Můj mobil: Sony Ericsson K700i

(čtenářská recenze) Sony Ericsson K700i je mobilní telefon pro náročné uživatele. Je doslova nacpaný funkcemi a v současné době se řadí mezi mobilní elitu na trhu.
Můj mobil: Sony Ericsson K700i
Autor: Jan Kostelník

Proč jsem si koupil tento telefon

Telefon jsem si koupil, protože mi po několika letech zkolaboval stařičký Sony Ericsson T10. Telefon hodlám používat převážně k práci, i když na to mám stolní počítač. Mít kvalitní kalendář, poznámkový blok, budík a podobně stále při sobě je velkou výhodou. Propojení Bluetooth bude jednou z mích nejpoužívanějších funkcí. Mé cesty na kole do práce velice zpříjemní integrované rádio.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce, design, ovládání

Design telefonu je dle mého názoru velice povedený. Telefon nevypadá jako nějaké plastová dětská hračka, ale spíš jako profesionální pracovní nástroj. Kryt baterie a celkové zpracování je velmi kvalitní, nikde nic nevrže, vše sedí jako přilepené. Klávesnice si zaslouží velkou pochvalu, má přesný dotisk, rovnoměrné podsvětlení, jen hlavní ovládací prvek – joystick klade malý odpor, a je proto velmi nepřesný.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

S barevnými displeji nemám mnoho zkušeností, ale při porovnání s ostatními telefony je na tom K700i velmi dobře. Plast kryjící displej je dostatečně tvrdý, aby odolal nejrůznějším pokusům o poškrábání, ostatní kryty také. Perfektně vypracovaný je především zadní kryt baterie, imituje broušenou ocel, a tak se na něm snadno skryjí veškeré škrábance. Velkou nevýhodou je, že nelze nijak zakrýt objektiv fotoaparátu. Je naštěstí hodně zapuštěn a nehrozí tak akutní poškrábání, ale ten prach, co se tam dostane jen za jeden den, prakticky znemožňuje fotografování.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ovládání telefonu je bezproblémové, matice 3 × 4 ikony v menu mi naprosto vyhovuje, možnost nadefinovat si funkci pod směr joysticku také. Bohužel jsem neměl moc možností vyzkoušet výdrž telefonu na jedno nabití, protože ho neustále používám. I tak ale vydržel dva dny na jedno nabití.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej v pohotovostním režimu • hlavní nabídka

Telefonování a zprávy

Telefonování zvládá K700i na výbornou. Zvuk je dostatečně kvalitní. Hlasitost nastavená na maximum skoro trhá ušní bubínky, a to jak přes hlasitý reproduktor, tak do přiloženého handsfree. Malý telefonní seznam čítající 500 položek mi vadí, ale vše má vyléčit připravovaná javová aplikace, která zpřístupní celou paměť telefonu 40 MB. Na vyhledávání v seznamu dle prvního písmena si lze zvyknout.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefonní seznam • náhled na kontakt • k záznamu je možné přiřadit obrázek

Integrovaná anténa chytá signál i na zapadlé chaloupce na Vysočině bez problémů. Díky přesné klávesnici se zprávy píší skoro samy. Nemám ale českou verzi, tak jsem nemohl zhodnotit slovník T9, anglický funguje bez problémů. Teď v létě často používám MMS, funkce Quick Share vše zjednodušila na maximum, i stoletá babička si poradí. MMS Home Studio na počítači, které je součástí balení, je také perfektní. Vytvoření a zkopírování MMS z počítače do telefonu je otázkou sekundy, a to jak pomocí Bluetooth, infraportu i e-mailu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Nabídka zpráv • psaní SMS zprávy • tvorba MMS

Organizace času a další funkce

Organizér nemá chybu. Úžasný kalendář s náhledem na den, týden a měsíc je vypracován s největší pečlivostí. Škoda jen nelogického rozmístění na displeji. Nadpis a okolní věci jako ukazatel nabití baterie a signálu zabírají stejně místa jako náhled na celý měsíc, koho zajímá signál, když si prohlíží kalendář? Použitelnost kalendáře je velmi vysoká. Stejně tak poznámkového bloku, budíku, odpočítávala, stopek i kalkulačky. Velmi užitečnou funkcí je paměť na PIN kódy, např. od kreditní karty. Synchronizace s Outlookem probíhá snadno a rychle. Mezi další, spíše zábavné funkce patří přehrávač MP3 s výborným zvukem i přes reproduktor, rádio s možností uložit 20 stanic a 3D Java hry. Hry jsou velice plynulé, vůbec se nesekají a vypadají skoro jako na N-Gage.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Měsíční náhled na kalendář • budík • ukázka jedné z 3D her

Mobilní datové přenosy

Využívám hlavně Bluetooth a zatím jsem nenarazil na žádný problém. Komunikace s počítačem probíhá bez problémů. Kopírování fotek, ukládání MMS, MP3 skladeb, archivace SMS, vše funguje, jak má. Přenos mezi různými telefony je standardní, nenarazil jsem na žádné potíže. Ještě přidám pro někoho možná nepodstatnou informaci: telefon si rozumí s autíčkem CAR-100 a je to docela legrace, doporučuji vyzkoušet.

Fotoaparát

VGA kamera je slušně podpořena různými efekty, rámečky atd. Fotky na monitoru nevypadají nejhůře, mají však rozostřené okraje a narůžovělý odstín. Pořizovat video nahrávky však nedoporučuji, jsou sekané, je na nich vidět každý bod. Při pohledu zezadu na telefon fotoaparát jistě zaujme. K dispozici je malé, ale užitečné zrcátko. Zato blesk (v podstatě dioda) je účinný tak na 30 cm. Používám ho jen jako ruční svítilnu, jinak je na nic.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázkové fotografie z vestavěného fotoaparátu.

Koupil bych si telefon znovu?

Vzhledem k tomu, že telefon používám teprve asi měsíc, koupil bych si ho klidně znovu. Nezklamal mě, ale pořádně bude prověřen až tak v říjnu. Jsem zastáncem značky Sony Ericsson, líbí se mi jejich funkční vybavenost a design. Jinou značku bych si ale také klidně pořídil.

Hodnocení

 • Design: 1
 • Zpracování: 1
 • Klávesnice: 2
 • Displej: 1
 • Pohodlné ovládání: 2
 • Výdrž: 2
 • Funkce pro telefonování: 3
 • Funkce pro práci se zprávami: 1
 • Organizace času: 1
 • Mobilní datové přenosy: 1
 • Vestavěný nebo přídavný fotoaparát: 2
 • Celkové hodnocení telefonu: 2
Podrobné informace k telefonu najdete v katalogu mobilů.


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (45) Další článek: Véčko s designem od návrhářů Ferrari: Motorola i833 Pininfarina Limited Edition

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ostatní, Ericsson, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Nokia N-Gage, Sony Ericsson K700i, Mobil, Son

Určitě si přečtěte