Můj mobil: Siemens C55

Telefony modelové řady s označením C společnosti Siemens patří mezi nejoblíbenější mobily nižší třídy. Dnes nás jeden z čtenářů seznámí se svými praktickými zkušenostmi s jedním z nich, Siemensem C55.
Můj mobil: Siemens C55
Autor: Libor Göth

Proč jsem si koupil tento telefon?

Telefon jsem si sám nekoupil, pořídil mi ho zaměstnavatel. Měl jsem sice na výběr z několika málo dalších telefonů za podobnou cenu, ale v té době to byla asi nejlepší volba. I proto, že jsem měl předtím Siemens C35i a Nokii opravdu nemám rád.

Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce, design, ovládání

C55 je pěkný malý telefon bez antény, který se pohodlně vejde do kapsy. Displej je dobře čitelný, ale náchylný k poškrábání. Originální kryty jsou sice hezké, jenže po krátkém používání začnou znatelně vrzat. Podařilo se mi časem originální kryt rozbít. Při koupi neoriginálního krytu jsem předpokládal, že nebude nejlepší, ale jak se ukázalo, i po několika měsících drží lépe než originál a hlavně vůbec nevrže! Jedinou nevýhodou neoriginálního krytu je krytka displeje, která není nejlepší. Pod kryt se dostává prach a nečistoty, takže se nevyhnu častému čištění.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klávesnice je kvalitní a jsem s ní spokojen. Líbí se mi i její tiché cvakání. Pohyb v menu je i díky klávesnici pohodový, nemůžu si na nic stěžovat. Menu je přehledné a logické a není moc věcí, které bych měnil. Nelogické mi připadá snad jen zařazení Ztracených alarmů do složky Organizér, když má telefon složku Seznamy, kde jsou ztracená volání a volaná i přijatá čísla.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

U nastavení vyzváněcích profilů bych uvítal, kdyby u nich bylo možné nastavit jiná vyzvánění pro různé skupiny. Ať je zapnutý jakýkoli profil, vyzvánění zůstává stejné a lze měnit pouze jeho hlasitost. Bohužel nejde jednotlivé vyzvánění pro skupiny úplně vypnout, takže použití profilů není dokonalé, ale i přesto je využívám. Baterie vydrží při běžném používání a bez vypínání na noc 4–5 dnů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefonování a zprávy

V seznamu, kde mám přes 240 položek, najít jméno pouze podle počátečního písmene, je dosti zdlouhavé. Určitě by se hodilo vyhledávání podle více písmen, ale není to velká překážka. Telefon má vlastní paměť na čísla, ale pouze na 50 položek, což je hodně málo. Pomohl by vícepoložkový seznam, který tu bohužel chybí. Členění telefonního seznamu do různých skupin, které se dají odlišit vyzváněním, je hodně dobré, stoprocentně ho využívám. Hodí se mi i možnost přiřazení obrázků nebo animací k jednotlivým jménům, je to příjemné zpestření. Hlasové vytáčení používám s bondovkou, ale dost často se telefon splete. Zvuk z reproduktoru je dostatečně hlasitý a kvalitní, pokud máte dobrý signál – ten můj Siemens chytá i tam, kde se z ostatních telefonů nedovoláte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Malý, monochromatický displej přehledně zobrazí všechny důležité informace • náhled na adresář

SMS nepoužívám příliš často, ale psaní je přesné a díky slovníku T9 i rychlé. Slovník T9 mohl mít větší zásobu slov, ale není problém chybějící slova doplnit. Uvítal bych, kdyby se nabízela jako první slova, která často používám. Při příjmu SMS z internetu se zprávy někdy nezařadí správně. Využívám i archiv, kam se dá uložit spousta SMS, pokud je volná sdílená paměť. EMS využívám velice málo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na malý displej se při psaní textovky vejdou pouze tři řádky

Organizace času a další funkce

Opakovaný budík je pro mě velikou předností Siemensu. Kdyby byly opakované budíky dva, jako u některých asijských značek, bylo by to pro mě lepší, protože nevstávám každý den stejně, ale dá se to nahradit použitím Schůzek, které mohu nastavit s týdenním opakováním. U Schůzek a Poznámek je však k dispozici málo znaků. Kalkulačku občas využívám, ale převodník měn mi připadá zbytečný.

