Můj mobil: Sony Ericsson T200

(čtenářská recenze) Sony Ericsson T200 je již starší mobil nižší třídy s černobílým displejem a základní nabídkou funkcí. Je prvním ryzím mobilem této značky, který by už neměl mít kořeny ani v jedné bývalé divizi.
Můj mobil: Sony Ericsson T200
Autor: Markéta Šupová

Proč jsem si telefon koupila

Telefon jsem si nekoupila, ale dostala ho jako dárek v době, kdy se objevil na trhu. Společnost už mi tedy dělá poměrně dlouho. Je to jednoduchý telefon nižší třídy, nedisponuje sice barevným displejem, ale mé srdce si získal díky příjemnému designu a nabídce funkcí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Design

Design T200 vychází ze staršího modelu R600, ale je modernější a kompaktnější. Používám „dámskou“ barevnou variantu v ledově modré perleti v kombinaci s bílou. Telefon je maličký, lehký a dobře padne do dlaně. Pětiřádkový displej s odstíny šedi je tmavě modře podsvícen. Na něm můžu mít umístěný obrázek. Těch je k dispozici šest, ale dají se měnit, a to stahováním z wapu.

Klávesnice má zvolenou barvu zelenou, je z tvrdého plastu, tlačítka jsou vystouplá a dobře se mačkají. Mají ale taky jednu nevýhodu – i když vypnu zvuk tlačítek, docela nahlas lupají, takže rozhodně nejsou v módu Ticho, jak hlásí menu.

Konstrukce mobilu je nadmíru pevná, nevrže nikde nic. V horním rohu je očko na oblíbené poutko, to využívám docela často. Nejenže je moderní nosit telefon na šňůrce, ale je to i velmi praktické.

Ovládání je typicky švédské. Jsou zde tlačítka Yes, No, kurzorový kříž, tlačítko C a tlačítko v barvě a tvaru modré kapky pro rychlý přístup k wapu. Na boku telefonu je dvojtlačítko, o kterém se ještě zmíním později.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Volání a zprávy

Pro telefonní seznam je vyhrazeno 300 pozic. Vyhledávání v jednopoložkovém seznamu je podle prvního znaku a je rychlé. Ke jménu si můžete přiřadit malý obrázek a odlišit je melodií. Zvuk ve sluchátku je čistý a hlasitý.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Práce se zprávami je díky klávesnici pohodlná, ale mé prsty jsou někdy rychlejší než displej. Klávesnice má jistý stisk, a proto píšu spíš podle počtu stisků než podle toho, co je na displeji. Telefonu chybí česká T9, nahrazuje ji tak trochu boční tlačítko. Ze začátku mi to dělalo problémy, ale po prvních asi dvaceti zprávách jsem si zvykla a dnes už SMS ani jinak nepíšu. Někdy je to rychlejší než právě zmiňovaná T9. Do zpráv díky podpoře EMS můžu vkládat zvuky, melodie a obrázky. Telefon zvládne uložit 40 zpráv SMS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Organizace času

Pro organizaci času má telefon kalendář a upomínky. Abych nezaspala, jsou v telefonu dva budíky – jeden opakovaný, druhý jednoduchý.

Data

Datové funkce jsou na tento model docela vyspělé, a to hlavně díky podpoře GPRS. To hojně využívám k přístupu na wap pomocí prohlížeče verze 1.2.1. Je rychlý a dovede pěkně formátovat text. Kdo by zatoužil po připojení k internetu, bude si muset obstarat datový kabel, jiným způsobem telefon k počítači nepřipojíte.

Co se nikam nevešlo

Z hlediska výdrže není tento telefon žádný rekordman. Jeho horní hranice leží u tří až čtyř dnů, což opravdu není mnoho. Také mi u telefonu schází výměnné kryty. Nabídka her v mobilu není nikterak závratná a nové hry si člověk nestáhne. Oproti tomu je zde ale výhoda poměrně vysoké citlivosti na signál. Tam, kde se jiné mobily už ztrácejí, můžu směle a bez starosti volat. Můžete si taky stáhnout z wapu nebo sami složit melodii, na své pokusy máte osm volných pozic. Škoda, že telefon nezvoní polyfonně.

Koupila bych si telefon znovu?

I když jsem si na tento telefon už poměrně hodně zvykla a líbí se mi, začíná mi chybět barevný displej. Tím už disponují i nové telefony těch nejnižších kategorií. A když kolem sebe vidím malé děti, které už mají telefony úplně jiné kategorie, přemýšlím, komu bych takový mobil doporučila. Asi by si našel důstojné místo jako druhý telefon, hodí se ale také pro úplné začátečníky. Díky jednoduchému ovládání by neměl nikomu činit problémy a díky pevné konstrukci není tak citlivý na zacházení.

Hodnocení

 • design: 1
 • zpracování: 1
 • klávesnice: 1
 • displej: 3
 • pohodlné ovládání: 2
 • výdrž: 3
 • funkce pro telefonování: 3
 • funkce pro práci se zprávami: 2
 • organizace času: 2
 • mobilní datové přenosy: 2
 • vestavěný nebo přídavný fotoaparát: –
 • celkové hodnocení telefonu: 2
Podrobné informace k telefonu najdete v katalogu mobilů.


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (10) Další článek: Levnější MMS u Oskara

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ostatní, Ericsson, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Sony Ericsson T200, Horní hranice, Son, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15