Můj mobil: Siemens M55

(čtenářská recenze) Siemens M55 je stylová varianta manažerského mobilu S55. Chybí mu jen některé komunikační funkce: Bluetooth a infraport, jinak je vše téměř stejné. O svých uživatelských zkušenostech s tímto telefonem vás seznámí jeden z našich čtenářů.
Můj mobil: Siemens M55
Autor: Matěj Lelek

Proč jsem si koupil tento telefon?

Svůj Siemens M55 jsem získal výměnou za Alcatel 535. Jelikož jsem před koupí Alcatelu používal několik Siemensů, chtěl jsem M55 také vyzkoušet. Telefon jsem si pořídil s vidinou toho, že nezapadnu do davu. Značka Siemens je totiž jedinečná v tom, že její široká uživatelská základna vytváří velké množství šikovného softwaru, pomocí kterého si můžete snadno udělat ze své “obyčejné“ M55 telefon úplně jiný. Posuďte sami: jaká značka vám například umožní snadno zvětšit dvojnásobně paměť telefonu?! Navíc si můžete úplně změnit vizuální prostředí a dokonce poupravit i některé chybky telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Konstrukce, design, ovládání

Musím hodně srovnávat s Alcatelem 535, jelikož jsou to telefony zhruba stejné třídy a mám s ním hodně zkušeností. Subjektivně musím říci, že na mě kompaktněji působil Alcatel, Siemens prostě hrozně vrže. Na druhou stranu je to daň za to, že u Siemensu lze vyměnit kryty telefonu, takže se nemusíte děsit každého škrábnutí. Ohledně ovládání je mi sympatičtější čtyřsměrná centrální klávesa Siemensu než joystick, jehož ovládání není natolik jisté.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jako zásadní handicap Siemensu M55 vidím displej. Ani mi tak nevadí malé rozlišení, jako spíš tmavé a velice rušivé ohraničení každého pixelu. Fotky na displeji telefonu nevypadají moc dobře, proto ani nemrzí absence integrovaného fotoaparátu. Alcatel byl v tomto směru daleko lepší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klávesnice je velice pohodlná a skvěle se na ní píše. Bohužel dnešní telefony spíše než ergonomii podléhají designu. Takže například klávesy s červeným a zeleným sluchátkem jsou efektivní, ale téměř nestisknutelné. Můj Siemens mi ale připravil nečekané překvapení. Je to první telefon, který nebyl schopen držet na magnetickém držáku mé handsfree sady. Asi je v něm málo železa :-).

Telefonování a zprávy

Ohledně telefonování si není na co stěžovat, vše je perfektní. Vlastně až na handsfree. Reproduktor telefonu vysokou kvalitou neoplývá a tak budete muset trpě občasné zapraskání a plechový zvuk. Bohužel mikrofon u hlasitého volání není tak citlivý jak by měl být. Proto vás druhá strana někdy neuslyší. Velice mě potěšilo hlasové vytáčení Siemensu. Alcatel totiž velice často “neslyšel“ co měl. U M55 se mi ještě nestalo že by telefon nezareagoval na hlasový příkaz.

Siemens M55 je můj druhý telefon s polyfonním vyzváněním. Oproti Alcatelu, v jehož podání mi melodie připadly takřka neposlouchatelné, je pro mne vyzvánění Siemensu příjemný zlepšením. Sice to není žádný korejský orchestr o čtyřiceti hlasech, ale už je to příjemnější poslech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Adresář pojme až 500 kontaktů • psaní SMS zprávy • MMS editor

Práce se zprávami je dokonalá. Jediné, co bych mohl vytknout je, že se příchozí SMS zprávy neukládají přímo do uživatelské paměti telefonu, ale musíte je po naplnění kapacity (100 míst + kapacita SIM karty) pracně přesouvat do archivu. U MMS doplácíte pouze na nekvalitní displej, práce s nimi je ale uspokojivá.

Organizace času a další funkce

Organizér používám velice často a mohu konstatovat, že mi připadá dokonalý. Oceňuji hlavně možnost nahrání hlasového záznamu ke každé položce. Ostatní funkce jsou standardní. Velice si chválím diktafon, respektive jeho kapacitu, která je omezena pouze velikostí volné uživatelské paměti. V praxi to znamená, že není problém nahrávat desítky minut záznamu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Nabídka organizéru • měsíční náhled na kalendář • připojení hlasového záznamu k upomínce

Jeden z důvodů, proč mám telefony Siemens v oblibě, je jejich přístup ke správě paměti telefonu, který je řešen jako v počítači. Vše je přehledně členěno do složek, které nejčastěji zaplníte multimediálním obsahem. Propojení s počítačem je možné jen pomocí datového kabelu; vadí mi, že není k dispozici alespoň infraport.

Špatná vlastnost tohoto modelu je pomalost Javy. Spouštění her někdy trvá neúnosně dlouho.

Mobilní datové přenosy

Často používám wap a GPRS. Ani příliš nepozoruji rozdíl v rychlosti GPRS mezi konfigurací 4+2 timesloty u Alcatelu a 4+1 timeslot u Siemensu. Telefon je stabilní a nezamrzá jako se mi stávalo se modelem S45, ani když GPRS využívám několik hodin při používání mobilního ICQ.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Wapování se Siemensem M55

Koupil bych si telefon znovu?

Svůj Siemens M55 používám asi půl roku. Jednoznačně bych si ho koupil znovu a mohu ho jen doporučit. Zvláště odvážněji založeným uživatelům, kteří se nebojí mobilního tuningu - je skvělé vědět, že jste pánem svého mobilu a můžete ho poupravit k obrazu svému. Žádná jiná značka vám to v takové míře jako Siemens neumožní. Je to prostě mobil pro lidi co nechtějí svůj mobil odlišit jen vyzváněním a tapetou na plochu.

„Bohužel“ se čas mého užívání M55 nachyluje, v říjnu přecházím na CX65. Značku Siemens bych už asi nikdy neopustil. Siemens je prostě Siemens.

Oznámkujte svůj telefon

 • Design: 2
 • Zpracování: 3
 • Klávesnice: 2
 • Displej: 4
 • Pohodlné ovládání: 1
 • Výdrž: 3
 • Funkce pro telefonování: 1
 • Funkce pro práci se zprávami: 1
 • Organizace času: 1
 • Mobilní datové přenosy: 2
 • Vestavěný nebo přídavný fotoaparát: 3
 • Celkové hodnocení telefonu: 2

Podrobné parametry k telefonu najdete v katalogu mobilů.


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (22) Další článek: Panasonic X70: královské véčko (recenze)

Témata článku: Siemens, Ostatní, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Siemens M55, Mobil, Plechový zvuk


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39