MyDevice: smartphone ovládaný pohybem

Jako blesk z čistého nebe zapůsobila nedávná tisková zpráva společnosti MyOrigo, která ve stručnosti představila nový smartphone ovládaný pohybem. Jedná se o jedinečné řešení pro přirozené ovládání telefonu.
MyDevice: smartphone ovládaný pohybem

Klepněte pro větší obrázekChytré telefony pomalu zažívají svůj rozmach, i když jejich čas teprve nastane. Již na podzim si budete vybírat z dvojnásobku chytrých telefonů než doposud. Mezi jinými objevíte (v ČR pouze přes neoficiální kanály) i nezvyklý smartphone MyDevice. Od ostatních se bude lišit svým ovládáním v závislosti na jeho poloze a pohybu.

Specifikace MyDevice není zatím detailní, výrobce jen upřesnil, co vše bude jeho smartphone umět. Bude pracovat ve třech pásmech GSM, slíbeno je i GPRS, MMS, plnohodnotná klávesnice QWERTY, webový prohlížeč, klient elektronické pošty, PIM aplikace, VGA kamerka a přehrávání skladeb ve formátu MP3.

Nyní si na čtyřech bodech vysvětlíme, v čem spočívá výjimečné pohybové ovládání smartphonu MyDevice.

1.Motion Control
Zobrazení na displeji se nastaví podle natočení přístroje. Pro nastavení do landscape modu (naležato) nemusíte nic mačkat. Stačí natočit MyDevice a natočení displeje proběhne automaticky. Tato funkce bude využívána všemi nainstalovanými aplikacemi. 

Klepněte pro větší obrázek

2.Mirroring
Stejně jako používáte příruční zrcátko pro zobrazení detailů, tak stejným způsobem můžete pracovat i s MyDevice. Tato funkce bude užitečná zejména ve webovém prohlížeči. Různým náklonem přístroje můžete zobrazenou stránku posouvat nebo si ji přiblížit. Nejlépe to uvidíte na přiložené animaci.

Klepněte pro větší obrázek

3.My Book User Interface
Pouhým klouzáním prstu po ploše displeje bude intuitivně a plynule přecházet mezi stránkami.

Klepněte pro větší obrázek

4. Touch and Feel Screen
Dotykový displej bude dávat jasnou odezvu, že s ním něco provádíte. Při přetahování stránek pocítíte asi vibrace zhmotňující přetahovanou stránku. 


MyDevice se objeví už na podzim v Anglii a poté postupně na dalších významných trzích. Více informací o pohybovém ovládání naleznete zde.

Diskuze (5) Další článek: Pocket PC 2003 se mění na Windows Mobile 2003

Témata článku: Pohyb

Určitě si přečtěte