Můj mobil: Sony Ericsson T610

(čtenářská recenze) Sony Ericsson T610 patří u nás mezi nejoblíbenější mobilní telefony. Své příznivce si našel hlavně díky bohaté výbavě, střízlivému designu a dobrému poměru ceny a výkonu.
Můj mobil: Sony Ericsson T610

Proč jsem si koupil tento telefon

Sony Ericsson T610 jsem si koupil proto, že potřebuji malý a lehký telefon, který má všechny moderní funkce, fotoaparát, luxusní vzhled a v neposlední řadě dobrou cenu. Také jsem dbal na značku a všechny tyto podmínky splňoval T610 na jedničku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce, design, ovládání

Na telefonu se mi líbí pevná konstrukce. Musím přiznat, že už mi několikrát nešetrně spadl a všechno vydržel. Dobré je i to, že při pádu se zadní kryt nerozletí jako u některých jiných telefonů. Mobil je odolný nejen díky pevné konstrukci, ale také díky nevýměnným krytům. Zadní kryt je ovšem celkem náchylný na poškrábání, už na něm mám několik škrábanců.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Designu telefonu nemám co vytknout. Líbí se mi, že ve stříbrné variantě přístroj vypadá velmi luxusně a kovově. S kvalitou zpracování jsem rovněž spokojen. Po roce nic nevrže, a to mu dávám dost zabrat. Displej je velký a přehledný. Vadí mi ale, že pod displejem se objevil jemný prach a na slunci je to dost vidět. Ovládání je logické a velmi pohodlné. Pohyb v menu mi hodně urychlují číselné zkratky. Další pochvalu si zaslouží pohotové tlačítko QuickShare pro rychlé spuštění fotoaparátu. Na wapové tlačítko se dá nastavit volba Poslat SMS, což je velmi praktická věc. Toto nastavení se ale musí obejít přes profily wapu. Musím mít však výtky k joysticku, který už má u mého přístroje horší odezvu a někdy na něj musím pořádně zatlačit, aby zareagoval. Joystick je konkrétně na mém telefonu vůbec největším problémem, ale nemusí to tak být i u ostatních telefonů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej v pohotovostním režimu • hlavní ikonová nabídka • dílčí textová nabídka

Telefonování a zprávy

Telefonní seznam se mi graficky velmi líbí, horší už je to s praktičností. Otravné vyhledávání jen podle prvního znaku práci značně zpomaluje. Všem uživatelům nemusí stačit kapacita 510 položek. Dále mi vadí, že kontakty, které začínají háčkem (č, ř, š, ž apod.), se ukládají až na konec seznamu. Kvalita zvuku telefonování se mi zdá dobrá a citlivost signálu řadím k průměru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefonní seznam • psaní SMS zprávy • ukázka možnosti formátování textu

Zprávy SMS se píšou pohodlně, avšak telefon někdy při psaní předbíháte, zvláště při dlouhých SMS. Hodil by se také větší počet řádků pro psaní SMS. Při příchozí zprávě oceňuji okamžitou možnost odpovědět. Velkou pochvalu zasluhují také MMS. Líbí se mi, že do MMS mohu dát větší počet obrázků a zvuků. Příchozí MMS se zobrazuje jako pěkná prezentace.

Organizace času a další funkce

Myslím, že celá organizace času je u tohoto mobilu výborně vyřešena. S kalendářem jsem plně spokojen, nabízí vše, co potřebuji. Malou výtku mám jen k signalizaci upomínky z kalendáře. Mnohdy není vůbec slyšet, uvítal bych vlastní nastavení signálu. Téměř bezchybné jsou oba budíky – opakovaný i obyčejný. Vadí mi jen, že před zvukem budíku se ozve ještě jiný krátký zvuk, na který jsem už doslova alergický. Tento zvuk se rovněž ozve před příchozím hovorem. Velmi se mi na mobilu líbí funkce poznámek. Jsou rychlé, pohotové, ale bohužel jsou omezené kapacitou 10 položek. Jsem spokojen i s rychlou funkcí Vystavit poznámku, po jejímž stisknutí se poznámka vystaví na displej.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Měsíční náhled na kalendář • zadání události • kalkulačka 

Dále je v telefonu instalována herní technologie Java a Mophun. Java je velmi pomalá, a proto v ní mám nainstalované pouze aplikace. Mophun je naopak dostatečně rychlý a hry tu našly své místo.

Mobilní datové přenosy

Nejvíce z datových přenosů používám infraport pro spojení s počítačem. Je dostatečně rychlý, stabilní a nemám s ním žádné problémy. Wap nepoužívám. E-mailový prohlížeč je povedený a dostatečný. Při spojení s jinými telefony přes Bluetooth nemám žádné problémy. Líbí se mi možnost hrát přes Bluetooth hry, posílat obrázky, zvuky nebo schémata.

Fotoaparát

Fotoaparát je na tvorbu MMS plně dostačující, pro fotky do počítače či alba je to však málo. Na displeji telefonu fotky vypadají výborně a ostře. Na fotoaparátu oceňuji funkci samospoušť. Čočka fotoaparátu se po nějaké době zapráší a musí se tedy kontrolovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Integrovaný fotoaparát • ukázkový snímek

Koupil bych si telefon znovu?

Sony Ericsson T610 používám už rok a jsem s ním nadmíru spokojen. Nyní bych však dal přednost jeho nástupci, modelu K700.

Hodnocení

 • Design: 1
 • Zpracování: 1
 • Klávesnice: 1
 • Displej: 1
 • Pohodlné ovládání: 1
 • Výdrž: 2
 • Funkce pro telefonování: 1
 • Funkce pro práci se zprávami. 1
 • Organizace času: 1
 • Mobilní datové přenosy: 1
 • Vestavěný fotoaparát: 3
 • Celkové hodnocení telefonu: 1

Podrobné parametry telefonu najdete v katalogu mobilů.


Klepněte pro větší obrázekNapište o svém mobilu a vyhrajte Nokii 7610!

Tento článek je součástí soutěže Můj mobil, kde čtenáři MobilManie popisují zkušenosti se svými mobily. Soutěží se o megapixelový fotomobil Nokia 7610, pokud se chcete také zúčastnit, přečtěte si návod a pravidla.

Přečtěte si články, které už v soutěži vyšly

Diskuze (29) Další článek: T-Mobile na několik hodin odstavuje některé své služby z důvodu technických úprav

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ostatní, Ericsson, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Sony Ericsson T610, Mobil, Son


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10