N-Gage stále žije: chystají se nové špičkové hry

Kdo čekal, že vývoj her pro N-Gage se blíží ke konci a Nokia snad i zruší podporu tomuto zařízení, byl na velkém omylu. Nokia totiž představila dvě nové hry a přidala informace o dalším připravovaném titulu Rifts.
N-Gage stále žije: chystají se nové špičkové hry

Před nedávnem kolovaly zvěsti, že se Nokia rozhodla kompletně ukončit podporu N-Gage a tím i vývoj her. Zdálo se, že jsou tyto fámy pravdivé, protože na stránkách N-gage.com skutečně nepřibývaly žádné nové hry a i mnoho oznámených titulů bylo zrušeno. Nyní však sama Nokia tyto fámy vyvrátila a přichází s novinkami.

Většina titulů pro N-Gage není původních, autoři se při jejich tvorbě inspirují hrami pro PC. Tentokrát Nokia čerpala z motivů her pradávných počítačů Atari a připravila rovnou dva balíčky plné nejoblíbenějších her této platformy. Další novinka je ale původní hra a co víc, jedná se o první ryze multiplayerový titul.

Spirits Appear

Sbírej duše, bojuj se zlem a zachraň svět – tímto heslem je uvedena hra Spirits. Hlavním cílem je zachránit lidstvo.

Spirits bude masivní multiplayerová online hra (MMOG), hráč bude soupeřit nejen proti telefonem řízeným nepřátelům, ale i proti ostatním hráčům. Jediným omezujícím prvkem bude asi účet za GPRS, který při hraní může narůst do nepříjemných výšin.

 
Spirits Appear

Atari Masterpieces

Další titul zaujme hlavně pamětníky starších časů, kdy tím nejlepším v herní oblasti bylo stařičké Atari. Nokia plánuje uvést hned dva balíčky her s tím nejlepším, co Atari nabízelo. V prvním balíčku bude osm her: Asteroids, Battlezone, Black Widow, Millipede, Missile Command, Red Baron, Lunar Lander a Super Breakout. Pokud nedojde k odkladu, na trhu se hry objeví v září tohoto roku. Druhý balíček má plánované uvedení v prosinci.


Takto vypadaly některé hry na Atari

Rifts: Promise of Power:

Rifts bude strategické RPG na motivy oblíbené, patnáct let staré „pen-&-paper“ hry. Autoři slibují minimálně čtyřicet hracích hodin k jejímu zdárnému dokončení, přes 100 zbraní a mnoho nepřátel. Všechny tyto aspekty dělají z Rifts jednu z nejočekávanějších her. Hrát se bude dvěma odlišnými způsoby. Prvním bude real-time hra a druhým tahový styl. Hra by se měla chlubit 3D světem, kolem něhož se bude otáčet kamera o celých 360°.

  

Zajímavé jsou nově představené módy pro hru více hráčů, kterých Rifts nabízí skutečně požehnaně. Zde je jejich výčet: Melee (Bitka), Defender (Obránce), King of the Hill (Král kopce), Capture the Flag (Ukořisti vlajku) a Survival (Přežití). Mód Melee se dělí ještě na Battle Royal (bitva každého s každým), Elimination (likvidace), Duel a Team Battle (bitva týmů).

Hra by se měla objevit na pultech obchodů již v říjnu a podrobnosti najdete na oficiálních stránkách.

Diskuze (2) Další článek: Siemens CL75: zrcátko nejen pro ženy (test)

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Hry, Nokia N-Gage, Likvidace, Online hra, Druhý balíček, Odlišný způsob


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11