Můj mobil: Siemens CX65

(čtenářská recenze) Siemens CX65 je mobilní telefon střední třídy, který ale funkcemi sahá výš. Má velký kvalitní displej, vestavěný fotoaparát, která zvládne natáčet i video a nabízí dostatek paměti. Spolu s příznivou cenou má předpoklady na velký úspěch na trhu.
Můj mobil: Siemens CX65

Autor: Lenka Krejzová

Proč zrovna Siemens CX65?

Vyzkoušela jsem mobily značky Motorola, Alcatel, Nokia a Siemens. Poslední dva roky jsem měla Siemens MT50 a šlapal jako hodinky. O novém mobilu jsem začala uvažovat začátkem roku a nenapadla mě jiná značka než Siemens. Model CX65 mě svým vzhledem zaujal ihned. Na MobilManii jsem začala tento telefon porovnávat s jinými mobily různých značek a pro mou potřebu i peněženku vyšel CX65 nejlépe. V červenci 2004 už byl tento mobil u mě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce, design, ovládání

Když jsem CX65 používala několik hodin, začal se mírně pohybovat zadní kryt na baterii a stále se hýbe. Bylo to zprvu trošku nepohodlné při používání mobilu, ale zvykla jsem si, pohyb není až tak velký. Klávesnice se používá velice dobře. Nedochází téměř k překlepům, není totiž tolik citlivá a tlačítka mohou používat i silnější prsty bez obtíží. Joystick se dobře používá, ale někdy se mi zdá při pohybech nahoru, dolů a do stran celkem citlivý a naopak při potvrzení musíte opravdu silně stisknout, jinak nepotvrdíte úkol.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Výdrž baterie se mi ještě nepovedlo příliš vyzkoušet, neboť s mobilem stále pracuji a na večer jej vypínám. Ale i tak vydrží tři dny bez problému.

Za nedostatek považuji drobnou vadu displeje. Při nastavení pozadí mobilu se na třech místech v levé části objevují šmouhy, které ovšem nijak nepřekáží při práci ani čtení. Displej je aktivní, a ani když jsem venku na sluníčku, nemám se čtením problém.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefonování, zprávy a zábava

Telefonní seznam je skvělý. Je možné do něj vepsat velké množství informací – jméno, adresu, asi pět telefonních čísel včetně faxových, e-mailové adresy, ICQ, narozeniny, přidat obrázek a spousta dalšího. Jména v seznamu lze zařadit do sedmi skupin a ke každé skupině přiřadit jiné vyzvánění. Vyhledávání jmen v seznamu je možné pouze podle počátečního písmene, ale osobně mi to nevadí, jelikož jsem na to byla zvyklá z MT50. V seznamu ztracených, přijatých a volaných číslech se vám vždy zobrazí jméno, číslo, datum, čas a délka prozvánění či hovoru, což je dost informací.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Listování v seznamu • náhled na kontakt • kontakty lze třídit do skupin

Díky velkému displeji nemám problém při čtení ani psaní SMS. Jedna SMS se vejde na displej, a tak není nutné text někam posouvat. Nastavení způsobu psaní je jednoduché jen pomocí mřížky na klávesnici a vybraný způsob se vždy objeví na displeji. Při psaní SMS se odpočítávají znaky a vždy vidím, kolikátou SMS právě píšu.

Po nastavení MMS a jejich aktivaci u operátora se nevyskytl žádný problém při odesílání, přijímání ani ukládání a pozdějším zobrazení na displeji.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Psaní textovky • tvorba multimediální zprávy • také s e-maily si CX65 poradí

Výhodu vidím v přiřazení jakékoli melodie ke skupinám v telefonním seznamu i k budíku, upomínkám či příchozím zprávám. Model CX65 mě překvapil celkem velkým množstvím různých melodií a také hlasitostí. Stačí jen polovina nastavení a telefon je slyšet i na rušné ulici v tašce.

