Můj mobil: Nokia 6610

(čtenářská recenze) Oblíbený stylový mobil Nokia 7210 má svého decentnějšího bratříčka v podobě Nokie 6610. Ta je shodně vybavena a díky střídmějšímu kabátku je obdařena pohodlnější klávesnicí.
Můj mobil: Nokia 6610
Autor: Petr Šuma

Proč jsem si koupil tento telefon?

Když jsem si tento mobil pořídil, byl jeden z nejlepších mobilních telefonů na trhu, a tak to byla pro mě jasná volba. Také jsem uvažoval o telefonu Nokia 7210, který má podle mého názoru nepovedený design, jinak je to funkčně stejně vybavený model jako Nokia 6610. Dnes už Nokia 6610 nepatří mezi špičku jako při uvedení na trh, stejně ji ale ještě používá mnoho lidí, kteří jsou s ní velice spokojeni.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce, design, ovládání

Kvalita zpracování není moc dokonalá, protože po několika měsících se kryt opravdu hodně rozvrže a při psaní je to dost znát. K designu ovšem nemám žádné výhrady, protože se mi zdá úplně ideální, je jednoduchý a elegantní. Ke klávesnici nemám opět žádné výhrady, tlačítka se mačkají dobře a nejsou ani moc velká, ani moc malá, prostě akorát. Barevný displej je docela jemný a pěkně čitelný, ale na slunci je to tragédie. Displej se mi zdá málo využitý co se týče barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ovládání není špatné, jenže čtyřsměrný joystick bohužel nejde používat i pro potvrzení. Jinak je ale ovládání celkem jednoduché a každý ho brzo pochopí. Trochu mi v telefonu chybí maticové uspořádání ikon hlavního menu. Výdrž mě moc neohromila, protože po dvou dnech musím mobil vždy nabíjet, i když ho na noc vypínám. Povrch telefonu nejde moc poškrábat (spíš to možná není vidět) kromě místa nad displejem, kde je to hodně poznat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefonování a zprávy

V recenzích je napsáno, že mobilní telefon má malou kapacitu seznamu. Podle mě je dostačující, ale větší seznam by samozřejmě nebyl na škodu. Kromě chybějícího hlasového vytáčení nemám jinou výtku k telefonnímu seznamu. Užitečná funkce je hlasité handsfree, při kterém je zvuk kvalitní a dobře hlasitý – na rozdíl od normálního telefonování, kdy občas neslyším hovor. K telefonu jsou přidána stereofonní sluchátka, přes která je telefonování také velice pohodlné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Hlavní displej s obrázkem na pozadí • vzhled nabídky • telefonní seznam

Textové zprávy se mi na telefonu píšou dobře a užitečné je i odpočítávání znaků do konce první textové zprávy. Pokud zprávu píšu s diakritikou, před odesláním ji mobil sám ořeže od háčků a čárek. MMS používám jen občas, ale editor je hodně nepovedený, protože se nedají přidat další stránky a dokonce ani žádné melodie. Přijmout melodie v MMS zprávě telefon umožňuje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Psaní textovky při různě nastaveném písmu

Organizace času a další funkce

Budík je bohužel neopakovaný, takže ho musíte nastavit každý den. Kalendář má jen pohled na měsíc, ale jinak je až na pár dalších detailů docela povedený. Synchronizovat s počítačem lze mobil přes kabel nebo infraport, provádí se to přes program, který je na přiloženém CD. Dalšími nedostatky telefonu jsou pouze čtyřhlasé polyfonní melodie a absence Bluetooth. Jedna moje výhrada směřuje také i k infraportu, protože pokud chci do mobilního telefonu poslat melodii nebo obrázek, musím pouze přes nějaký program, telefon to sám poslat neumí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kalendář • zadání upomínky • nastavení budíku

Příjemná je možnost poslechu rádia, které je v telefonu integrované a lze ho poslouchat i přes reproduktor. Při poslouchání rádia přes reproduktor je zvuk velice slušný, pořád musí být připojena sluchátka, která slouží jako anténa. Mobilní telefon používám i k hraní her a Nokia 6610 je pro tento účel ideální, protože podporuje Javu a na internetu i wapu je javových her dostatek. Problémem Nokie 6610 je velikost paměti, která je pouze necelých 700 kB, a to se snadno zaplní několika hrami a melodiemi. Samozřejmostí jsou funkce jako kalkulačka, stopky a minutka.

Mobilní datové přenosy

Telefon má hardwarový modem a já ho používal k připojení na internet přes GPRS. Má GPRS třídy 6 (3+2), ale na rychlosti připojení to podle mě nemá moc velký vliv, protože maximální udávané rychlosti 40,2 kb/s jsem stejně nikdy nedosáhl. Nastavení pro připojení je docela jednoduché, protože na CD, které je přiloženo k telefonu, je podrobný návod, jak postupovat. K prohlížení wapu používám i HSCSD, které má být na tomto modelu o trochu rychlejší než GPRS.

Fotoaparát

Nokia 6610 nemá integrovaný fotoaparát a přídavný fotoaparát jsem neměl možnost vyzkoušet.

Koupil bych si telefon znovu?

Mobilní telefon už v současné době nepoužívám, nyní mám Sony Ericsson T610. Proto tento článek víc kritizuje než chválí, je to částečně i srovnání s mým novým telefonem. Telefon bych si znovu v současné době nekoupil, protože na trhu jsou mobily, které nejsou o moc dražší, ale jsou lepší. Patří mezi ně třeba Sony Ericsson T610 a T630, které Nokii funkcemi hravě předčí. Pokud čtenáře bude zajímat ještě něco k telefonu, můžu odpovídat v diskuzi pod článkem.

Hodnocení

 • Design: 1
 • Zpracování: 3
 • Klávesnice: 1
 • Displej: 2
 • Pohodlné ovládání: 2
 • Výdrž: 3
 • Funkce pro telefonování: 2
 • Funkce pro práci se zprávami: 2
 • Organizace času: 2
 • Mobilní datové přenosy: 2
 • Vestavěný nebo přídavný fotoaparát: nehodnotím
 • Celkové hodnocení telefonu: 2
Podrobné informace k telefonu najdete v katalogu mobilů.


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (34) Další článek: T-Mobile posílá MMS až do velikosti 300 kB

Témata článku: Nokia, Ostatní, Nokia 6610, Nokia 7210, Nokia 7210 Supernova, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Sony Ericsson T610, Mobil


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35