Mých 5: Twist dostane akční doping

Po Dlouhých víkendech a Nekonečném volání přichází T-Mobile s další promoakcí. Vyplatí se právě vám?
Mých 5: Twist dostane akční doping

T-Mobile představil novou službu, chcete-li nový Twist tarif, ještě přesněji akční tarif. Jmenuje se Mých 5 a jeho hlavním trumfem bude zvýhodněné volání na pět vybraných telefonních čísel. Ceník je opravdu jednoduchý:

  Až 5 NEJ čísel Ostatní čísla
Volání 3,50 Kč 7,00 Kč
SMS 1,50 Kč 3,50 Kč

Tato tabulka by se dala interpretovat také následovně. S „Mými pěti“ voláte kamkoliv (rozuměj do všech sítí) za vysokých 7 Kč/min, na vybranou pětici čísel (opět do všech sítí) za sympatických 3,50 Kč/min. Analogicko větu můžu napsat také o posílání textových zpráv.

Vyplatí se to? Jednoduchá odpověď neexistuje. Uživateli, který funguje jako telefonní ústředna a volá na desítky různých čísel, ne. Pak se ale najdou uživatelé, pro které bude oněch zvýhodněných pět čísel představovat 95 % všech hovorů.

TIP: Zaujal vás tento tarif? Přemýšlíte o něm? Přečtěte si rozsáhlou diskuzi na fóru MM.

Nastavení „mých (nebo spíše vašich) pěti“ probíhá na bezplatné telefonní lince 4440. V Obchodních podmínkách se dozvídáme, že je první nastavení zdarma a každá další změna je zpoplatněna podle Ceníku služeb. Ten však ještě informace o nové službě neobsahuje…

Zádrhelem je, že Mých 5 nebude běžný tarif, který si budete moci aktivovat na svém stávajícím Twistu. Dokonce ani nebude možné zajít do prodejny T-Mobilu a kartu si koupit. Po vzoru několika minulých promoakcí bude T-Mobile SIM karty distribuovat prostřednictvím náhodně rozmístěných pouličních prodejců. Pokud máte zájem, nezbývá, než spoléhat na náhodu.

Další háček spočívá v tom, že je akce Mých 5 časově omezena. Tarif bude aktivní do 30. srpna 2008, poté přejde na standardní Twist Start.

Shrňme tedy vlastnosti akčního Twistu do několika bodů:

    + volání na 5 čísel za 50 %
    + SIM je zdarma
    + vybraná pětice čísel může směřovat i mimo síť T-Mobile
    + zajímavé ceny volání na vybranou pětici čísel

    - vysoké ceny volání a SMS mimo vybranou pětici čísel
    - časově omezená akce
    - nejde aktivovat u starších SIM
    - obtížná dostupnost
    - účtování 60+30 (po první provolané minutě se účtuje po půlminutách)

S uvedením Mých 5 a zvoleným způsobem distribuce se zdá, že je pro T-Mobile důležitější honba za pozicí tržní jedničky s největším počtem SIM. Abych růžovým pouze nespílal, musím napsat, že služba sama o sobě jistě najde zastánce, pro které bude užitečná, výhodná. Zároveň je to však pouze dočasný promo-prostředek, který má naučit zákazníky využívat služeb T-Mobilu. O tom, že se uživatelům předchozí akce operátora líbily svědčí třeba i tato diskuze na fóru MM.

Diskuze (21) Další článek: EU rozhodla o roamingu: ceny půjdou dolů! (Aktualizováno)

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Twist, Jednoduchá odpověď, Telefonní ústředna, Omezená akce, První nastavení

Určitě si přečtěte