Můj mobil: Siemens C65

(čtenářská recenze) Siemens C65 je levný a velmi slušně vybavený telefon s věstavěným fotoaparátem. Nabízí propracovaný telefonní seznam a dobře zvládá i organizační funkce. Jeden z čtenářů se v článku podělí o uživatelské zkušenosti s tímto telefonem.
Můj mobil: Siemens C65
Autor: Josef Eder

Proč jsem si koupil tento telefon?

Byl jsem spokojeným uživatelem Siemensu S45, ale jeho technické problémy způsobené stářím a opotřebením mne přinutily zakoupit si nový telefon. Potřeboval jsem telefon, který má vícepoložkový telefonní seznam, paměť na SMS zprávy v telefonu, opakovaný budík a infraport. Siemens C65 se objevil v nabídce mého operátora za velmi slušnou cenu a protože splňoval všechny mé požadavky, tak jsem si ho vybral. Všechny mé poznatky vychází z firmware telefonu verze 04.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce, design, ovládání

Telefon má elegantní stříbrnomodrý design, pouze na zadní vrchní části je světle šedý. Tato světlá plocha se snadno zašpiní. Po dvoutýdenním používání se začal zadní kryt baterie mírně pohybovat do stran. Telefon padne celkem dobře do dlaně, drobnou nevýhodu vidím v „placatosti“ telefonu a zároveň v jeho šířce. Moje ruka nepatří k největším, a tak ostřejší hrany tlačí do dlaně. Nevyhovuje mi umístění klávesy s mřížkou, pro její zmáčknutí musím hodně zalamovat palec.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jako hlavní ovládací prvek slouží joystick. Dobře se mačká, má tak akorát tuhý stisk, ale ne vždy je plně využita jeho funkčnost. Například s textovou zprávou pomocí joysticku uděláte cokoliv, ale nesmažete jí. Joystick má pevně nastavené funkce, které se spustí při pohybu do stran, a proto vidím jako nevýhodu možnost změny.

Klávesnice je kvalitní, asi nejlepší jakou jsem u Siemensů viděl. Displej je pasivní, ale poměrně bez problémů je čitelný i na denní světle. Telefon při běžném používání (15 minut volání, 10 zpráv, pár fotek) vydrží tři až čtyři dny nabitý, což je pro mou potřebu vyhovující. Proti Siemensu M55 mi citelně schází světelné diody, které by mi oznámily přijatou SMS či ztracený hovor, protože při zhasnutém displeji není signalizace textové zprávy či ztraceného hovoru takřka vidět.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefonování a zprávy

K telefonování využívám kontaktů ve vícepoložkovém seznamu. Jako standardně nabízené číslo se nabízí položka mobilního telefonu. Seznam odchozích, příchozích a ztracených hovorů zobrazuje chronologický seznam uskutečněných hovorů, takže pokud jste někoho volali třikrát za sebou, tak skutečně najdete v seznamu tři záznamy. Zda je lepší chronologický seznam než údaj o počtu volání daného čísla je otázkou pro každého uživatele, mě ale chronologický seznam vyhovuje více. Za velké plus považuji to, že se konečně u volaných čísel zobrazuje datum a čas, toto u Siemensu S45 a M55 nebylo možné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej v pohotovostním režimu • pohled na telefonní seznam • detail kontaktu

Při zadání nového kontaktu se nabízí k vyplnění zkrácený formulář, vyplňované položky lze rozšířit ještě o Komunikační služby (přezdívka, ICQ, ...). Telefon dává možnost rozdělit kontakty do skupin, při zadávání nového čísla je automaticky nastavena „Žádná skupina“. Při kopírování kontaktů přes infraport ze Siemensu S45 se všechny kontakty uložily do skupiny s názvem Přijato. Je to logické, ale více by mi vyhovovala možnost výběru cílové skupiny, protože zhruba třetina ze 400 importovaných kontaktů patřilo do jedné skupiny.

