Můj mobil: Siemens M55

Čtenářská recenze: skutečně první čtenářská recenze naší nové soutěže Můj mobil přináší souhrn praktických zkušeností s telefonem Siemens M55. Jedná se o oblíbený mobil střední třídy, který v současnosti láká svojí cenou.
Můj mobil: Siemens M55
Autor: Ondřej Svědínek

Proč jsem si koupil tento telefon

Ačkoli Siemens M55 již není na českém trhu žádným nováčkem, stále má co nabídnout i náročnějším uživatelům. Své půlroční zkušenosti jsem shrnul ve čtenářské recenzi.

Jsem člověk, který čeká od mobilu víc než jen volání a textové zprávy. Rád si s mobilem hraju, nepohrdnu organizačními funkcemi a chci být také stylový. To vše mi M55 nabízí a dokonce i za neobyčejně nízkou cenu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce, design, ovládání

Konstrukce mobilu je klasická, která mi vyhovuje nejvíce. Telefon perfektně padne do ruky a díky hmotnosti 83 gramů ani příliš nezatěžká kapsu. Design chválím, mobil vypadá opravdu stylově, vytkl bych jen vrzající zadní kryt. Telefon nenabízí výměnné kryty, je však k dostání ve třech barevných variantách: Paladium, Iridium a Black Magic. Mě v obchodě nejvíce zaujala nejtmavší varianta Black Magic, která působí skutečně kouzelně. Po obou stranách telefonu se nachází dvě LED diody, které simulují blikající oči škorpióna.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ovládání telefonu mi celkem vyhovuje, jen tlačítka s červeným a zeleným sluchátkem jsou na můj vkus příliš malá a ke stisknutí použijete spíše nehet než polštářky prstů. Na zadní straně se nachází nepříjemně vyhlížející díra pro externí anténu, kterou by neškodilo zakrýt gumovou krytkou. Poutko na šňůrku se nachází až pod baterií, což může být pro častou výměnu nepohodlné. Nepochválil bych ani český překlad telefonu. Neobsahuje sice žádné fatální chyby ani překlepy, chybičky se však přesto najdou.

Telefonování a zprávy

Skutečnou lahůdkou telefonu je vícepoložkový adresář, který pojme 500 záznamů, což je pro mé užívání více než dostačující. Kromě klasických položek, jako je například bydliště, e-mail nebo fax, si můžete uložit i datum narození, které se pak automaticky zobrazí v kalendáři. Při telefonování je k dispozici i hlasité handsfree, které ovšem musíte při hovoru dvakrát potvrzovat, což mi docela vadí. Při hovoru je možné použít i diktafon. Ten je omezen jen velikostí sdílené paměti, takže není problém nahrávat i několikaminutové hovory. Telefon umožňuje odesílání SMS, EMS, MMS a má dokonce i vestavěný e-mailový klient. Osobně jsem ho ještě nevyužil, ale vypadá velice přehledně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek;Klepněte pro větší obrázek   

Práci s textovkami usnadňuje slovník T9, který píše bez diakritiky, takže nezkracuje zprávy. Perfektní vlastností telefonu je možnost uložení rozepsané SMS do vyrovnávací paměti a po chvíli máte možnost pokračovat. Telefon má paměť na 100 SMS. Výtky bych měl ale ke klávesnici, která je tvrdší, takže vyžaduje pevnější stisk palce. Tlačítka také při stisknutí vyluzují nepříjemný klapavý zvuk, diskrétně si tedy textovku nenapíšete. Zprávy MMS se tvoří pohodlně, jen mě mrzí pomalé načítání. Otevírání jedné zprávy MMS může trvat i déle než minutu.

Organizace času a další funkce

Organizační funkce jsou u M55 výborné. Opakovaný budík umožňuje buzení jen v určité dny, takže ho nemusím ani o víkendu vypínat. Kalendář nabízí měsíční, týdenní i denní pohled, proto je dostatečně přehledný. Vadí mi ale, že v denním přehledu se jednotlivé události překrývají. Telefon pojme až 500 poznámek, jejich délka však nemůže přesáhnout 150 znaků, což mi často pije krev. Kalkulačka funguje bez problémů, možná bych ale ocenil větší přehlednost. K funkcím přepočet kurzu, odpočítávání a ovládání hlasem nemám žádné výhrady, fungují báječně. Stopky chválím, je možné stopovat dva časy najednou a naměřený čas lze uložit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kalendář, kontakty, poznámky a úkoly je možné synchronizovat s počítačem, bohužel jen pomocí datového kabelu, telefon totiž nemá infraport ani Bluetooth. Mobil obsahuje i Javu, díky které snadno nahrajete nebo stáhnete oblíbené javové hry a díky sdílené paměti 1,9 MB jich nebude zrovna málo. Java by však mohla být rychlejší, někdy je čekání na spuštění hry neúnosné. Telefon umožňuje přehrát i šestnáctihlasé polyfonní melodie ve formátu MIDI, WAV i AMR. Kvalita je však mizerná a čekal bych od telefonu této třídy určitě více.

Mobilní datové přenosy

Mobilní wap ani GPRS nevyužívám, proto nemůžu napsat své zkušenosti. Mobil obsahuje wapový prohlížeč, který naleznete pod nabídkou internet. Umožněny jsou i datové přenosy přes GPRS třídy 8.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Fotoaparát

Integrovaný fotoaparát telefon nenabízí, je ale možnost dokoupit si přídavný fotoaparát QuickPic. Fotky ovšem na displeji nevypadají zrovna nejlépe. Poměrně malý displej a 4 096 barev prostě nestačí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Koupil bych si telefon znovu?

Telefon používám něco málo přes šest měsíců a zatím jsem s ním plně spokojen. Kdybych si měl ale vybrat nový telefon, určitě bych sáhl po novém modelu Siemens CX65.

Známky pro tento telefon

 • Design: 1
 • Zpracování: 2
 • Klávesnice: 2
 • Displej: 3
 • Pohodlné ovládání: 2
 • Výdrž: 3
 • Funkce pro telefonování: 1
 • Funkce pro práci se zprávami: 1
 • Organizace času: 1
 • Mobilní datové přenosy: 2
 • Vestavěný nebo přídavný fotoaparát: 2
 • Celkové hodnocení telefonu: 2

Podrobné parametry telefonu najdete v katalogu mobilů


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (68) Další článek: PowerCar: výborná kniha jízd pro symbianové mobily

Témata článku: Siemens, Ostatní, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Siemens CX65, Siemens M55, Iridium, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80