Můj mobil: Siemens CX65

(čtenářská recenze) Mobilní telefon Siemens CX65 se u nás začal prodávat teprve nedávno. Jedná se o velmi dobře vybavený mobil střední třídy. Za krátkou dobu, co je na trhu, si jej stačilo oblíbit již mnoho uživatelů.
Můj mobil: Siemens CX65
Autor: Michal Marx

Proč jsem si koupil tento telefon

Pro nový mobilní telefon jsem se rozhodl na základě parametrů, vzhledu a ceny. Po přečtení megarecenze Siemensu CX65 na stránkách MobilManie jsem měl vybráno.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce, design, ovládání

Podle mého názoru je design telefonu zdařilý. Tvar je příjemným kompromisem mezi hranatými (Sony) Ericssony a kulatými staršími Siemensy. Konstrukce je hodně pevná, ale za nedostatek považuji obtížnou manipulaci s krytem telefonu. Při sundávání krytu baterie je zapotřebí nejen hrubá síla, ale i značná zručnost. Sundat přední kryt je také velmi obtížné. Dále mě trochu znepokojuje fakt, že se zadní kryt mírně pohybuje. Výtku jsem měl i ke klávesnici, která byla z výroby špatně usazená. Ale to je doufám ojedinělý případ, který jsem sám snadno odstranil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Displej telefonu je velký, ale při bližším pohledu bohužel trochu hrubý. Je aktivní a venku bez problémů čitelný. Když chci šetřit baterii, vypnu osvětlení displeje; při dostatečných světelných podmínkách se čitelnost příliš nezhorší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  

Telefonování a zprávy

Telefonování je bezproblémové, hodně mi k tomu pomáhá vícepoložkový adresář, do kterého se vejde tisíc kontaktů. Vyhledávání v adresáři by ale mohlo být rychlejší. Nelíbí se mi, že napíši znak a v adresáři to neskočí na požadovanou položku okamžitě, ale až po chvilce. Prodleva je pořád stejně dlouhá a podle mě je to dáno tím, že telefon čeká na další znak. Při volání kontaktu je standardně vybráno mobilní číslo volaného. Ostatní čísla (do práce, domů) jsou nad a pod ním. Občas by se mi hodila možnost nastavení výchozího čísla.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefonní seznam • detail kontaktu • editace údajů

Psaní textových zpráv je vynikající. Český slovník T9 je velmi dobře vybaven, zatím jsem do něho doplňoval pouze tři slova. MMS se tvoří velmi pohodlně a musím uznat, že průvodce se Siemensu opravdu povedl. S odesíláním SMS a MMS jsem zatím neměl žádný problém. Odesílání zpráv mi připadá snadné a rychlé.

Doručené SMS zprávy se mi s nejmenším fontem většinou vejdou celé na displej a ani při nastavení nejmenšího fontu nemám žádný problém zprávu přečíst. Jedinou připomínku bych snad měl k oznámení o doručených zprávách, ve kterých se objevuje pouze telefonní číslo, uvítal bych zobrazení jména adresáta z adresáře.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
SMS zpráva zobrazená nejmenším písmem • MMS editor • zobrazení doručenek

Organizace času a další funkce

Aktivace a nastavení opakovaného budíku mi připadá zbytečně složité. Z vlastní zkušenosti vím, že na Siemensu A55 a S45 je nastavení velmi snadné. Hodně mi chybí obyčejný budík, protože ho dost často potřebuji mít aktivní zároveň s opakovaným budíkem. Dá se to obejít přes kalendář, ale už mi to nepřipadá tak pohodlné. Ke kalendáři mám jedinou výhradu: narozeniny by měl umět telefon připomenout dřív než až v den narozenin.

U profilů mi zase chybí nastavení vyzvánění pro každý profil zvlášť, jak jsem byl zvyklý ze starších verzí Siemensů. Venku chci, aby mobil při příchozí SMS dlouho zvonil, a doma bych přivítal, aby se jenom krátce ozval. Ale už si zvykám.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Budík • kalendář • typy událostí

Kvalita polyfonního vyzvánění mi připadá i na nejvyšší hlasitost výborná a skutečně hlasitá. Telefon schovaný v pouzdře je dobře slyšitelný i ve městě na rušné ulici. Pro každý profil lze nastavit intenzitu osvětlení od 0 % do 100 % odstupňovanou po deseti procentech, což velice rád využívám.

To, jak Siemens dokázal využít dynamickou LED, chválím. Pokud mobil někde odložím, lehce se orientuji, zda mi přišla SMS, nebo jsem zmeškal hovor či připomenutí z kalendáře. Ikonky menu mě na obrázcích v megarecenzi příliš nenadchly, ale musím konstatovat, že po zapnutí telefonu jsem byl příjemně překvapen a vzhled ikonek se mi okamžitě zalíbil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázka některých dostupných barevných schémat menu

Mobilní datové přenosy

Wap a mobilní ICQ (Jimm) jsou bezproblémové. Uvítal bych možnost zjištění, přes jaký datový profil je telefon zrovna připojen. Teď jen čekám na vyúčtování a doufám, že se mobilní ICQ připojuje přes internetový profil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Wapový prohlížeč • hlasový záznamník • kalkulačka

Fotoaparát

Vyfocené obrázky jsou slušné. Když telefon položím a fotím se samospouští, tak i celkem ostré. Za vadu považuji hlasitý zvuk, který Siemens vydá po stisknutí spouště fotoaparátu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázkové fotografie 

Koupil bych si telefon znovu?

Telefon jsem si koupil 7. července letošního roku a zatím jsem s ním velmi spokojen. Kdybych vybíral nyní, rozhodl bych se pravděpodobně stejně.

Oznámkujte svůj telefon

 • Design: 1
 • Zpracování: 2
 • Klávesnice: 1
 • Displej: 2
 • Pohodlné ovládání: 1
 • Výdrž: 2
 • Funkce pro telefonování: 1
 • Funkce pro práci se zprávami: 1
 • Organizace času: 1
 • Mobilní datové přenosy: 1
 • Vestavěný nebo přídavný fotoaparát: 2
 • Celkové hodnocení telefonu: 1

Podrobné parametry telefonu naleznete v katalogu mobilů.


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (96) Další článek: Cesta mobilu na český trh

Témata článku: Siemens, Ostatní, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Siemens CX65, Hrubá síla, Mobil

Určitě si přečtěte