Nadace Eurotel: pojďte pomáhat dětem!

Nadace Eurotel již třetím rokem vyhlašuje svůj grantový program. Letos v něm rozdá 10 milionů korun a 1,5 milionu korun rozdělí mezi dlouhodobé projekty, které získaly grant v předchozích letech. Kdo, jak a kdy může získat letošní grant od Nadace?
Nadace Eurotel: pojďte pomáhat dětem!

Co je to Nadace Eurotel

Nadace Eurotel se od roku 2002 zaměřuje na podporu projektů, které přispívají ke zdravému vývoji dětí a mládeže a k jejich lepšímu duševnímu i tělesnému rozvoji. Jedná se například o organizování aktivit zaměřených na využití volného času či programů pro sociálně a zdravotně znevýhodněné děti a mládež, které napomáhají jejich snadnějšímu začlenění do společnosti. V minulém ročníku to byly například projekty pro rehabilitační plavání postižených dětí, projekt hiporehabilitačního centra apod. Podrobnosti o vítězích loňského ročníku naleznete zde.

Nadace Eurotel je samostatnou nestátní neziskovou organizací. Jejím zřizovatelem je společnost Eurotel Praha, spol. s r. o. Nadace je financována převážně z prostředků darovaných společností Eurotel. Od svého založení Nadace Eurotel udělila finanční prostředky v hodnotě přesahující částku 25 milionů korun.

Již třetí ročník udílení grantů

Nadace Eurotel včera vyhlásila 3. ročník celorepublikového programu Regionální granty. Hlavní podmínkou účasti nestátních neziskových organizací (NNO) v tomto programu je zaměření předkládaných projektů na oblast sociálně a zdravotně znevýhodněných dětí a mládeže, aktivní využití volného času, výchovu a vzdělávání, nebo na problémy komunikace dětí a mládeže.

Grantové příspěvky budou podruhé rozděleny v rámci osmi regionů (krajů). Žadatelé ze všech krajů mohou přihlašovat své projekty do kategorie Velkorozpočtové projekty, kde budou uděleny granty v hodnotě 400, 350 a 300 tisíc korun nebo Malorozpočtové projekty, ve kterých Nadace Eurotel letos udělí v každém regionu vždy dva granty – v hodnotě 100 a 50 tisíc korun.

Zájemci o granty mohou své žádosti posílat až do 8. června 2004. Přesné podmínky žadatelé naleznou na internetových stránkách nadace (www.nadace-eurotel.cz). O granty mohou žádat pouze z řad právnických osob, a to jen občanských sdružení, obecně prospěšných společností nebo účelových zařízení církví.

Letos podruhé rozhodne také veřejnost, který z projektů v jejich kraji je nejpotřebnější a má nárok získat tzv. Cenu veřejnosti v hodnotě 50 tisíc korun. V každém regionu bude v září představeno šest semifinálových projektů z kategorie Velkorozpočtových projektů, a to prostřednictvím Deníků Bohemia a Moravia a na internetových stránkách Nadace Eurotel. O odměněných projektech rozhodnou prostřednictvím písemného a SMS hlasování čtenáři deníků i veřejnost.

V závěru grantového řízení udělí správní rada Nadace Eurotel opět samostatně jednu výjimečnou cenu tomu projektu, který nabídne významné řešení komunikačních problémů dětí a mládeže, nebo vynikne svou originalitou. Tento projekt získá Cenu Nadace Eurotel v hodnotě 1 milionu korun. Loni byl takto oceněn projekt s názvem "Jedeme dál, naskočte si", který předložil Sportovní klub Kontakt z Karlových Varů (viz tento článek). Fotografie z tohoto zařízení, jejichž autorem je Tomki Němec, vystavuje Nadace Eurotel od včerejšího dne až do konce května v prvním patře komplexu pro děti TetaTramtárie v Jungmannově ulici 28 v Praze 1.

Mimo hlavní grantové řízení udělí Nadace Eurotel tzv. Dlouhodobou podporu, na kterou vyčlenila v letošním roce 1,5 milionu korun. Dlouhodobou podporou se rozumí dvouletý grant, který oceněná nezisková organizace začne čerpat již na konci roku 2004. Správní rada Nadace Eurotel oslovila v únoru 2004 vybrané adepty, kteří dvakrát v řadě získali nadační grant a jejichž projekty mají i nadále dlouhodobý charakter. Neziskové organizace, které tuto dlouhodobou podporu získají, zveřejní Nadace Eurotel v květnu 2004.

Diskuze (8) Další článek: Mobile Basic - programujeme na mobilu

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Euro, Nezisková organizace, Správní rada


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11