Nadace Eurotel: pojďte pomáhat dětem!

Nadace Eurotel již třetím rokem vyhlašuje svůj grantový program. Letos v něm rozdá 10 milionů korun a 1,5 milionu korun rozdělí mezi dlouhodobé projekty, které získaly grant v předchozích letech. Kdo, jak a kdy může získat letošní grant od Nadace?
Nadace Eurotel: pojďte pomáhat dětem!

Co je to Nadace Eurotel

Nadace Eurotel se od roku 2002 zaměřuje na podporu projektů, které přispívají ke zdravému vývoji dětí a mládeže a k jejich lepšímu duševnímu i tělesnému rozvoji. Jedná se například o organizování aktivit zaměřených na využití volného času či programů pro sociálně a zdravotně znevýhodněné děti a mládež, které napomáhají jejich snadnějšímu začlenění do společnosti. V minulém ročníku to byly například projekty pro rehabilitační plavání postižených dětí, projekt hiporehabilitačního centra apod. Podrobnosti o vítězích loňského ročníku naleznete zde.

Nadace Eurotel je samostatnou nestátní neziskovou organizací. Jejím zřizovatelem je společnost Eurotel Praha, spol. s r. o. Nadace je financována převážně z prostředků darovaných společností Eurotel. Od svého založení Nadace Eurotel udělila finanční prostředky v hodnotě přesahující částku 25 milionů korun.

Již třetí ročník udílení grantů

Nadace Eurotel včera vyhlásila 3. ročník celorepublikového programu Regionální granty. Hlavní podmínkou účasti nestátních neziskových organizací (NNO) v tomto programu je zaměření předkládaných projektů na oblast sociálně a zdravotně znevýhodněných dětí a mládeže, aktivní využití volného času, výchovu a vzdělávání, nebo na problémy komunikace dětí a mládeže.

Grantové příspěvky budou podruhé rozděleny v rámci osmi regionů (krajů). Žadatelé ze všech krajů mohou přihlašovat své projekty do kategorie Velkorozpočtové projekty, kde budou uděleny granty v hodnotě 400, 350 a 300 tisíc korun nebo Malorozpočtové projekty, ve kterých Nadace Eurotel letos udělí v každém regionu vždy dva granty – v hodnotě 100 a 50 tisíc korun.

Zájemci o granty mohou své žádosti posílat až do 8. června 2004. Přesné podmínky žadatelé naleznou na internetových stránkách nadace (www.nadace-eurotel.cz). O granty mohou žádat pouze z řad právnických osob, a to jen občanských sdružení, obecně prospěšných společností nebo účelových zařízení církví.

Letos podruhé rozhodne také veřejnost, který z projektů v jejich kraji je nejpotřebnější a má nárok získat tzv. Cenu veřejnosti v hodnotě 50 tisíc korun. V každém regionu bude v září představeno šest semifinálových projektů z kategorie Velkorozpočtových projektů, a to prostřednictvím Deníků Bohemia a Moravia a na internetových stránkách Nadace Eurotel. O odměněných projektech rozhodnou prostřednictvím písemného a SMS hlasování čtenáři deníků i veřejnost.

V závěru grantového řízení udělí správní rada Nadace Eurotel opět samostatně jednu výjimečnou cenu tomu projektu, který nabídne významné řešení komunikačních problémů dětí a mládeže, nebo vynikne svou originalitou. Tento projekt získá Cenu Nadace Eurotel v hodnotě 1 milionu korun. Loni byl takto oceněn projekt s názvem "Jedeme dál, naskočte si", který předložil Sportovní klub Kontakt z Karlových Varů (viz tento článek). Fotografie z tohoto zařízení, jejichž autorem je Tomki Němec, vystavuje Nadace Eurotel od včerejšího dne až do konce května v prvním patře komplexu pro děti TetaTramtárie v Jungmannově ulici 28 v Praze 1.

Mimo hlavní grantové řízení udělí Nadace Eurotel tzv. Dlouhodobou podporu, na kterou vyčlenila v letošním roce 1,5 milionu korun. Dlouhodobou podporou se rozumí dvouletý grant, který oceněná nezisková organizace začne čerpat již na konci roku 2004. Správní rada Nadace Eurotel oslovila v únoru 2004 vybrané adepty, kteří dvakrát v řadě získali nadační grant a jejichž projekty mají i nadále dlouhodobý charakter. Neziskové organizace, které tuto dlouhodobou podporu získají, zveřejní Nadace Eurotel v květnu 2004.

Témata článku: Operátoři, O2, EU

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • A-54 22. 4. 2004 18:44:35
    A já trouba si myslel, že Eurotel vydělává peníze tím, že poskytuje...
  • Ferda mravenec 21. 4. 2004 18:01:36
    Aby tato společnost mohla dávat tolik peněž ročně na sponzorství a nadace...
  • Dan 21. 4. 2004 16:47:11
    Hmmm. Taky nazor. Co kdyby jste si ale nejdrive vsechno precetla na tech...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení