MWC Top 13: Vybíráme největší barcelonské hity

Nezvládli jste sledovat celou tu informační lavinu z barcelonského veletrhu? Tenhle článek vám ukáže to nej. Stručně a jasně.
Kapitoly článku

13. Solární panel v displeji

Proč až poslední místo? Vždyť je to fantastická technologie! Není to perpetuum mobile?

Také jsme nadšení, ale také jsme realisté. I kdyby to fungovalo daleko lépe, než na videoukázce níže, tak přísun energie ze solárního panelu ani zdaleka nepokryje spotřebu celého telefonu. Na druhou stranu, jestli je ta vrstva tak neviditelná, jak výrobce tvrdí (90% průhlednost), tak proč to v displeji nemít? Třeba ta účinnost nebude tak špatná a třeba to mobilu přece jen pomůže překonat náročný pracovní den…

12. Nová jména

Na výstavišti jsme viděli řadu precizně zpracovaných telefonů menších značek. Docela dobře už známe Gionee, které si udělalo jméno svými rekordně tenkými smartphony. Gionee Elife S7 se k nám pravděpodobně dostane jako Kazam Tornado 552L. A jestli chcete ještě jedno jméno, o kterém dost možná neslyšíme naposledy, tak Wiko, konkrétně se nám líbil jeho model Highway Pure 4G.

Klepněte pro větší obrázek
Gionee se rádo převléká, do ČR se pravděpodobně dostane jako Kazam.

11. Samsung má nabito k boomu mobilních plateb

Mnozí kladou rovnítko mezi mobilní platby a Apple Pay. Ale… Samsung sice přichází až jako „druhý v řadě“, ale právě v jeho technologii vidíme potenciál pro široké rozšíření. Galaxy S6 a S6 Edge podporují jak klasické mobilní NFC platby (cloudové, nebo lokální zabezpečené pomocí secure elementu), tak i „magnetické“ MSP platby. Možná jste i vy četli posměšky, že Samsung v roce 2015 supluje archaické magnetické pásky z kreditních karet, ale paradoxně právě tohle by mohlo fungovat v Americe, na domácí půdě Applu. Tam totiž obnova terminálů nepokročila tak jako u nás v Evropě a magnetické proužky se tam stále hojně používají.

Apple Pay vs. Samsung Pay. Bitva začíná, bude zajímavé ji sledovat a skvělé je, že vyhrát může jen koncový zákazník.

10. Lenovo Vibe Shot

Klepněte pro větší obrázek

Lenovo chce do Extraligy a tohle je přesně ten mobil, který mu tam pomůže. Vibe Shot je atraktivní fotomobil s optickou stabilizací obrazu, laserovým zaostřováním a nechybí mu ani výkon. K tomu si přidejte neokoukaný design, nižší cenu než má konkurence a už se pomalu začínejte těšit na červen…

9. Lumia 640 XL: levný LTE dual SIM

Klepněte pro větší obrázek
Dříve Nokia, dnes Microsoft, ale rukopis je stále stejný.

Hlavní trumf vidíte už v nadpisu. K tomu přidejte svěží design typický pro Lumie a vyhlídky na update na Windows 10. Lumie jsou jedna jako druhá, ale moudří vědí a na tuhle si počkají. Prodávat se bude ve 3G i LTE verzi už v dubnu. A jestli je na vás Lumia 640 XL moc velká (5,7"), kupte si pětipalcovou Lumii 640.

8. Koupelnová střela: Sony Xperia Z4 Tablet

Klepněte pro větší obrázek 
Při tomto pohledu vidíte, že toho mnoho nevidíte. Tak tenký je tenhle „japončík“.

MWC přineslo pár zajímavých tabletů a na piedestal stavíme Sony Xperia Z4 Tablet. Úhlopříčka 10,1 palce, tloušťka 6 milimetrů, mamutí výkon, nekompromisní výbava a vodotěsná úprava. Také už se vidíte, jak se s touhle hračkou válíte ve vaně?

Témata článku: HTC, Huawei, Microsoft, Nokia, Samsung, Tablety, Smartphony, Technologie, Android Wear, Příslušenství, Nvidia, Wiko, HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), HTC One M9, Kazam Tornado 348, Lenovo Vibe Shot, Microsoft Lumia 640, Microsoft Lumia 640 Dual SIM, Microsoft Lumia 640 XL, Microsoft Lumia 640 XL Dual SIM, Nokia N1, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S6

Určitě si přečtěte