Můj mobil: Siemens M65

(čtenářská recenze) Siemens M65 je jeden z mála odolných mobilních telefonů na trhu. Nevadí mu pády, déšť ani prach. Navíc je velmi dobře funkčně vybaven. Praktické zkušenosti jednoho z čtenářů vám přináší tento článek.
Můj mobil: Siemens M65
Autor: Lenka Kořínková

Proč jsem si koupila tento telefon?

Ze zvědavosti, jelikož jsem v minulosti vlastnila řadu telefonů rozličných typů od různých výrobců. Když jsem nedávno vzpomínala, kolikátý že je to vlastně telefon, který používám, dostala jsem se k číslu dvanáct. Proto mohu čerpat zkušenosti z vlastní praxe.

Jeden z mobilních telefonů, který jsem používala, byl i Siemens ME45 známý dobrou odolností vůči mechanickému poškození, prachu a ostatním vlivům okolí. Proto jsem byla zvědavá, jak bude firma Siemens pokračovat v řadě M odolných telefonů. Dalším důvodem, proč jsem si model M65 koupila, byla opět zvědavost, jak tom bude telefon s barevným podáním velkého grafického displeje. V současné době totiž používám také Siemens M55 s menším počtem barev zobrazitelných na displeji, a proto mě velice zajímalo, jak se projeví skok ze čtyř tisíc barev na šedesát pět tisíc.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce, design, ovládání

V prvním okamžiku si člověk řekne, kam ten svět spěje? Vždyť ještě v nedávné době byla snaha výrobců mobilních telefonů miniaturizovat své výrobky. Větší rozměry telefonu srovnatelné například s legendární Nokií 3310, kterou jsem měla tu čest také používat, jsou vynuceny rozměry nezvykle velkého barevného displeje. Tato velikost zvláště překvapí věrné uživatele mobilních telefonů značky Siemens, kteří byli u předchozích typů zvyklí na relativně malé rozměry displejů. Další velké plus nového typu displeje je výborné barevné podání při 65 tisících barvách, které je opět v kontrastu vůči předchozím typům displejů telefonů Siemens, jež disponovaly nanejvýš čtyřmi tisíci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Dobrou vlastností displeje M65 je také výborná čitelnost i při ostrém denním světle. Velké rozměry displeje se bohužel projevily na stísnění prostoru pro klávesnici. Zde bych vytkla, že klávesy jsou ve vertikálním směru hodně stěsnané, což může někomu komplikovat práci, ale na první pohled zaujmou klávesy výstředním uložením na předním panelu telefonu. Na to jsem nebyla zvyklá u dřívějších telefonů značky Siemens z odolné řady M.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefonování a zprávy

Co se adresáře v M65 týká jsem velmi spokojena s velkým rozsahem položek u každého záznamu. Jistě oceníte, že si k jedné osobě můžete uložit nejen více telefonních čísel, ale také adresu, e-mail, webové stránky, datum narození včetně upomínky a velkou výhodou je také možnost uložení čísla ICQ a přezdívky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pohotovostní displej • hlavní nabídka • vyhledávání v adresáři

Při telefonování využijete nejen standardní funkce, jako je délka hovoru, ale také novou funkci při zmeškaném hovoru, kdy máte možnost zjistit přesný čas délky vyzvánění. Pokud vás tedy někdo nezastihne, můžete zjistit, jak dlouho dotyčný člověk nechal vyzvánět váš telefon. Víte pak, zda vás dotyčný jen prozvonil, nebo že s vámi opravdu potřeboval mluvit.

Často telefonující uživatel M65 jistě ocení výbornou kvalitu zvuku velkého reproduktoru chráněného jemnou ocelovou síťkou. Rovněž člověk na druhé straně linky bude mile překvapen věrným podáním hlasu, což je způsobeno kvalitním mikrofonem M65. Citlivost na signál je srovnatelná s předchozími typy telefonů Siemens.

Psaní zpráv je skutečně lahůdkou, jelikož velký displej umožňuje zobrazit množství textu a máte tak přehled. Tlačítka jsou příjemná na dotek, psaní jde lehce a s využitím slovníku T9 i velmi rychle. Jak jsem se již zmínila výše, nedostatkem může být těsnější uložení tlačítek klávesnice, což může činit potíže lidem se širšími prsty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Psaní textové zprávy • tvorba multimediální zprávy • M65 umí pracovat i s e-maily

Organizace času a další funkce

Každý jistě ocení velké možnosti, které tento telefon nabízí. Lze využívat úkoly, schůzky, kalendář, budík, poznámky, stopky, odpočítávání času a další užitečné funkce, které sice nebudete využívat každý den, ale někdy se hodí. U budíku určitě oceníte možnost naprogramování cyklu buzení na jeden týden. Oproti starším modelům Siemensu vás kalendář dokáže upozornit například na narozeniny jeden den předem, což využijí zejména zapomnětlivci. Snad již standardní možností je správa organizéru v telefonu pomocí vhodného softwaru v počítači. Pro M65 se mi osvědčil program Siemens Mobile Control (SiMoCo) nebo také známý VisSie.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Kalendář • zadání události • budík

Mobilní datové přenosy

Jelikož nejsem příznivcem wapu, mám zkušenosti s GPRS, které využívám zvláště při práci s javovou aplikací JIMM ICQ. Nastavení parametrů GPRS v telefonu není složité pro uživatele, který již někdy tuto proceduru podstoupil. Pokud mezi takové lidi nepatříte, není nic jednoduššího než navštívit stránky vašeho operátora, kde je tento postup detailně popsán.

Určitým zklamáním pro mě byla nestabilita a chybovost JIMM ICQ. Nevím, čím je to způsobené, ale i při použití nejnovější verze JIMM ICQ dochází ke ztrátám některých zpráv doručených i odesílaných. Při použití starších verzí této aplikace dokonce ani nefungovalo připojení na ICQ.

Fotoaparát

Kdo od fotoaparátu očekává profesionální výsledky, bude jistě zklamán výsledky z 0,3 megapixelového snímače obrazu. Relativně věrného podání barev lze dosáhnout jen za dobrého osvětlení, protože M65 nemá vestavěný blesk. Nevýhodou je značné zpoždění (přibližně jedna sekunda) zaznamenání snímku od okamžiku stisku spouště, takže je obtížné zachytit rychle se pohybující objekty. Na kvalitní fotoaparát v mobilním telefonu si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázkové fotografie pořízené telefonem

Koupila bych si telefon znovu?

Mobilní telefon M65 používám zatím přibližně měsíc a po dosavadních zkušenostech bych si ho určitě koupila znovu pro jeho mechanickou odolnost a zajímavý design. Věřím, že firma Siemens bude v úspěšném vývoji mobilních telefonů pokračovat dál, a v budoucnu proto ráda vyzkouším některý z vyšších modelů tohoto výrobce.

Hodnocení

 • Design: 1
 • Zpracování: 2
 • Klávesnice: 2
 • Displej: 1
 • Pohodlné ovládání: 1
 • Výdrž: 2
 • Funkce pro telefonování: 1
 • Funkce pro práci se zprávami: 1
 • Organizace času: 1
 • Mobilní datové přenosy: 3
 • Vestavěný fotoaparát: 2
 • Celkové hodnocení telefonu: 1
Podrobné informace k telefonu najdete v katalogu mobilů.


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (19) Další článek: Nokia právě představila další tři nové mobily!

Témata článku: Siemens, Ostatní, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Siemens M55, Siemens M65, Siemens ME45, Dosavadní zkušenost, Mobil, Velký rozsah


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70