Můj mobil: Siemens ME45

(čtenářská recenze) Siemens ME45 je odolná varianta manažerského modelu S45. Nabízí velký vícepoložkový adresář, GPRS a i přes svůj věk zajímavý design. Přečtěte si o zkušenostech jedné z našich čtenářek.
Můj mobil: Siemens ME45
Autor: Iva Štěrbová

Proč jsem si koupila tento telefon?

Po podrobném průzkumu trhu jsem se pro tento telefon rozhodla v únoru 2003. Zaujalo mě, že je přehledný, odolný a vybavený vším, co mi chybělo u mé staré Nokie 3210. Hlavně jsem potřebovala vibrační vyzvánění, kalendář s upomínkami a profily. Skromné v dnešní době, že?

Konstrukce, design, ovládání

Na Siemensu mě upoutala jeho přehlednost. Jak na klávesnici, tak při zobrazování údajů na displeji. Orientace v menu chce trochu cvik. Hlavně funkce, které používáte jen občas, musíte dohledat.Tady pomůže složka Oblíbené, do které si navolíte funkce, které jsou vám užitečné. Stává se mi, že známí oceňují u ME45 výbavu, ale že se jim nelíbí na pohled. Mě se však líbí, černá a šedá jsou moje oblíbené barvy.

Klepněte pro větší obrázek

Také odolnost oceňuji, protože mám občas trochu děravé ruce. Upadl mi již mnohokrát a naprosto bez následků. Nikde nevrže, žádný prach pod sklíčkem, a co je úžasné – neklouže po stole. Má totiž na zadní straně nenápadné gumové výstupky. Telefon nabíjím jednou týdně, což mi po roce a půl nonstop provozu připadá jako velmi slušná výdrž. Nejsem ale náruživý uživatel s přístrojem věčně u ucha. Provolám měsíčně asi 40 minut, přečtu přes GPRS pár e-mailů. Pokud mám něco vytknout, je to trochu tužší klávesnice. Při psaní delšího textu si dost omačkám palec. Zřejmě je to daň za těsnost.

Telefonování a zprávy

Se psaním SMS zpráv to nepřeháním. Telefon sice odečítá od maximálního počtu znaků, ale už se předem nedovím, v kolika zprávách se mi text odešle. To je vidět až při odesílání, kdy už nejde couvnout. Takže SMS píši krátké, alespoň mě nebolí palec. Doručených zpráv si mohu uložit dvacet, nebo je přesunout do archivu, to je fajn.

Vyzváněcí tóny všeobecně jsou kvalitní, třeba venku je slyším z kabelky lépe než u Nokie. Občas si nějaký tón pošlu z internetu, místa na uložení je dost. Při volání používám většinou jednotlačítkovou volbu, ale ani hledání podle jména v seznamu není zdlouhavé. Jsem zvyklá přepínat mezi vyzváněcími profily. Líbí se mi, že si mohu vybrat tón pro příchozí SMS v každém profilu, v noci mi pípne jinak než v hlučném prostředí venku. Bohužel u ME45 nejde dostatečně rozlišit jednotlivé kontakty různým vyzváněním. Telefon zná jen tři druhy: VIP skupinu, čísla která má v seznamu a čísla cizí. Zvykla jsem si, ale považuji to za největší nedostatek.

Organizace času a další funkce

Tak tady chválím. Denně používám budík, upomínky na schůzky, úkoly i poznámky. Jinými slovy – co mi nepřipomene mobil, to většinou propásnu. Kalendář vidí daleko dopředu, takže zvládá připomenout třeba kontrolu u lékaře za půl roku nebo za rok. Opakuje upomínky denně, týdenně, měsíčně, jak je potřeba. Narozeniny samozřejmě jednou ročně. Kromě telefonního seznamu kontaktů na SIM kartě je k dispozici i vícepoložkový adresář, takže mobil opravdu plně nahradil i klasický notýsek s kontakty na známé a přátele. Z dalších funkcí využívám poměrně často kalkulačku, odpočítávání, stopky, několikrát jsem použila i hlasový záznamník. Hry téměř nehraji, takže ani přesně nevím, jaké v telefonu mám.

Klepněte pro větší obrázek

Mobilní datové přenosy

Nastavení GPRS jsem zvládla podle pokynů operátora bez potíží. Pokud zrovna nemám přístup k internetu, čtu si touto cestou e-maily a občas nějaký napíšu. S rychlostí načítání jsem spokojena, ale nemám s čím srovnávat. Také přehlednost zobrazení a ovládání je dobrá. Wap jsem si nezvykla používat, infraport ani kabel také ne.

Koupila bych si telefon znovu?

Pro zaměstnanou ženu, která nepotřebuje posílat multimediální zprávy, je to dnes velice zajímavá volba, cenově přístupná. Vzhledem k tomu, že ME45 nemá barevný displej, sáhla bych dnes asi po novějším modelu. Ale před rokem a půl to byla velmi dobrá volba, které jsem nikdy nelitovala. Dodnes mi naprosto spolehlivě slouží, takže předpokládám, že novější typ budu vybírat nejdříve začátkem příštího roku. Nedávno jsem koupila synovi nový Siemens C65, se kterým jsme také spokojeni, takže zatím držíme věrnost značce. Vždy před nákupem nového telefonu ale poměrně dlouho a pečlivě sleduji nabídku na trhu, recenze na internetu, porovnávám funkce, vybavení, ceny. Modely které postoupí do mého užšího výběru pak v obchodě zkouším, jsem prostě pečlivka. Zatím se mi to vždy vyplatilo.

Hodnocení

  • Design: 2
  • Zpracování: 1
  • Klávesnice: 2
  • Displej: 1
  • Pohodlné ovládání: 2
  • Výdrž: 1
  • Funkce pro telefonování: 1
  • Funkce pro práci se zprávami: 2
  • Organizace času: 1
  • Fotoaparát: nemá
  • Celkové hodnocení telefonu: 2
Podrobné informace k telefonu najdete v katalogu mobilů.


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (22) Další článek: Nový Sony Ericsson V800: véčko s EDGE a 3G (přehled bleskovek)

Témata článku: Siemens, Ostatní, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Siemens C65, Siemens ME45, Mobil

Určitě si přečtěte