Na Slovensku platí za posílání SMS z Internetu

Zatímco v Česku jsme rádi, že můžeme textovky z webu posílat zadarmo, na Slovensku pokračuje Orange ve zpoplatňování. Doufejme jen, že nás to samé nepotká i v Česku.
Na Slovensku platí za posílání SMS z Internetu

Již dříve jsem upozorňoval na to, že by čeští operátoři mohli požadovat za posílání textovek z webu penízky. T-Mobile zpoplatnil posílání textovek z Clicku (dnes T-Zones), přičemž peníze se odečítají z měsíční platby nebo kreditu. Je jen otázkou času, kdy zruší svoji webovou SMS bránu a umožní zasílat textovky jen z T-Zones; ti, kteří nemají mobil TMO, budou mít smůlu a z webu textovku do sítě TMO nepošlou.

Oživeno: Slovenský Orange je však již kousek před námi. Již delší dobu je možné odesílat textovky jen tehdy, pokud jste registrovaní na portálu orangeportal.sk, případně máte aktivovanou službu SMS cez Internet, kde poplatek činí 50 Sk. Od 22.7. bude však posílání zpráv zpoplatněno - měsíční poplatek za službu SMS cez Internet bude nadále činit 50 Sk, přičemž v poplatku bude 50 textovek zdarma, ale každá další bude stát 1,50 Sk. Pokud posíláte SMS přes volnu bránu, bude váš limit činit 10 textovek zdarma, přičemž pro další používání brány budete muset doplnit číslo svého mobilu (samozřejmě v síti Orange), jinak máte smůlu.

K tomuto omezení přistoupil Orange poté, co se mu znelíbilo, že lidé používají zasílání textovek ke komerčním účelům. Zabránit tomu nemohl, proto alespoň textovky zpoplatnil. Něco podobného udělali i čeští operátoři, když omezili posílání textovek přes svoje webové brány. Nicméně jak TMO, tak Oskar mají vyřešenu autentizaci uživatele na webu, tj. mohou kdykoliv zprovoznit zasílání textovek jen po přihlášení a tudíž klidně i za peníze.

Jak se vám líbí současný vývoj posílání textovek z webu v Česku a na Slovensku?

Témata článku: Ostatní, SMS

66 komentářů

Nejnovější komentáře

  • bob 10. 9. 2002 0:58:02

    Ja jsem dal sbohem Telefucku a presel jsem na mikrovlnne spojeni....

  • Petr H. 25. 7. 2002 18:04:37

    Ale to se proste da predpokladat, ze to k tomu bude smerovat, bohuzel i...

  • Korel 23. 7. 2002 1:10:24
    Si myslis hochu ze z free SMS portalu slovenskeho ORANGE posles 10...
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení