Můj mobil: Samsung SGH-E700

(čtenářská recenze) Prvním véčkem bez antény na českém trhu byl Samsung SGH-E700. I přes vysokou cenu se stal velice žádaným především pro svůj elegantní a nadčasový vzhled. Nabízí velký a kvalitní vnitřní displej a menší vnější s technologií OLED.
Můj mobil: Samsung SGH-E700
Autor: Tomáš Haas

Proč jsem si koupil tento telefon?

Hned napoprvé se mi tento mobil zalíbil. Cena mě neodradila, i když byla poměrně vysoká. Teď ho mám už půl roku a dá se říct, že jsem s ním spokojen.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce, design, ovládání

Design telefonu – to bylo to, co jsem považoval za nejpřednější věc na SGH-E700. Hned zpočátku mě ani moc nezajímalo, co umí, stačilo mi, jak vypadá, ale jen zpočátku. I po půl roce se mi zdá být hezký a neokoukaný. Zpracování je vcelku dobré.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klávesnice neskřípe, displej je skvělý. Ale pár chyb na něm přece jen najdu: kloub se začíná pomalu rozviklávat, boční tlačítko na vyvolání fotoaparátu je hluboko zapuštěno a vždy, když chci do mobilu zapojit handsfree, musím vzít nějakou propisku nebo nůžky, abych mohl oddělat gumovou zarážku, která chrání místo pro handsfree. Baterie se viklá čím dál víc a kousek papíru je opravdu nutný. Jinak žádné větší závady zatím nenastaly. SGH-E700 mi vydrží na jedno nabití asi dva dny, což se mi zdá vcelku málo, a to na něm nehraji hry od rána do večera.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefonování a zprávy

Telefonuji málo, ale i tak mohu říct, že kvalita zvuku je dobrá. Telefonní seznam je propracovaný a jsem s ním spokojen. Lepší by ale bylo, kdybych nemusel mačkat dvě různá tlačítka pro přístup k telefonnímu seznamu, ale jenom jedno. Mohlo by tuto funkci zvládat pravé tlačítko na ovládacím kříži, které zajišťuje rychlý vstup k melodiím – nepoužívám ho vůbec. Přes toto tlačítko se ani nedostanu k úpravě hlasitosti, a to by se mi někdy hodilo. Avšak levé tlačítko na tomto ovládacím kříži je skvělá věc. Slouží k rychlému psaní krátkých zpráv. Kdybych měl pořád zajíždět do hlavní nabídky, tak by mě to asi brzo odradilo a radši bych zavolal. T9 by se mi nemusela pokaždé vnucovat, když chci napsat SMS, to mi hodně vadí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefonní seznam umí vyhledávání podle více písmen • náhled na karty záznamu • psaní SMS zprávy

Možnosti pro posílání MMS jsou vysoké. MMS zpráva se dá hezky zpracovat, přispívá k tomu také skvělý displej. Když mi ale někdo multimediální zprávu pošle, pak se skoro vždy objeví „stahování selhalo“. Následně lze sice MMS otevřít, ale mělo by to fungovat hned napoprvé. MMS i SMS se dají pohodlně mazat, buď jenom odeslané, přijaté, koncept, moje složka, nebo vše najednou. Takto lze mazat i fota. Dobrá věc je funkce Soukromí. Tady si můžu například zablokovat složku MMS tak, aby byla přístupná jen po zadání hesla. Takto můžu zamknout i fota, obrázky a zvuky.

Klepněte pro větší obrázek Editor multimediálních zpráv

Organizace času a další funkce

Horní tlačítko na ovládacím kříži patří kalendáři a díky rychlému a snadnému vstupu do této funkce se stal kalendář jednou z mých nejpoužívanějších funkcí. Píšu do něj, kde co. Po upozornění na událost se však po nějaké době upozorňující zvuk vypne, a to je pro mě velmi nepraktické. Když mám zrovna vypnutý zvuk, nebo nejsem blízko mobilu, pak se informace nedozvím. Jsou sice pořád uloženy v kalendáři, ale nijak už o sobě nedají vědět.

