěži Můj mobil máte šanci získat smartphone Nokia 7610. Do soutěže ho poskytl internetový obchod Mobilhouse.cz.

Klepněte pro větší obrázek

Můj mobil: pravidla

Hlavním cílem soutěže je nabídnout ostatním čtenářům MobilManie zkušenosti s používáním různých mobilních telefonů. Musí jít opravdu o zkušenosti, články nesmí být jen další recenzí s popisem funkcí. Měly by to být články o vašem životě s mobilním telefonem, o vašich názorech, vašich dojmech a zkušenostech.

Trvání soutěže: Články přijímáme do 31. srpna 2004 a postupně budou vydávány. Všechny články budou vydány nejpozději do konce září.

Omezení: Nedokážeme odhadnout zájem o tuto soutěž, stanovili jsme ale předběžná pravidla. Jeden čtenář může napsat nanejvýš tři články a o jednom telefonu mohou zároveň vyjít nanejvýš tři recenze, další už nepřijmeme. Na to, jaké články už vyšly, se můžete podívat na této stránce (odkaz Soutěž Můj mobil v levém sloupci v sekci Mobilní telefony). Podmínky v průběhu soutěže můžeme uvolnit nebo naopak ještě zpřísnit – záleží na situaci.

Kdo vyhraje? Při hledání výherce Nokie 7610 bude zpoloviny rozhodovat čtenost, z druhé potom redakce. V případě čtenosti se bude brát v úvahu pouze první týden od zveřejnění článku, aby nebyli zvýhodněni autoři, jejich díla vyjdou na začátku soutěže. Redakce bude hodnotit přínos článku čtenářům, jazykovou a technickou úroveň. Hodnocení nebude veřejné.

Zveřejníte všechny čtenářské recenze? Články, které vyjdou na MobilManii, musí mít určitou úroveň. Nebudeme na ně tak přísní jako na běžné recenze, pod určitou hranici ale přesto nepůjdeme. Váš text proto napřed musí projit vyřazovacím kolem. Ale nebojte se ho, pokud umíte česky, máte rozhodně velkou šanci. Úspěšným článkům ještě před vydáním trochu pomůžeme, projdou obvyklou jazykovou úpravou. Články přijímáme pouze v českém jazyce.

Jak má být článek dlouhý? Stanovili jsme hranici 4 000 až 6 000 znaků. Počítáme je včetně mezer a délku budeme opravdu kontrolovat.

Můj mobil: návod

Napsali jste zkušenosti se svým telefonem a chcete se zúčastnit soutěže? Postupujte podle tohoto návodu:

Článek pošlete ve formátu DOC, RTF nebo HTML na e-mailovou adresu mujmobil@cpress.cz. Do pěti dnů se vám ozveme, napíšeme, jestli vaše dílo postupuje dál, případně proč nepostupuje. Pokud to bude možné, sdělíme vám také, kdy váš článek na MobilManii vyjde.

Do e-mailu nebo dokonce do textu nepřikládejte žádné obrázky, nepoužijeme je. Vaše zkušenosti doplníme našimi vlastními fotografiemi.

A to je vše. V průběhu září, jakmile uplyne týden po zveřejnění posledního článku, soutěž vyhodnotíme a slavnostně vyhlásíme jejího výherce.

Můj mobil: jak psát?

Při psaní článku se zkušenostmi vám nenecháme úplně volnou ruku. Abyste to měli jednodušší, aby články byly porovnatelné a měly určitou úroveň, připravili jsme pevnou strukturu, které byste se měli držet. Stáhněte si ji ve formátu, který vám nejvíc vyhovuje. Jsou zde i tipy, na co byste neměli v jednotlivých kapitolách zapomenout:

Abyste měli jednodušší práci a mohli se od něčeho „odpíchnout“, vytvořili jsme ukázku, jak by taková zkušenost s mobilem mohla vypadat. Přečtěte si článek o Nokii 7610 – o telefonu, který v soutěži Můj mobil můžete vyhrát.

Připravili jsme pro vás také přehled základních tipů pro psaní článků. Když se jimi budete řídit, určitě nezvolíte špatnou cestu. Tipy najdete v následující kapitole.

Témata článku: Ostatní, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Mobil, Soutěž, Telefon


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21