Na internet přes mobil snadno a rychle

T-Mobile Communication Center vás připojí přes GPRS k internetu prakticky bez práce; nic nemusíte nastavovat, jen vyberete mobil, který používáte. Program lze použít i pro konfiguraci připojení s jinými operátory.
Na internet přes mobil snadno a rychle

T-Mobile Communication Center je novou verzí staršího programu pro nastavení připojení k internetu přes GPRS. Nový program umožňuje používat i jiné operátory (stačí nastavit jiné APN) a dokáže odesílat SMS přímo z počítače; samozřejmě přes připojený mobil. Program si můžete stáhnout z webu T-Mobilu, případně můžete využít přímý odkaz.

Po spuštění instalačního programu a zkopírování souboru začne vlastní konfigurace. Při ní volíte typ telefonu, který budete s programem používat a připojení k počítači. Aplikaci jsem testoval s Nokií 6600 připojenou přes infračervený port - překvapilo mne, že tento poměrně nový telefon už aplikace zná. Po zvolení mobilu dojde k detekci připojení; v tuto chvíli musí být mobil k počítači připojen. Po detekci se nainstaluje ovladač modemu a provede se vlastní konfigurace připojení.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Seznam podporovaných mobilů je skutečně široký •  Vyberte si mobil, který budete k připojení používat.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6600 byla správně detekována • Začíná konfigurace připojení

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Při instalaci nepodepsaného ovladače modemu zvolte Pokračovat •  Konfigurace byla dokončena 

Po prvotní konfiguraci programu se program schová do systémové složky na hlavním panelu, odkud ho "vyvoláte" z kontextové nabídky příkazem Obnovit. Zobrazí se základní okno programu se seznamem konfigurovaných připojení a několika tlačítky. První slouží ke konfiguraci připojení, druhé k vytočení spojení, třetí k zaslání zprávy, čtvrté k odstranění aktuálního připojení a konečně poslední zobrazí nápovědu. Nyní stačí připojit mobil a tlačítkem s telefonkem vytočit připojení.

Klepněte pro větší obrázek
Základní okno programu

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Probíhá připojení

Klepněte pro větší obrázek 
Po připojení zvolte, zda chcete komprimovat obrázky;
komprimace šetří tekoucí data, čímž se zvýší rychlost připojení; na druhou stranu
dojde k degradaci kvality obrázků

Klepněte pro větší obrázek
Právě jsem připojen k internetu; v programu vidíte graf průtoku dat
v závislosti na čase a další statistické údaje

Program umožňuje nastavit několik různých připojení, takže ho můžete využít také pro připojení k internetu s jiným operátorem. Tlačítkem pro konfiguraci můžete editovat stávající připojení, případně přidat nové - zadává se APN, jméno, heslo a DNS. Přidat lze i více mobilů, přes které se budete připojovat, např. Siemens S55 bude určen pro datování s Eurotelem, Nokia 7650 pro datování s T-Mobilem.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Přidání nebo editace nového připojení

Na následujících obrázcích je vidět, jak program pracuje. Nainstaluje ovladač modemu, přidá mu inicializační AT příkaz pro připojení přes GPRS, vytvoří běžné připojení k internetu a nastaví mu patřičné parametry. Vše, co byste normálně museli dělat ručně (viz náš starší článek)

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
TMCC provede běžné nastavení připojení k internetu, které můžete používat i bez této aplikace

Communication Center dokáže kromě nastavení připojení k internetu také posílat SMS. Je to prosté, po stisku tlačítka s obálkou se objeví dialog, kam napíšete zprávu, telefonní číslo a odešlete. Prosté. Samozřejmě je nutné, aby byl připojen mobilní telefon.

Klepněte pro větší obrázek Odesílání zpráv je velmi prosté

T-Mobile Communication Center je výborný program, který usnadní práci zejména běžným uživatelům. Díky možnosti nastavení ručního připojení je využitelný i pro zákazníky jiných operátorů než T-Mobilu.

Diskuze (22) Další článek: Symbianforum: české diskuze o chytrých mobilech se Symbianem

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Nokia 6600, Nokia 6600 fold, Nokia 6600 slide, Nokia 7650, Siemens S55, Internet, Mobil


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9