Hry se dají do telefonu nahrát díky Javě. Hodí se mi při čekání na autobus, u doktora apod. Pokud si chcete nahrát nějakou hru z wapu, je to opravdu dobrodružství, podaří se mi stáhnout asi tak každá desátá. Ale naštěstí mám k dispozici neoriginální kabel pro připojení k počítači. Dle návodu na internetu jsem si v telefonu odblokoval Javu, a tak není problém nahrávat do mobilu javové aplikace, obrázky, animace ani melodie. To se vám s originálním kabelem a bez odblokování Javy nepovede, zůstanete pouze u synchronizace, kterou nepoužívám. Odblokování Javy není nic složitého, chce to jen trpělivost a hlavně vám to otevře přístup k paměti telefonu. Pomocí programu Siemens Data Exchange Software si nahraji do telefonu opravdu všechno, co se mi líbí, a navíc zadarmo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na displeji je si můžete zobrazit jednoduché obrázky • nabídka javových her je poměrně pestrá

Telefon využívá pro vyzvánění i soubory WAV. Zabírají sice hodně místa v paměti, ale různé zvuky v tomto formátu používám rád, protože jsou originální. Pokud si chcete do telefonu nahrát svoji oblíbenou písničku ve formátu WAV, musíte ji nejprve převést do správného formátu, který telefon podporuje, a hlavně ji zkrátit, protože kapacita paměti je opravdu malá.

Mobilní datové přenosy

Občas pracuji s wapem, ale pouze pokud potřebuji rychle něco zjistit a nemám přístup k internetu ani k jiným zdrojům. S jeho nastavením nejsou žádné potíže, s používáním také ne.

Koupil bych si telefon znovu?

Jak jsem už napsal dříve, telefon mám více než jeden a půl roku a jsem zcela spokojen. Pokud se ohlédnu zpět na nabídku telefonů ve stejné cenové relaci, ze které jsem si mohl vybrat, neváhal bych a vybral opět Siemens C55. Dnes je ale zcela jiná situace, nabídka telefonů s barevným displejem a spoustou výborných funkcí je velmi lákavá. C55 vedle nich vypadá trochu jako chudý příbuzný, ale přesto by mohl soupeřit i s některými novinkami.

Zcela jistě ale zůstanu při výběru nového telefonu u značky Siemens. Jaký to bude model, to záleží především na zaměstnavateli, ale myslím si, že současná nabídka (C65, CX65, M65 a S65) je tak kvalitní, že nelze vybrat špatně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jak šel čas... C35i • C45 • C55 • C60 • C62 • C65 • CX65

Moje známky

 • Design: 2
 • Zpracování: 3
 • Klávesnice: 1
 • Displej: 2
 • Pohodlné ovládání: 1
 • Výdrž: 1
 • Funkce pro telefonování: 2
 • Funkce pro práci se zprávami: 1
 • Organizace času: 2
 • Mobilní datové přenosy: 3
 • Vestavěný nebo přídavný fotoaparát: nehodnotím
 • Celkové hodnocení telefonu: 2
Podrobné parametry telefonu naleznete v katalogu mobilů.


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (33) Další článek: Karta Ovislink: pro GPRS bez mobilu (recenze)

Témata článku: Siemens, Ostatní, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Siemens C35i, Siemens C45, Siemens C55, Siemens C60, Siemens C62, Siemens C65, Siemens CX65, Časté čištění, Krátké používání, Velká překážka, Mobil, Originální kabel


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14