Můj mobil: Nokia 3510i

(čtenářská recenze) Cenově příznivá a přitom funkčně dostatečně vybavená, to je Nokia 3510i. Tento mobil je určen pro širokou skupinu lidí a díky tomu se stal jedním z nejprodávanějších.
Můj mobil: Nokia 3510i
Autor: Lukáš Nesrovnal

Proč jsem telefon koupil

Tento telefon jsem si pořídil asi před rokem. Chtěl jsem nějaký mobil s barevným displejem a větší pamětí na jména a zprávy. Zároveň jsem za něj nechtěl příliš utratit. Jelikož před rokem nebyla nabídka splňující tyto podmínky příliš široká, padla moje volba na Nokii 3510i.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce, design, ovládání

Telefon je klasické konstrukce a hned mě na něm zaujala jeho nadprůměrná velikost. Je jen o něco kratší než Nokia 6310i, ale o dost tlustší. Ale není to zase tak hrozné, telefon není těžký a v kapse u kalhot se nosí celkem pohodlně, ovšem do kapsy u košile bych si ho asi nedal. Výhodou větších rozměrů je, že dostala poměrně velký prostor klávesnice. Psát na ní zprávy je radost, klávesy jsou i příjemné na omak. Když k tomu přičtu dobrý zdvih a pohodlné ovládání, nemohu být nespokojený.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Po designové stránce se mi telefon líbí. Na bocích má průsvitné části plastu, které při používání efektně oranžově svítí. Na zadní straně je gumový díl, který brání tomu, aby telefon při vibračním vyzvánění „nezvibroval“ ze stolu na zem, což je praktické. Kdyby mě design náhodou omrzel, mohu vyměnit kryty, které drží pevně a nikde výrazněji nevržou. Odstranil bych však horní veliké tlačítko na vypínání telefonu, je moc oranžové a působí kýčovitě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefonování a zprávy

Adresáři nemohu skoro nic vytknout, je veliký, vícepoložkový a lze do něj uložit téměř veškeré praktické údaje, např. e-mail, adresu, několik čísel apod. Navíc může současně zobrazovat seznam v telefonu a na kartě SIM. Vyhledávání v seznamu probíhá postupným zadáváním jména, telefon pak třídí možnosti. Vše probíhá rychle a plynule.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kvalita displeje není nějak vysoká; pohotovostní obrazovka • hlavní nabídka

Do paměti na SMS se vejde 100 zpráv. Bohužel některé šablonové SMS nejdou z telefonu vymazat a jen zabírají místo, což mi dost vadí. Jinak má mobil také počítač přijatých a poslaných zpráv, což je praktické, hlavně pro předplacenkáře.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Adresář je vícepoložkový • pro psaní SMS zpráv jsou na displeji k dispozici čtyři řádky

Telefon podporuje i zprávy MMS. Barevný displej se čtyřmi tisíci barvami se zdá být ideální. Bohužel displej má rozlišení pouze 96 × 65, čímž se použití MMS znesnadňuje, protože detaily obrázku nejsou vidět a obrázek je ořezaný.

Telefon má dobrou výdrž, s častým používáním vydrží klidně čtyři dny. Kdybych ho šetřil, určitě by vydržel mnohem déle.

Organizace času a další funkce

Telefon obsahuje kalendář s měsíčním pohledem. Můžu si do něj uložit narozeniny známých, upomínky s upozorněním atd. Pro běžného uživatele, jako jsem já, to je dostačující. Je škoda, že telefon nevyužívá barevný displej na zvýraznění dnů, u kterých je uložená poznámka. Místo toho jen zvýrazní nebarevnou číslici.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kalendář v měsíčním náhledu • příklad další rozšiřující funkce: stopky

Budík je jako u většiny Nokii neopakovaný, ale mně to moc nevadí, používám ho jen zřídkakdy. Telefon s počítačem nijak nepropojím, což je škoda, protože poměrně veliký telefonní seznam bych si rád zálohoval.

Nokia 3510i podporuje Javu. To je pro mě důležité, protože si můžu doinstalovat řadu aplikací, třeba cMessenger apod. Nabídka her pro tento telefon je široká, existuje mnoho opravdu dobrých her. Navíc na pohodlné a rozměrné klávesnici nedochází k překlepům a i díky tomu hraji hry dost často. Paměť na hry a aplikace je přibližně 800 kB. Paměť je sdílená s galerií, kam si mohu stahovat tapety a vyzvánění. Vyzvánění je polyfonní, ale bohužel pouze čtyřhlasé, takže nezní zrovna nejlépe. Vzhledem k tomu, že v telefonu není fotoaparát, paměť stačí.

Datové přenosy

Mobil podporuje klasické datové přenosy a GPRS (3 + 1), což je pro wap dostačující. Telefon nemá hardwarový modem, takže je k ničemu jinému stejně nevyužijete.

Koupil bych si telefon znovu?

Nokia 3510i je přece jen už starší telefon, který svým displejem ani výčtem funkcí už dnes nikoho neohromí. Přesto si myslím, že poměr cena/výkon tohoto telefonu je dobrý. Hlavně teď, kdy jeho cena hodně klesla. Telefon má určitě spoustu nedostatků, ale já jsem s ním zatím spokojen a doufám, že mi ještě chvilku vydrží.

Hodnocení

 • Design: 2
 • Zpracování: 2
 • Klávesnice: 1
 • Displej: 3-
 • Pohodlné ovládání: 1
 • Výdrž: 1
 • Funkce pro telefonování: 2
 • Funkce pro práci se zprávami: 1-
 • Organizace času: 3
 • Mobilní datové přenosy: 3
 • Celkové hodnocení telefonu: 2-

Podrobné parametry k telefonu najdete v katalogu mobilů.


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (31) Další článek: Zahažte si tučňákem ve vašem mobilu (série her Yetisport v Javě)

Témata článku: Nokia, Ostatní, Nokia 3510i, Nokia 6310i, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21