Můj mobil: Siemens CF62

(čtenářská recenze)Siemens CF62 je první evropské véčko od Siemensu. Je to elegantní mobilní telefon, který se prodává za velmi výhodnou cenu. Patří mezi nejlevnější mobily s véčkovou konstrukcí.
Můj mobil: Siemens CF62

Autor: Štefan Ihnat

Proč jsem si koupil tento telefon

Siemens CF62 byl pro mě cestou do neznáma. Ještě nikdy jsem neměl telefon véčkové konstrukce, a tak jsem přesně nevěděl, co od něj můžu očekávat. Jsem rád, že mě nezklamal, nýbrž velmi mile překvapil. Vzhledem k tomu, že mi vyhovuje struktura menu i funkce Siemensu, zvolil jsem právě tuto značku. Také cena Siemensů je přijatelná narozdíl od Samsungů, které jsou mnohem dražší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce, design, ovládání

Siemens CF62 má zajímavý design, který opravdu budí zájem okolí. Ke konstrukci nemám co dodat, vše je tak, jak bylo při koupi. Kryt nikde nevrže a co je daleko podstatnější, u kloubu, který je při mém častém otevírání a zavírání telefonu opravdu velmi namáhán, jsem ještě nezaznamenal ani náznak vůle. Za to patří dle mého Siemensu velké plus vzhledem k tomu, že se nejedná o tradičního výrobce véčkových telefonů.

Klepněte pro větší obrázek

S telefonem musíte zacházet jemněji než s jinými telefony, a to hned ze dvou důvodů. Konstrukce není natolik bytelná, aby vydržela pád z větší výšky. Také nošení telefonu například s klíči v kapse by se vám mohlo ošklivě vymstít ve formě poškrábaného průhledného plastu, který kryje vnější displej.

Velmi dobrou a bezesporu zajímavou funkcí jsou diody po stranách telefonu, které jsou zapuštěny v bílém plastu. Světelná indikace zmeškaného hovoru nebo přijaté zprávy opravdu nemá chybu. Venkovní displej je naprosto čitelný ve všech světelných podmínkách. V nejhorších případech pomůže pootevření telefonu, a tím automatické rozsvícení displeje krásnou sytou modrou barvou. Na displeji se zobrazují hodiny a jiné nejdůležitější informace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Velmi mile mě překvapil vnitřní barevný displej. Siemens konečně pochopil, že rozlišení 101 × 80 bodů není úplně to pravé, a do CF62 dal displej s rozlišením 128 × 128 bodů a se schopností zobrazit 65 tisíc barev. Na tento displej se už dá opravdu dívat. Displej není moc čitelný při přímém osvětlení sluncem, jinak nemám žádné výhrady.

 

Ovládání je skvělé. Klávesnice má velká tlačítka a bude se vám na ní psát skutečně výborně. Osvětlení klávesnice je kvalitní a naprosto dostatečné, osvětlení je oranžové stejně jako diody.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefonování a zprávy

Telefonování se pro mě stalo s CF62 velmi oblíbenou činností. Telefon se drží v ruce skvěle. Jen budete chvíli muset zkoušet způsoby, jak ho při hovoru držet, aby vám to plně vyhovovalo. V telefonu je i vícepoložkový seznam. Umožňuje k jednotlivým kontaktům uložit i fotografii. Celkem mi vadí, že lze v seznamu vyhledávat jen podle prvního písmene. Funkcí, kterou často používám, je hlasové vytáčení, telefon rozpozná skoro vše. Problém byl pouze na rušné ulici, kde začal vytáčet někoho jiného.

 

Zprávy se píší skutečně výborně. Pomáhá tomu i česká T9, která má již od výrobce slušnou slovní zásobu. Ještě se mi nestalo, že by telefon při psaní zpráv nebo při jakékoli jiné činnosti zamrznul. Telefon má paměť na 100 zpráv. Se zprávami MMS byly ze začátku problémy. Na infolince mi totiž nedokázali poradit, jak mám telefon nastavit. Nakonec pomohlo nastavení podle Siemensu MC60.

 

Organizace času a další funkce

Celkem často používám kalendář, který sice není moc propracovaný, ale nabízí všechny základní funkce. Budík je opakovaný, jenže v softwaru verze 7 je chyba. Pokud je telefon v nabíječce a je vypnutý, tak vás ráno prostě nevzbudí. Na infolince Siemensu mi bylo sděleno, že nový software se již připravuje. Snad vyřeší tuto chybu. Úkolovník moc nepoužívám, nenabízí totiž příliš funkcí.

 

Telefon umí i Javu, bohužel je však načítání hry nebo aplikace naprosto neúnosné. Načtení jedné aplikace se pohybuje kolem dvou až tří minut, podle typu aplikace. Navíc se na tento typ telefonu shánějí velmi těžko, respektive ještě ani nejsou k dostání. Tapetu na displej jsem musel použít ze Sony Ericssonu T610, u kterého odpovídá velikost displeje. Překvapivým zjištěním pro mě bylo, že jsem v telefonu našel položku s názvem Defragmentace. Po defragmentaci telefon načítal obrázky skutečně rychleji než předtím.

Mobilní datové přenosy

Při nastavení GPRS se zpočátku vyskytly potíže, jelikož operátor neměl telefon v nabídce, a tak jsem musel použít nastavení ze Siemensu MC60. Stejně jako tomu bylo u nastavení MMS, poté už vše fungovalo. GPRS používám jen když se chci podívat na počasí nebo televizní program na wapu. Ihned po koupi telefonu jsem si zakoupil i datový kabel, přes který jsem hned nahrával nové melodie a tapety na displej. Nahrávání není moc rychlé, ale při velikosti dat, které budete do telefonu nahrávat, se to dá vydržet.

Koupil bych si telefon znovu?

Telefon používám přibližně dva měsíce. Jsem s ním spokojen, ale nyní bych si již koupil nějaký lepší telefon, například Siemens S65 nebo Siemens SX1.

Hodnocení

 • Design : 1
 • Zpracování : 2
 • Klávesnice : 1
 • Displej : 3
 • Pohodlné ovládání : 2
 • Výdrž : 3
 • Funkce pro telefonování : 2
 • Funkce pro práci se zprávami : 2
 • Organizace času : 4
 • Mobilní datové přenosy : 2
 • Vestavěný nebo přídavný fotoaparát : 2
 • Celkové hodnocení telefonu : 2

Podrobné informace k telefonu najdete v katalogu mobilů


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (22) Další článek: Nokia bude ve svých telefonech používat karty SD

Témata článku: Siemens, Ostatní, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Siemens CF62, Siemens S65, Siemens SX1, Automatické rozsvícení, Mobil

Určitě si přečtěte