Nádor místo výřezu. Patent Xiaomi zasadí foťáky nad displej

Z výřezů v displeji se za poslední dva roky stal standard, ale už dva roky výrobci vymýšlí, jak se jich zbavit a kam umístit čelní kamerku. Výsledkem jsou všelijaké výsuvné konstrukce, periskopické fotoaparáty a další designové výstřelky. Nový patent Xiaomi na tento problém jde ještě jinak. 

Xiaomi totiž nad horní část telefonu umístilo výběžek, do kterého se vejdou až dvě kamerky a sluchátko. Ze zadní strany je však bohužel prázdný. Tento „nádor” je zatím pouze součástí patentových nákresů, takže se nemusí zhmotnit v reálný produkt, přesto je dobré se zamyslet, zda by o podobný designový výstřelek někdo stál. Vystupující boule totiž nepůsobí zrovna nejlépe.

Xiaomi ovšem není první, kdo s podobným nápadem přišel. S něčím podobným se před pár týdny pochlubilo také ZTE u modelu Axon V, který má také nádor, jenom na pravém boku. Při pohledu na nákresy Xiaomi se nám také vybaví loni testovaný Cat S61, který podobný nádor využil k umístění termokamery. Uvidíme, zda Xiaomi tento nápad dotáhne do konce, nebo skončí v propadlišti dějin.

Zdroj: TigerMobiles, Via: GSMArena

Diskuze (21) Další článek: Nokia 9 Pureview: Pětifoťák potěší hračičky, cena všechny ostatní

Témata článku: Xiaomi, Android, Smartphony, Koncepty, Telefony, Patent, Nákres, Foťák, Designový výstřelek, TigerMobiles, Výřez, Kamerka, Displej, Nádor


Určitě si přečtěte