Nabitá karta: trumfové eso Vodafonu

Je to sice předplacenka, přesto má k paušálu blízko. Ceny od 6 do 3 Kč podle dobití a SMSka vyjde na skvělých 1,19 Kč!
Nabitá karta: trumfové eso Vodafonu

Vodafone má jako jediný z naší operátorské trojky poměrně chudou nabídku tarifů pro předplacenou kartu, doposud jsme mohli vybírat z Divoké karty nebo...z Divoké karty. To se ovšem už za několik dní změní, na scénu totiž vstupuje nový tarif určený právě pro zákazníky, kteří preferují volnost předplacené karty před pravidelným měsíčním tarifem. Nový tarif bude ovšem podobně jako jeho paušální příbuzní také „Nabitý“, nabídne bezkonkurenční cenu SMS a sazby volání budou odstupňovány podle toho, kolik kreditu dobijete. Prostě takový napůl paušální a napůl předplacený tarif. Pro úplnost se sluší dodat, že využívat jej bude možné od 9. června a původní Divoká karta stále zůstává v nabídce.

Pořádně nabitá předplacenka

Jak už jsem naznačil výše, cena volání se bude odvíjet od dobité částky, podle toho budete následujících 30 dní volat. Ceny za volání jsou přitom odvozeny od tarifů Nabito, takže nabijete-li například 500 Kč, budete následující měsíc volat za sazbu odpovídající nejbližšímu nižšímu tarifu,v našem případě tedy za 5 Kč jako ekvivalentu ceny u Nabito 350. Při nabití sedm set a výš až do 1 149 Kč minutová sazba opět poklesne, tentokráte na 4 Kč. Velmi potěšující je také sazba za SMS, která je rovněž stejná jako u Nabitých tarifů, čili 1,19 Kč ať už dobijete jakoukoli částku. Jinak ceny jsou konečné, vzhledem k férovému účtování po sekundách po první provolané minutě se nijak skrytě nenavyšují. A nyní už kompletní ceník nové Nabité předplacené karty:

Vodafone Nabitá karta
hodnota dobití 349 Kč a méně 350 - 699 Kč 700 - 1 149 Kč 1 150 - 2 099 Kč 2 100 Kč a více
cena volání za minutu 6 Kč 5 Kč 4 Kč 3,40 Kč 3 Kč
SMS 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč

Od 9. června se přitom bude prodávat pouze jeden typ karty za podmínek, na jaké jsme byli doposud zvyklí. Tedy stále platí cena 200 Kč a počáteční kredit rovněž 200 Kč. Zákazník si druh karty, respektive tarif zvolí při aktivaci sám. V případě volby Nabité karty bude cena volání automaticky nastavena na 6 Kč za minutu do všech sítí, dále už bude záviset na dobíjení. Veškeré informace o stavu karty včetně její správy nalezne zákazník v samoobsluze. Operátor ho také bude prostřednictvím SMS informovat o vypršení doby zvýhodněného období a při dobití.

Nová předplacená karta bude ale přece jen mít menší nevýhodu, nepůjdou na ní aktivovat žádné balíčky, takže žádný Program dvojka, žádný Nonstop víkend a ani výhodný SMS balíček. To vše zůstává pouze pro Divokou kartu, která bude stále skýtat skvělou volbu pro ty zákazníky, kteří nejčastěji volají ve vlastní síti. Pro úplnost ještě dodávám její ceník:

Vodafone Divoká karta
volání ve vlastní síti za minutu 2,98 Kč
volání do ostatních sítí v ČR za minutu 7,14 Kč
SMS do mobilních sítí v ČR 2,38 Kč

Jak je na tom konkurence?

Pokud se podíváme ke konkurenci, pak musíme konstatovat, že nová Nabitá karta jen těžko hledá soupeře. Jak O2, tak T-Mobile totiž účtují u svých předplacených tarifů po třiceti sekundách po první provolané minutě, to je třeba zohlednit. Takže začněme třeba u T-Mobile, absolutně poražen odchází tarif ProSMS, v těsném závěsu pak následuje Start – oba mají o mnoho vyšší ceny volání i SMS. O moc lépe na tom není ani Twist týden, který má sice nižší sazbu do vlastní a pevné sítě, ale zase se u něj musí platit 19 Kč týdenní poplatek. Ani tarif Mých5 není to pravé ořechové, konkurovat minutovou sazbou může snad jen Twist Maxi, na druhou stanu má ale dražší SMS. U O2 je to podobné, Fajn má po přepočtu stejnou minutovou sazbu, ale SMS za nehorázných 3,20 Kč, TXT může konkurovat snad jen cenou MMS a u Mixu hodně záleží na tom, zda převažuje volání ve vlastní síti. A na závěr několik otázek a odpovědí:

Bude možné mezi oběma tarify libovolně přecházet?

Ano, zcela volně a bez poplatku.

Musí být dobitá částka ve zvýhodněném období také provolána?

Ne, cena je platná jeden měsíc a řídí se částkou posledního dobití.

Sčítají se dobíjené částky v jednom měsíci?

Tarif nastavuje poslední dobitá částka, idealní je tedy dobíjet jednou měsíčně větší sumu. Pokud si někdo dobije například 700 Kč a pak omylem další den 200 Kč, budeme zákazníkům první chybu odpouštět, jen je upozornime, aby měli možnost si nový systém zažít a využívat optimálně.

Témata článku: Operátoři, Vodafone

147 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Reclip 21. 6. 2008 13:46:34
    *teenager nak se mi tam popletla Ecka :-P
  • Reclip 21. 6. 2008 13:43:40
    Jojo, to uz mas lepsi si poslat tu MMS za 11.30 a vejde se ti tam...
  • Reclip 21. 6. 2008 13:42:41
    Mno, pokud si zaridim tarif nabito 350 se sluzbou po svem, mam minutu za...
Určitě si přečtěte

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8


komerční sdělení

Komerční sdělení