Zprávy se píší dobře, při psaní dlouhých zpráv jsem nepozoroval zpomalení. Zajímavé je, že pokud uložíte rozepsanou zprávu, tak se v sekci Návrh objeví s nesmyslným podtitulem (u mně například Kontrola přesměrování). Podobně v Odeslaných zprávách nesmyslně nefunguje joystick směrem doprava, takže menu otevřete pomocí funkčních kláves. Vinou nedotaženého firmware se mi telefon také občas restartuje při čtení zpráv.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hlavní nabídka • psaní textové zprávy • tvorba multimediální zprávy

Organizace času a další funkce

Budík hlasitě vyzvání i při vypnutém vyzvánění, ale to je klasická vlastnost Siemensů. Pro zapnutí či vypnutí je potřeba zmáčknout o jednu klávesu více než u modelu S45 nebo M55. Kalendář je přehledně zpracovaný, má označený aktuální den, dny se záznamy a víkendy. Poznámky lze dělit na normální a důvěrné, jejich délka je bohužel omezena 160 znaky. Kalkulačka neuznává přednost násobení a dělení před ostatními operacemi, takže je potřeba dát si na tuto vlastnost pozor. Je však dobře zpracována, pro zadání matematických operátorů se používá joysticku. Velmi oceňuji převodník měrných jednotek, je to výborný pomocník. Občas využiji odpočítávání jako minutku v kuchyni, stopky nepoužívám.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kalendář • budík • kalkulačka

Mobilní datové přenosy

Využívám připojení k wapu jak přes CSD tak přes GPRS, v tomto ohledu nevidím žádné problémy. Telefon ukládá odkazy do paměti telefonu, lze je i ukládat do adresářů, takže počet odkazů bude omezen zřejmě jen pamětí telefonu. S telefonem nepřipojíte k internetu počítač. Uvítal bych možnost uložení čítače GPRS do zkrácené volby, ale bohužel to není možné. Za nešťastné považuji počeštění žádosti o potvrzení připojení k wapu přes GPRS.

Fotoaparát

Telefon má integrovaný fotoaparát, který umožňuje pořizovat snímky v rozlišení 352 × 288. Fotografie jsou použitelné pouze na displeji telefonu. Čočka fotoaparátu je umístěna přesně v tom místě, kde bříškem ukazováčku podepírám telefon, takže jí musím často čistit. Tím se samozřejmě zvyšuje riziko poškrábání sklíčka. Fotoaparát při pořizování snímku vydává nepříjemně hlasitý zvuk, který v menu telefonu nejde vypnout.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázkové fotografie pořízené telefonem

Koupil bych si telefon znovu?

Telefon využívám 14 dní a jsem s ním maximálně spokojený. Přesně plní moje požadavky, je líbivý a dobře se ovládá. Nelituji, že jsem si pořídil právě tento přístroj. Značka Siemens mi vyhovuje, ale nejsem její ortodoxní vyznavač. Myslím si, že Siemens C65 patří ke špičce ve své cenové kategorii a věřím, že si najde mnoho spokojených uživatelů. Rozhodně se vyplatí nechat si v servisu přehrát firmware na novější verzi, která snad odstraní nestabilitu telefonu.

Hodnocení

 • Design: 1
 • Zpracování: 1
 • Klávesnice: 1
 • Displej: 2
 • Pohodlné ovládání: 2
 • Výdrž: 2
 • Funkce pro telefonování: 1
 • Funkce pro práci se zprávami: 1
 • Organizace času: 2
 • Mobilní datové přenosy: 3
 • Vestavěný nebo přídavný fotoaparát: 3
 • Celkové hodnocení telefonu: 1
Podrobné informace k telefonu najdete v katalogu mobilů.


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (17) Další článek: Mohu nainstalovat symbianový program do Nokie 6230?

Témata článku: Siemens, Ostatní, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Siemens C65, Mobil, Ztracený hovor


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31