Muži jsou na mobilu závislejší než ženy

Nedávná studie společnosti First Direct prokázala nejen tvrzení z nadpisu, ale také mnoho dalších zajímavých věcí.
Muži jsou na mobilu závislejší než ženy

Průzkum proběhl v Británii na 1002 lidech mezi 16 a 24 roky. Podle něj každý pátý člověk nevypíná svůj mobil ani v divadle, na pláži či na schůzce a 24 procent respondentů je dokonce ochotno volat uprostřed koupele, když to bude nutné. Zhruba 20 procent lidí používá svůj mobil k práci, zatímco 64 procent k tlachání s kamarády. Ti pak volají třeba jen proto, aby řeč nestála. Z výsledků průzkumu dále vyplývá, že 35 procent dotazovaných aktivně posílá textové zprávy a že pětina lidí tráví čtvrtinu dne používáním mobilu, ať voláním, posíláním textovek nebo obyčejným hraním.

Závisláci

Velmi zajímavé je i poslední číslo: 25 procent mužů je na mobilu „závislých“, neudělají bez něj ani krok (co kdyby náhodou někdo volal), zatímco žen je podstatně méně - jen 14 procent. Sám patřím mezi ty závislejší a mobil si berou všude s sebou. Ovšem ne z důvodu, že bych čekal, až mi někdo zavolá, ale pro případ, že bych si náhodou potřeboval zavolat já. Navíc pracuji i o víkendech a po večerech, takže potřebuji neustále komunikovat s autory či ostatními redaktory.

Partneři na střídání

Holt, mobily jsou tu a používáme je naprosto běžně; z počátku jsme sice nadšeni a horlivě si s mobilem hrajeme, později ho už jen užíváme, když je to nutné. A když nás přestane bavit, šup s ním pryč a rychle pro nový. Sám nevím o žádné jiné spotřební elektronice, kterou bychom měnili tak často jako mobil. Jsou dokonce extrémní uživatelé, kteří mají nový mobil takřka každý týden. Koupí novinku, vyzkouší ji a za čerstva prodají, aby nepřišli o peníze a koupí další. Ideální je takový mobil koupit v zahraničí, kde bývá zpravidla dříve než u nás, a zde jej prodat ještě v době, kdy není doposud na trhu. Na takových obchodech neztratíte ani halíř a ještě si všechny novinky osaháte.

A co vy? Jste na mobilu závislí? Vypínáte jej v kině nebo na schůzce? Nebo byste se s ním nejraději i koupali a v noci ho měli pod polštářem?

 

Diskuze (24) Další článek: Twist si můžete dobít i přes Internet

Témata článku: Ostatní, Poslední číslo, Mobil

Určitě si přečtěte