Budík používám neopakovaný a je dobře, že si mohu vybrat, jakým tónem mě vzbudí. Podle jednoho tónu vstávám o víkendu, podle jiného ve všední dny. Funkce Budík by ale mohla být v položce Organizátor jako první.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Náhled na kalendář • záznam události • souhrnný seznam úkolů • budík

Nedostatkem telefonu je určitě nepřítomnost Bluetooth. Tento nedostatek mi z počátku nepřipadal důležitý. Ale když kolem sebe vidím, jak se dá jednoduše třeba z T610 na jiný mobil s Bluetooth přenést melodie nebo obrázek, je mi líto, že já ze svého mobilu dostanu obrázek jen pomocí MMS a tudíž za 12 Kč. Infraport sice SGH-E700 podporuje, ale můžu s ním leda tak poslat telefonní číslo.

Mobilní datové přenosy

Wap používám jen málo. Možná je to také tím, že se někdy připojuji skoro pět minut a stejně se mi to nepodaří. Když ale nakonec to štěstí mám, pak se v prohlížeči pracuje pohodlně a rychle.

Fotoaparát

Fotoaparát už pro mě teď není tak důležitý jako při koupi mobilu. Popravdě řečeno jsem si myslel, že ho využiju daleko víc. Mohu však říct, že možnosti jsou skvělé. Zoom je poměrně kvalitní, rámečky a efekty jsou propracované, stejně tak další funkce jako časovač, vertikální překlopení a zrcátko. I když některé z posledně jmenovaných maličkostí ani nevyužívám, dodávají fotoaparátu na kvalitě. Skvělý nápad byl vybavit mobil vícenásobným focením. Částečně to nahrazuje video, ale doopravdy jenom částečně. Párkrát jsem použil už vyfocené snímky jako tapetu. Jsou dostatečně ostré a svou funkci plní na jedničku. Je jen škoda, že v mobilu jsou pouze čtyři barevná schémata, další nejdou přidat ani nijak stáhnout třeba z wapu. Uvítal bych, kdyby v SGH-E700 byla podobná schémata jako například u Sony Ericssonu T610.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázkové fotografie z vestavěného fotoaparátu

Většími možnosti by mohlo disponovat také nastavení vnějšího displeje. Že se může čas i datum pohybovat rychle nebo pomalu a ze strany na stranu je sice hezké, ale nějaká pěkná tapeta na předním displeji by nebyla na škodu. O tom si můžu nechat jen zdát.

Koupil bych si telefon znovu?

Samsung SGH-E700 je pro mě dostatečně vybavený mobil. Jsem s nim prostě spokojen. Jenomže díky některé nedostatkům, které jsem zpočátku přehlížel, bych už dnes asi sáhl po jiném mobilu, například Nokii 6230. Když se ale podívám na nabídku mobilů u nás, jen málokterý model mi nabídne skvělý displej a perfektní design, který by mě nadchnul hned napoprvé. Ten, kdo se rozhodne sáhnout po tomto Samsungu, určitě nebude litovat, ale musí se smířit s tím, že je to průměrně vybavený mobil a cena je poměrně nadsazená. Tento článek líčí spíše horší stránku mobilu, ale ta lepší stránka ji výrazně převyšuje. Většině lidí bude prostě Samsung SGH-E700 vyhovovat.

Hodnocení

 • Design: 1
 • Zpracování: 2
 • Klávesnice : 2
 • Displej: 1
 • Pohodlné ovládání: 2
 • Funkce pro telefonování: 2
 • Funkce pro práci se zprávami: 1
 • Organizace času: 1
 • Mobilní datové přenosy: 3
 • Vestavěný nebo přídavný fotoaparát: 1
 • Celkové hodnocení telefonu: 2
Podrobné informace k telefonu najdete v katalogu mobilů.


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (1) Další článek: Registrace na MobilManii: už je to tady!

Témata článku: Samsung, Ostatní, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Mobil


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34