Na pravou míru: nepřesné informace ve včerejší MF DNES

Ve včerejší Mladé Frontě DNES se v příloze Ekonomika objevilo mnoho nepřesností kolem zdražení a dalších úprav ceníků T-Mobilu. Chyb bylo tolik, že je nelze přejít mávnutím ruky. Čtenáři MF DNES: ve skutečnosti změny nejsou tak hrozné.
Na pravou míru: nepřesné informace ve včerejší  MF DNES

Tento článek prosím neberte jako rýpání novinářů, kteří se o mobilní telefonování zajímají na plný úvazek, do deníku, který už ze své podstaty musí být trochu povrchnější. Chyb je ale příliš mnoho a protože MF DNES je gigant, který snadno dokáže vytvořit vlastní pravdu, rádi bychom jednotlivé nepřesnosti uvedli na pravou míru.

Klepněte pro větší obrázek

Co je trochu jinak

V únorových tarifech bude za vyšší cenu méně volných minut.

T-Mobile žádnou změnu v paušálech neudělal, za stejné peníze dostanete stejný počet volných minut.

Zdražení textových zpráv se dotkne každého, kdo má s T-Mobilem uzavřenou smlouvu (ale není zavázán na dva roky)

Vyšší cenu SMS budou mít tarify T-Mobile 200 a 400, Paegas 60, 120, 300, Aktiv, Ekonom, Manažer a Diamant, také partnerské programy Partner I a II. Zdražení nemá nic společného s tím, zda je smlouva uzavřena na dobu určitou nebo neurčitou. Jednu korunu za SMS i nadále zaplatí majitelé tarifů T-Mobile 200 a 400 HIT. Kromě toho autor zapomněl uvést, že se zdražení textovek dotkne v některých případech i předplacenky Twist.

Zatímco doposud za necelou tisícikorunu měsíčně nabízel T-Mobile 200 minut volání zdarma, od února poskytne jen 120 volných minut.

Autor zřejmě porovnával nové a staré tarify, které již delší dobu neplatí, resp. nejsou nabízeny novým zákazníkům. V paušálech a volných minutách T-Mobile žádné změny neudělal.

Jediné, co T-Mobile zlevní, bude volání na pevnou linku pro majitele karty Twist: na 2,90 Kč za minutu.

Pravda, u některých tarifů v určitých časových pásmech Twist při volání na pevnou linku zlevnil, nejnižší cena je ovšem u tarifu Extra: 3,50 Kč. V tomto tarifním programu bude navíc od února levnější i volání do sítě T-Mobilu ve špičce a mimo špičku, zlevní také posílání SMS do sítí jiných operátorů.

V článku je rovněž zcela zavádějící tabulka s přehledem změn u tarifů. Dále zde chybí některé další změny jako je zdražení textovek u Twistu, úpravy cen za volání u Twistu a změna účtování u starších tarifů ze schématu 30+30 na 60+1.

Tip: Kompletní přehled změn, které T-Mobile naplánoval na únor, najdete v našem článku

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Informace

Určitě si přečtěte

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34