Je možné nastavit grafiku při zapnutí a vypnutí telefonu včetně melodie a také různé spořiče obrazovky jako dialogové hodiny, digitální hodiny, animaci nebo obrázek. Siemens CX65 nabízí pět různých nastavení barvy pozadí. Při jakémkoli nastavení pozadí se nijak neprojeví změna čtení funkcí a dat. Je možné změnit nastavení tapety i logo operátora – zde bych uvítala více obrázků.

Telefon nabízí i světélkující diody v horní části a máte možnost nastavit několik způsobů blikání pro různé situace, což je to výhodné třeba při tichém vyzvánění. V Siemensu CX65 jsou nahrány dvě hry, které jsou díky dobrému rozlišení displeje s podporou 65 tisíc barev skvěle vidět.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Barevná schémta lze měnit dle libosti

Organizace času a další funkce

Budík je možné nastavit různě dle požadovaných dnů, což je pohodlné. Na upomínání je k dispozici kalendář, který můžete zobrazit v měsíčním, týdenním nebo denním režimu. Záznam v kalendáři může být v několika podobách: memo, setkání, hlasový zápis, narozeniny, dovolená a volání, kdy je možné během oznámení upomínky volat na zadané číslo, což zjednoduší práci, protože nemusíte vyhledávat číslo v seznamu.

Hlasový záznam je možný v délce až dvou hodin, délka závisí na volné paměti. Je dobré nahrávat mluvené slovo, protože nahraná písnička uložená do melodií není moc kvalitní.

Mobil má k dispozici kalkulačku, stopky, převodník jednotek a počitadlo. U kalkulačky se využívá pro zvolení funkcí joystick, což někdy zdržuje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kalendář v měsíčním náhledu • denní rozvrh • kalkulačka má i nadstandardní funkce

Datové přenosy

Infraport je rychlý a snadno použitelný. Škoda jen, že při stálém zapnutí snižuje výdrž baterie, a tak je nutné infraport stále vypínat a zapínat.

Fotoaparát a videozáznam

Model CX65 má integrovaný fotoaparát a překvapilo mě, v jaké kvalitě fotí. Než jsem aktivovala MMS, vždy jsem si vyfotila obrázek z knížky nebo pohled a uložila jako tapetu. Málokdo poznal, že to bylo vyfoceno. Zkoušela jsem fotit i portrét a nevyšel špatně. Obrázky lze přiřadit i k telefonním číslům. Množství obrázků opět závisí na kapacitě paměti. Po uložení veškerých dat, která jsem potřebovala, mám ještě možnost vyfotit 162 obrázků, což se mi zdá úctyhodný počet. Videozáznam trvá jen 11 sekund, ale je možné ho pořídit i se zvukem, což je skvělé.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázkové fotografie z vestavěného fotoaparátu

Závěrečné hodnocení

Při počátečním nastavování dat v mobilu jsem musela telefon několikrát vypnout a zapnout, ale nyní je už vše v pořádku a telefon používám bez potíží. Siemens CX65 bych si rozhodně koupila znova. Dobře vypadá, hezká je také grafika na displeji, snadno se ovládá, je malý, ale díky velkému displeji zároveň připomíná obra. Je vhodný pro ženy i pro manažery. Navíc je jeho cena výhodná, takže ho mohu jen doporučit.

Hodnocení

 • Design: 1
 • Zpracování: 1
 • Klávesnice: 2
 • Displej: 1
 • Ovládání: 2
 • Výdrž: 2
 • Funkce pro telefonování: 1
 • Funkce pro zprávy: 1
 • Organizace času: 1
 • Datové přenosy: 2
 • Fotoaparát: 2
 • Celkové hodnocení: 1,5
Podrobné informace k telefonu najdete v katalogu mobilů.


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (48) Další článek: Telefonování přes satelit Thuraya: na poušti i na moři

Témata článku: Siemens, Ostatní, Prozvánění, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Siemens CX65, Siemens MT50, Tiché vyzvánění, Dobré rozlišení, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31